شیشه برای لاغری | مصرف ماده مخدر شیشه برای لاغری

نوشته شده برای at 6:23 ب.ظ
365 0

مصرف ماده مخدر شیشه برای لاغری مفید است؟

آیا مصرف شیشه باعث لاغری می شود و برای لاغری مفید می باشد؟ هیچ کس با هدف معتاد شدن در مسیر مصرف مواد قرار نمی گیرد و هر فردی برای ورود به این مسیر دلایلی برای خودش دارد و زمانی که درگیر آن می شود هر لحظه بیشتر از قبل در آن فرو می رود.

بسیاری از افراد به خاطر تبلیغ های که در مورد مواد می شود به سمت آن کشیده می شوند مثلا برخی افراد شیشه را یکی از روش های لاغری می دانند، این امر بسیاری از جوانان را به دام اعتیاد می اندازند و باعث می شوند فرد از نظر جسمانی و روانی به مصرف مواد وابسته شود.

متاسفانه در مورد لاغری با شیشه تبلیغات بسیار زیادی وجود دارد و در محیط هایی مانند باشگاه های ورزشی، آرایشگاه های زنانه و سایر اماکن از این تبلیغات استفاده می کنند تا فروش خود را افزایش دهند، اما افراد باید توجه داشته باشند این ماده لاغر کننده نمی باشد بلکه مشکلاتی مانند افسردگی، بی خوابی و توهم و غیره را برای فرد به وجود می آورد.

در ادامه این مقاله مصرف شیشه را مورد بررسی قرار می دهیم تا اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهیم و متوجه شویم که آیا شیشه برای لاغری مناسب است یا خیر؟

چرا مصرف شیشه برای لاغری خوب نیست؟

امروزه برای مردم به خصوص زنان لاغری و تناسب اندام اهمیت بسیاری دارد و یکی از بزرگ ترین دغدغه های زندگی آن ها می باشد به همین دلیل تبلیغات بسیاری در مورد خاصیت لاغر کنندگی شیشه انجام می شود و هم چنین می گویند که اعتیاد آور نمی باشد و فروشندگان به راحتی افراد را به سمت آن جذب می کنند.

اما در واقع شیشه اعتیاد شدیدی را به همراه دارد و باعث می شود فرد به سرعت به اوج برسد و به همان نسبت سرعت فروکش او نیز زیاد می باشد و فرد به افسردگی، اضطراب و خستگی بسیاری زیادی مبتلا می شود.

لاغری که با مصرف شیشه به دست می آید غیر طبیعی بوده و بسیار بیمار گونه می باشد و بعد از مدتی باعث می شود فرد بدهیکل شود و ظاهر خوبی نداشته باشد در صورتی که شیشه مصرف می کنید عضلات و قوای بدن شما کم کم تضعیف و تحلیل می شود و در کنار لاغری به مشکلات سلامتی شما اضافه می گردد. در صورتی که به دنبال لاغری می باشید قبل از آن که ماده ای را مصرف کنید در مورد عوارض آن اطلاعاتی را کسب کنید و آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

چرا از شیشه برای لاغری استفاده می کنند؟

متاسفانه این روز ها در آرایشگاه های زنانه و یا باشگاه های ورزشی تبلیغاتی زیادی در مورد شیشه انجام می شود که برای لاغری و چربی سوزی و مقابله با چین و چروک های پوست مناسب است و بسیاری از افراد این تبلیغات ها را باور می کنند و معتاد می شوند و زمانی که به مواد وابسته شوند با پیامدهای آن باید دست و پنجه نرم کنند.

بسیاری از افراد ممکن است با مصرف کردن شیشه لاغر شده باشند اما آن طور که عموم فکر می کنند لاغری شیشه مناسب نیست و باعث زیبایی و سلامت نمی شود زیرا شیشه پروتئین های بدن را از بین می برد و باعث می شود مقداری زیادی آب بدن از دست برود و در کنار از بین بردن چربی های بدن، عضلات بدن را تضعیف می کند و از بین می برد.

اگر با مصرف شیشه تصمیم به لاغری داشته باشید بدنی بدهیکل و بدشکل را خواهید داشت زیرا با مصرف شیشه عضلات بدن از بین می رود و هنگامی که ویتامین ها و پروتئین های بدن از بین برود آسیب های بسیاری به موهای سر، سیاهی و گودی زیر چشم و دیگر تغییرات بدنی وارد می شود. زمانی که فرد شیشه مصرف می کند تا ۴۸ ساعت بی اشتهایی او ادامه دارد اما بعد از آن دچار پرخوری شده و با خوابیدن زیاد آسیب های بسیاری به بدن خود وارد می کند.

شیشه برای لاغری

عوارض مصرف شیشه برای لاغری

مصرف شیشه عوارض و پیامدهای ناخواسته زیادی را به همراه دارد به طوری که گاه فرد مصرف کننده شیشه فراموش می کند که هدف او از مصرف شیشه لاغری بوده است و در نتیجه فرد به شیشه وابسته شده و به آن اعتیاد پیدا کرده است و ترک کردن آن بسیار سخت می باشد و به راحتی اتفاق نمی افتد، همچنین مصرف شیشه عوارض بسیاری دارد که در زیر نمونه هایی از آن را بیان می کنیم:

 • تحریک پذیری و خشم و عصبانیت بسیار زیاد
 • افزایش ضربان قلب و فشار خون
 • کمبود ویتامین و مواد معدنی بدن
 • مقاومت پایین بدن در برابر بیماری های مختلف
 • آسیب به اندام های بدن مانند شش ها، کبد وکلیه ها
 • خشک شدن پوست و خارش بدن
 • ایجاد شدن زخم های پوستی و آکنه از عوارض مصرف شیشه برای لاغری
 • پوسیدگی و ساییدگی دندان ها
 • خشکی دهان و نفس بد بو
 • کاهش وزن
 • قرمزی و گشاد شدن مردمک چشم ها
 • بی قراری، رعشه و لرزش بدن
 • نوسانات هیجانی
 • اضطراب و افسردگی
 • خستگی مزمن
 • کاهش حافظه
 • مشکلات خواب
 • هذیان و توهم

در صورتی که بیش از اندازه از شیشه استفاده شود باعث تشنج، کما و حتی مرگ خواهد شد.

ورزش و تغذیه مناسب جایگزین شیشه شود

بر اساس مطالبی که بیان شده است افرادی که شیشه را به عنوان مواد لاغر کننده استفاده می کنند به نتیجه دلخواه خود نمی رسند و تصورات اشتباهی در این زمینه دارند زیرا مصرف کردن شیشه مشکلات بسیار زیادی برای آن ها به وجود می آورد به طوری که هدف اصلی شان که لاغری می باشد را کنار می گذارند و به طور کلی آن را فراموش می کنند، ترک کردن های مداوم و ناموفق و جستجو روش هایی برای ترک شیشه از مواردی می باشد که فرد با آن ها درگیر می شود.

برای این که فرد به اندام مناسب و ایده آل برسد باید ورزش و تغذیه مناسبی داشته باشد شاید این روش در ابتدا برای شما زمان بر باشد اما باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد و لاغری که با این روش به وجود آید دوام بسیاری دارد. اگر در زمینه مصرف شیشه و ترک آن با سوالاتی رو به رو شدید می توانید از روانشناس کمک بگیرید تا در ترک اعتیاد به شما کمک کند و راه های درمانی صحیح و درستی را در اختیارتان قرار دهد.

مرکز مشاوره روانشناسی ستاره ایرانیان

امروزه رسیدن به تناسب اندام یکی از مهم ترین دغدغه های هر انسانی می باشد و بسیاری از افراد برای این که لاغر شوند در دام اعتیاد گرفتار شده و مشکلاتی را برای خود به وجود می آورند این در حالی است که برای لاغر شدن روش های بسیار موثر و مفیدی وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها به صورت اصولی بدنی خوش فرم داشت.

در صورتی که به هر دلیل معتاد شدید باید برای ترک آن اقداماتی را انجام دهید در این خصوص مرکز مشاوره ستاره ایرانیان از متخصصان و مشاورانی تشکیل شده است که به صورت تلفنی پاسخ گو می باشند و راهنمایی های لازم را انجام می دهند.

منبع : شیشه برای لاغری | مصرف ماده مخدر شیشه برای لاغری

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: شیشه برای لاغری | مصرف ماده مخدر شیشه برای لاغری. آخرین ویرایش: دسامبر 17, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=8081

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *