راهکارهای به دست آوردن دل همسر و بهبود رابطه پس از خیانت

نوشته شده برای at 8:15 ب.ظ
348 0

هنگامی که زن و مرد مهارت های ارتباطی لازم و انعطاف پذیری روانی کافی را نداشته باشند، نمی توانند در مواقع لازم یکدیگر را ببخشند، بنابراین از یکدیگر فاصله می گیرند و این ناراحتی ها به مرور زمان باعث سردی رابطه آن ها می شود. در این مقاله راه هایی برای به دست آوردن دل همسر و بهبود رابطه آورده شده است.

راه هایی برای به دست آوردن دل همسر

در متن زیر راه های مناسب برای به دست آوردن دل همسر ذکر شده است، تمام موارد زیر را مطالعه کنید، سپس بررسی کنید که کدام یک از راه ها به درد رابطه بین شما و همسرتان می خورد:

 • گفت و گو  از راهکارهای به دست آوردن دل همسر

بسیاری از ناراحتی هایی که بین زن و شوهر اتفاق می‌افتد به دلیل سوء تفاهم می باشد. در طول جلسات مشاوره همیشه دیده می شود که زوجین در مورد مشکلات خود به درستی صحبت نمی کنند و نمی توانند ارتباط کلامی صحیح برقرار کنند.

این موضوع باعث می شود که یک گفت و گوی ساده به مشاجره ای بزرگ تبدیل کنند. برای پیشگیری از این مشکلات زوجین باید در مورد مشکلات خود با یکدیگر صحبت کرده و مهارت های گفت و گو را بیاموزند.

برای اینکه بتوانید دل همسر خود را به دست بیاورید باید از نیازها و احساسات همسر خود آگاه باشید.

مهارت های ارتباطی

شما باید سعی کنید که زمان درستی را برای صحبت کردن انتخاب کنید، زیرا اگر در عصبانیت صحبت کنید اوضاع بدتر می شود پس زمان و مکان مناسبی را برای صحبت انتخاب کنید. علاوه بر این سعی کنید که به مشکلات از دید او نگاه کنید تا بتوانید بهتر همسرتان را درک کنید. به دقت به یکدیگر گوش دهید و سعی کنید ریشه مشکلات خود را شناسایی کنید.

 • به دنبال مقصر نگردید

یکی از اشتباهات رایج در بین زوجین این است که هنگام دعوا تلاش می کنند تقصیر را به گردن دیگری بیندازند و حتی ممکن است همسر خود را به خاطر مشکلات سرزنش کنند و نقش خود را نادیده بگیرند. این رفتارها باعث می شود که رابطه زوجین رو به سردی برود. بنابراین سعی کنید احساسات منفی خود را کنترل کنید و به دنبال راه حل های مناسب باشید.

 • خراب کردن پل های پشت سر

هر رابطه حد و مرزهای خاص خود را دارد، بنابراین تلاش کنید که این حد و مرزها را مشخص کنید تا ناخواسته وارد حریم شخصی و یا خط قرمزهای یکدیگر نشوید. هر رابطه‌ای حساسیت‌های خاص خود را دارد و شما باید سعی کنید حساسیت‌های یکدیگر را درک کنید و به آن ها احترام بگذارید.

 • بدون قید و شرط هم را دوست بدارید

نباید مشکلات و فشارهای زندگی روی رابطه شما تاثیر بگذارد، به همسرتان نشان دهید که با وجود تمام سختی ها و مشکلات باز هم او را دوست دارید. علاوه بر این برای روابط عاطفی و صمیمیت جسمانی خود زمانی جدا قائل شوید.

 • مهارت گوش دادن از راهکارهای به دست آوردن دل همسر

گاهی اوقات تنها کاری که برای آرام کردن همسر خود می‌توانید انجام دهید، گوش دادن به حرف های او می باشد. با اینکه بسیاری از افراد فکر می‌کنند گوش دادن کاری بسیار ساده است، اما باید بدانید که گوش دادن یک مهارت سخت و پیچیده می باشد و نیاز به مهارت دارد. برای اینکه این مهارت را در خود تقویت کنید لازم است که در هنگام گوش دادن به حرف های طرف مقابل با زبان بدن و چشم هایتان به او نشان دهید که متوجه منظور او می شوید، این کار باعث دلگرمی طرف مقابل می شود.

 • محبت کلامی را فراموش نکنید

ممکن است کارهای بسیار زیادی برای همسرتان انجام دهید و با انجام این کارها تصور کنید که دیگر نیازی به محبت کلامی نیست. اما نباید قدرت کلمات را نادیده بگیرید. گفتن جملات محبت آمیز و عاشقانه تاثیر زیادی بر زندگی و روابط شما می گذارد.

 • احترام به علاقه مندی ها

بیش تر افراد تلاش می‌کنند با کسی ازدواج کنند که تفاهم زیادی را با او دارند اما باید بدانند که زوجین هرگز کاملاً شبیه به یکدیگر نمی شوند و همیشه در سلیقه و علاقه آن ها کمی تفاوت‌ وجود دارد، بنابراین برای این که دل همسر خود را به دست بیاورید باید به این تفاوت‌ها احترام بگذارید و گاهی دنیا را از دید او ببینید.

 از راهکارهای به دست آوردن دل همسر

بهبود رابطه پس از خیانت

خیانت چه از طرف زن و چه از طرف مرد به زندگی  آسیب زیادی وارد می کند و پیوند بین زوجین را تحت تاثیر قرار می دهد. علاوه بر این خیانت اعتماد بین افراد را از بین می‌برد و به دلبستگی آن ها آسیب وارد می کند.

خیانت کار ساده‌ای نیست بنابراین لازم است که به همسرتان زمان بدهید و برای رابطه تان حد و مرز مشخصی تعیین کنید تا اعتماد از دست رفته برگردد.

 آیا یکی از راهکارهای به دست آوردن دل همسر کادو خریدن است؟

یک باور رایج در میان مردم این است که زنان تنها با خرید وسایل گران قیمت به رابطه باز می گردند و با این کار می توان دل آن ها را به دست آورد. اما این گونه نیست خرید هدیه تنها بخشی از ارتباط است و زنان بیش از هر چیزی به حمایت عاطفی نیاز دارند.

آیا برخورد و رفتارهای صحیح با همسر را میشناسید؟

 رفتار با همسر یکی از مسائلی است که نیاز به آموزش دارد.

همانطور که برای وارد شدن به زندگی مشترک باید آمادگی و مهارت های لازم را داشته باشید، لازم است برای موفقیت در زندگی مشترک و بهبود کیفیت روابط، شیوه های درست رفتار با همسر را یاد بگیرید.

 اگر رفتار درستی داشته باشید سوتفاهم ها و اختلافات را در مسیر بهبود پیش می برید.

بسیاری از شکست ها در زندگی مشترک بخاطر رفتارهای ناپخته زن و شوهر اتفاق می افتد، به خاطر داشته باشید که رفتار شما با همسرتان روی زندگی فرزندان و شخصیت آن ها تاثیر می گذارد، بنابراین با رفتار درست و بجا می توانید زندگی مشترک را مدیریت کنید.

 • به همسرتان احترام بگذارید

احترام یکی از مهمترین اصول در موفقیت زندگی مشترک و ارتباط موثر بین زن و شوهر است.

زنان و مردان تفاوت های مهمی با یکدیگر دارند ولی به طور کلی مردان به افتخار و احترام و زنان به عشق و محبت بیش تر احتیاج دارند.

احترام و برخورد صحیح زن و شوهر نسبت به یکدیگر باعث افزایش عشق و علاقه آن ها به هم می شود.

همچنین احترام و برخورد درست باعث اعتماد به نفس و حمایت بین همسران می ‌شود، این احترام نشان‌دهنده این است که زوجین یکدیگر را بدون هیچ قید و شرطی دوست دارند و از یکدیگر حمایت می کنند.

 • نظرخواهی از  برخورد و رفتارهای صحیح با همسر

در موارد حساس و مهم از همسرتان کمک بخواهید و نظر او را بپرسید البته به این معنا نیست که همسرتان به جای شما تصمیم بگیرد بلکه در مواردی همچون مسائل مالی و تربیت بچه ها با یکدیگر مشورت کنید، این کار باعث می شود که بیش تر به یکدیگر نزدیک بشوید.

 نظرخواهی از همسر و شرکت دادن او در مسائل مهم زندگی، احساس مهم بودن و ارزشمندی به او می‌دهد.

 • تحسین و قدردانی از همسر

با تشویق و تحسین همسرتان در جمع زندگی مشترک تان را تقویت کنید.

البته منظور این نیست که در این مورد اغراق کرده و باعث خجالت و کلافگی او شوید، بلکه با گفتن ویژگی‌های خوب و موفقیت‌هایش،  احساس غرور در او را تقویت کنید و نشان دهید که به او افتخار می کنید.

اکثر مردان دوست دارند تا از آن ها تعریف و تمجید شودف بنابراین اگر همسرتان کاری می‌کند که به دل می‌نشیند آن را بیان کنید و به او بگویید که از کار او لذت برده اید.

با تشویق و تحسین همسرتان، به او نشان می دهید که تلاش هایش را می بینید و برای شما ارزشمند است .

 • به یکدیگر آرامش بدهید

کار و شغل بخش بسیار مهمی در زندگی هر فرد است، هم مردان و هم زنان انرژی زیادی روی کار می‌گذارند و این کار باعث خستگی آن ها می شود.

همسران می توانند منبع انگیزه یکدیگر باشند و در هنگام خستگی یکدیگر را تسلی داده، پس از یک روز پرکار و خسته کننده در کنار یکدیگر بنشینید و به جای شکایت و دعوا از بودن کنار یکدیگر لذت ببرند.

 • حمایت و پشتیبانی از برخورد و رفتار صحیح با همسر

زن و شوهر تاثیر مستقیمی بر افکار و کارهای یکدیگر دارند، اگر همسرتان اهدافی دارد از او حمایت کرده و کمک کنید به خواسته‌هایش برسد. ممکن است خواسته های او برای شما بی ارزش باشد اما این نکته را فراموش نکنید که پیشرفت همسرتان پیشرفت شماست و می تواند باعث افتخار شما شود.

 • اشتباهات خود را بپذیرید

اشتباهات خود را بپذیرید و از همسرتان عذرخواهی کنید، عذرخواهی کردن غرور شما را خدشه دار نمی کند بلکه شما را عزیز تر می کند چرا که او متوجه می‌شود برای احساسات او ارزش قائل هستید.

به یاد داشته باشید که هیچ کس بی عیب و نقص نیست و همه افراد اشتباه می کنند اما مهم این است که پس از فهمیدن اشتباه با شجاعت عذر خواهی کنید و دلخوری ها را از بین ببرید.

 • همسرتان را همانطور که هست بپذیرید

همهیچ انسانی کامل نیست، بنابراین نباید توقع داشته باشید که همسرتان آن گونه که شما می‌خواهید باشد، توقع نداشته باشید که همسرتان بی عیب و نقص باشد و همیشه کار درست را انجام دهد و او را همان گونه که هست بپذیرید و دوست داشته باشید.

 توقع بیش از اندازه شما باعث آزرده خاطر شدن او می شود با همسرتان کنار بیاید و با او سازگار شوید.

روی صفات خوب هم متمرکز شوید پس از مدتی متوجه خواهید شد که همسرتان در برخورد با شما بیشتر صفات خوب را نمایان می‌کند همچنین هرگز نباید به امید تغییر همسر بعد از ازدواج، مشکلات و اختلافات را نادیده بگیرید.

 • احترام به عقاید همسر

مسلماً می‌دانید که انسان‌ها تفاوت‌های بی شماری با یکدیگر دارند و طبیعی است که دو نفر شبیه به هم نباشند و با شما مخالف باشند بنابراین همسرتان را سرزنش نکنید، این کار باعث دعوا و دلخوری میان می‌شود و یا باعث می شود که همسرتان همیشه در مقابل شما سکوت کند.

گاهی مسائل مهمی برای او پیش می اید و نیاز دارد که او را درک کنید بنابراین اجازه دهید که با خیالی راحت با شما صحبت کند.

 • ابراز عشق و علاقه به همسر از راه های برخورد و رفتار صحیح با همسر

ممکن است برخی افراد فکر ‌کنند که نیاز نیست علاقه و دوست داشتن خود را مستقیماً بیان کنند وهمین که برای زندگی تلاش می‌کنند کافیست اما هم زنان و هم مردان نیاز دارند که مورد علاقه همسرشان باشند.

به این منظور همسرتان را در آغوش بگیرید و او را ببوسید و به او بگویید که عاشق او هستید، محبت خود را هم می توانید به صورت کلامی و هم رفتاری نشان دهید.

یکی از مسائلی که باعث افزایش سطح کیفیت زندگی می‌شود بهبود روابط عاطفی است، داشتن زندگی مطلوب و رضایت از آن در گرو داشتن روابط عاطفی خوب می باشد.

شاید شما در زندگی و رابطه دچار تنش‌هایی شده باشید که به فکر بهبود رابطه‌تان افتاده باشید.

 بهبود رابطه عاطفی

شروع یک رابطه عاشقانه ممکن است برای همه آسان باشد اما ماندن در رابطه و تقویت نقاط مثبت آن کاری سخت و دشوار است، روابط عاطفی به طور مرتب نیاز به بهبودی دارند.

هنگامی که در روابط سردی عاطفی ایجاد می‌شود، افراد فراموش می کنند که برای حفظ صمیمیت نیاز است کارهایی را انجام دهند.

مراحل بهبود عاطفی

برای بهبود روابط عاطفی زوجین چهار مرحله وجود دارد:

1.مدیریت اولیه روابط از راه های برخورد و رفتار صحیح با همسر

اولین قدم این است که شما هوشیار باشید و چشم های خود را باز کنید و به صورت منطقی به رابطه نگاه کنید. خوبی ها و بدی های طرف مقابل را بدانید و لیستی از نقاط مثبت و منفی طرف مقابل مشخص کنید.

سپس نیازهای خود را مشخص کنید و در مورد آن با همسرتان صحبت کنید و نیازهای او را هم به لیست اضافه کنید، این بار با هم لیست را بررسی کنید، با این کار می توانید اهداف خود را مشخص کنید و چند مورد از آن را در اولویت قرار بدهید.

در این مرحله شما باید قوانین را مشخص کنید، ازدواج یک قرارداد اجتماعی است و برای اینکه این قرارداد به نفع هر دو طرف باشد باید در مورد قوانین با هم توافق کنید تا هر دو طرف در ضرر و سود با هم شریک شوند.

2.خلق فرصت برای بهبود روابط

برای بهبود رابطه زناشویی نیاز است که این موضوع را در اولویت قرار دهید، بعد از این کار می توانید سرگرمی های مشترکی داشته باشید و در خلوت های دونفره از آن استفاده کنید.

سعی کنید خاطرات روزهای اول را مرور کنید و به این سوال ها پاسخ دهید که چه چیزی این احساسات را دوباره در شما را برانگیخته می‌کند و باعث شور و شوق شما می شود .

عشق بورزید و سعی کنید به همسرتان یادآوری کنید که هنوز او را دوست دارید.

به او محبت فیزیکی کنید با شناسایی زبان عشق می توانید در کوتاه ترین مدت دل او را به دست بیاورید، در مورد مسائلی که باعث سردی رابطه شما می شود صحبت کنید، مخصوصاً چیزهایی که ممکن است بیزاری جنسی در شما ایجاد کند.

این نکته را به خاطر داشته باشید که هر چقدر رابطه جنسی گرمی داشته باشید روابط عاطفی بهتری را تجربه خواهید کرد .

3.شروع بهبود روابط عاطفی

با کارهایی که در دو مرحله قبل انجام شد حس مثبت و اندوخته های عاطفی افزایش یافته است و حال شما آمادگی حل اختلافات را دارید.

در ابتدا روش های مناسب برای رفع اختلافات را مشخص کنید و موثرترین نحوه گفت و گو را بیاموزید. با این شیوه می‌توانید خواسته ها و نیازهای خود را مطرح کنید و راهی برای حل این اختلافات پیدا کنید.

یکی از مهارت هایی که نیاز دارید مهارت مدیریت گفت و گو است. جر و بحث ها را تحلیل کنید ببینید چه محرک هایی آغازگر هستند و باعث اوج آن می‌شود.

 وقتی متوجه الگو شدید آن را بشکنید و کار متفاوتی شروع کنید.

وقتی بتوانید به این مشاجرات غلبه کنید حس مثبت در شما افزایش پیدا می‌کند، با یاد گرفتن و تمرین مهارت گفتگو می توانید تعامل خود را بهبود ببخشید و نیازهای خود را مطرح کنید.

اگر مشکلات ریشه ای و قدیمی دارید آن ها را مدیریت کنید،  کلی گویی نکنید، به همسرتان تهمت نزنید و او را متهم نکنید. انتقاد سازنده کنید و در مقابل نسبت به انتقاد هایی که از شما می‌شود پذیرنده باشید.

4.حفظ پیشرفت در بهبود روابط عاطفی

در مرحله قبل یاد گرفتید که دعواها و بگومگو ها را مدیریت کرده و سعی کنید به این روند ادامه دهید. دلخوری های کوچک را شناسایی کنید و در زمان مناسب آن ها را حل کنید.

وقتی دلخوری های کوچک روی هم تلنبار می شوند، زمینه را برای مشاجره های بزرگ فراهم می کنند. پیشگیری بهتر از درمان است و با مراقبت های این مرحله شما از دردهای آینده جلوگیری می کنید.

به یاد داشته باشید که این چهار مرحله در هم تنیده شده است، اگر در این لحظه تصمیم به شروع گرفته‌اید از مرحله اول شروع کنید ولی وقتی به مرحله دوم رسیدید کارهایی که در مرحله اول انجام داده اید را فراموش نکنید.

منبع : راهکارهای به دست آوردن دل همسر و بهبود رابطه پس از خیانت 

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: راهکارهای به دست آوردن دل همسر و بهبود رابطه پس از خیانت. آخرین ویرایش: فوریه 25, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=5438

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *