مراقب دیدن رابطه جنسی پدر و مادر و جنون کودک باشید

نوشته شده برای at 11:59 ب.ظ
287 0

دیدن رابطه جنسی پدر و مادر | رابطه مقابل فرزندان ممنوع

زمانی که کودک رابطه جنسی پدر و مادرش را ببیند چه باید گفت؟ یکی از اتفاقات رایج و بسیار آسیب زننده این است که کودک به صورت بسیار اتفاقی رابطه پدر و مادرش را ببیند، ترس از این موضوع نباید باعث اضطراب از رابطه جنسی شود اما زوجین باید رابطه جنسی شان را مدیریت کنند و به گونه ای رفتار کنند که چنین اتفاقی برای آن ها به وجود نیاید.

این مسئله احتمال دارد سبب بروز مشکلاتی در زمینه برقراری رابطه عاطفی و زندگی زناشویی کودک در بزرگسالی فرزندتان شود و با توجه به این که بسیاری از کودکان احتمال دارد رابطه پدر و مادر شان را ببینند به همین دلیل لازم است تا والدین اطلاعات و آگاهی های خود را در این زمینه افزایش دهند که در ادامه این مقاله به صورت جامع در مورد آن بحث خواهیم کرد.

بعد از دیدن رابطه جنسی پدر و مادر توسط کودک چه باید کرد؟

اگر کودک تان به صورت اتفاقی وارد اتاق خوابتان شد و رابطه شما را دید قبل از هر چیز باید خونسردی خود را حفظ کنید و نباید آشفته و وحشت زده شوید و هرگز نباید فرزندتان را به خاطر آمدن به اتاق خوابتان و دیدن رابطه جنسی مورد سرزنش قرار دهید و با او دعوا کنید زیرا این کار باعث می شود تا نگرانی های فرزندتان افزایش یابد.

در این هنگام به آرامی لباس های خود را بپوشید و با ملافه خودتان را بپوشانید و حتما فرزندتان را بغل کنید و چک کنید که چی دیده است و چه مقدار از رابطه شما را متوجه شده است و بعد برای او توضیح دهید چیزی که او دیده است ابراز عشق و علاقه شما به یکدیگر بوده است.

همچنین به او بگویید” مامان باباها وقتی این کار رو می کنند یعنی همدیگر را خیلی دوست دارند و از کنار هم بودن خوشحال هستند و به همین دلیل یکدیگر را در آغوش می گیرند و می بوسند.”

چرا باید توضیح دهیم ؟

توضیح دادن در مورد این موضوع بسیار مهم می باشد زیرا هنگامی که بچه ها این صحنه را می بینند برداشت بد و وحشتناکی دارند و اکثر آن ها فکر می کنند که پدر و مادر در حال آزار و اذیت یکدیگر می باشند و یا بابا مامان را اذیت می کند و اگر این موضوع شفاف سازی نشود باعث شکل گیری دید منفی به پدر و رابطه جنسی می شود و اگر والدین در زندگی مشترک رابطه پر تنشی داشته باشند این موضوع باعث می شود تا نگرانی کودک چند برابر شود و ذهن کودک درگیر مسائل ناراحت کننده ای باشد.

در هنگام مکالمه با فرزندتان نکاتی که بسیار مهم است باید رعایت شود و به او اجازه دهید تا دیده ها، احساسات و ترس هایش را بعد از این ماجرا بیان کند تا احساسات او مورد پردازش قرار گیرد و بار سنگینی که در ذهن او به وجود آمده است کاهش یابد.

اگر بعد از دیدن رابطه از شما درخواست کرد تا چند شب در پیش او بخواهید این کار را انجام دهید اما به او اجازه ندهید تا در اتاق خوابتان بخوابد یا شما در تخته فرزندتان بخوابید بلکه مدتی در کنار او بمانید تا اضطرابش کاهش یابد و به خواب برود.

سوالات جنسی کودکان بعد از دیدن رابطه جنسی پدر و مادر

همه کودکان در مورد این که چطور به دنیا آمده اند و قبلا در کجا بوده اند و یا این که چرا در جشن عروسی پدر و مادرشان نیستند کنجکاوی می کنند و زمانی که کودکان رابطه جنسی پدر و مادرشان را می بینند سوالات جنسی آن ها افزایش می یابد، در این خصوص والدین باید اطلاعات و آگاهی های خود را افزایش دهند تا پاسخ صحیحی به سوالات جنسی کودکان بدهند و مراجعه به مشاوره کودک می تواند تا حد بسیاری در این زمینه به شما کمک کند.

 

پیامد های دیدن رابطه جنسی والدین بر کودک

زمانی که کودک با صحنه رابطه جنسی رو به رو می شود بار هیجانی این اتفاق بسیار بسیار برای او زیاد می باشد و منجر به اضطراب، ترس و حتی تحریکات جنسی در کودک می شود در این هنگام بسیار مهم می باشد که دیده ها و احساسات کودک را انکار نکنیم  و به هیچ وجه به او دروغ نگوییم و تنها باید به حرف های او گوش دهید و خیال کودک را از تصورات و خشنی که در رابطه دیده است راحت کنیم این امر باعث می شود تا کودک به صورت سالم تربیت شود و پیشگیری لازم نسبت به آسیب های روانی صورت گیرد.

مراجعین بسیاری که الان خودشان پدر و مادر شده اند با شرم و اضطراب بسیاری در مورد خاطرات کودکی خود درباره دیدن رابطه پدر و مادر شان حرف می زنند و همین مسئله نشان دهنده آسیب عمیق این ماجرا می باشد،اگر والدین رفتاری اشتباه با کودکشان که رابظه جنسی را دیده است داشته باشند در این صورت فرزند در بزرگسالی با مشکلات زیادی مانند افسردگی، اضطراب و مشکل در برقراری روابط عاطفی و اختلالات جنسی رو به رو می شود.

آشنایی با مرکز مشاوره ستاره ایرانیان

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان در زمینه های مختلف روانشناسی اعم از خانواده، ازدواج، اعتیاد، جنسی، کودک، مشاوره، شغلی، تحصیلی و غیره خدمات جامع روانشناسی را انجام می دهد.

همچنین مشاوران به صورت تلفنی، اینترنتی به مراجعان امکان می دهند تا از خدمات بهره مند شوند و در کمترین زمان از بروز ترین متخصصین استفاده کنند.

هم چنین در صورتی که کودکتان به دلایل مختلفی از جمله دیدن رابطه جنسی پدر و مادر دچار ترس و پریشانی روانی و مشکلاتی مانند اضطراب و ترس شد می توانید از خدمات مشاوره کودک در این مراکز بهره مند شوید و با کمک مشاوران راهکار های لازم برای حل مشکلتان را بیابید.

منبع : مراقب دیدن رابطه جنسی پدر و مادر و جنون کودک باشید

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: مراقب دیدن رابطه جنسی پدر و مادر و جنون کودک باشید. آخرین ویرایش: ژوئن 14, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=6250

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *