نیازهای اساسی زنان که مردان نمی دانند

نوشته شده برای at 8:08 ب.ظ
303 0

بسیاری از موارد و نیازهایی که برای خانم ها اهمیت دارد ممکن است برای یک مرد بی اهمیت باشد یا کمتر اهمیت داشته باشد یا برعکس مسائلی هستند که جزء اولویت های آقایان هستند و این احتمال وجود دارد که اهمیت این مسائل از چشم خانم ها به دور باشد. در این مقاله به نیازهای اساسی زنان پرداخته شده است.

زمانی که شما قصد شروع زندگی مشترک را دارید یا حتی قبل از آن، نیاز است که با نیازهای اساسی جنس مخالفتان آشنا شوید و بدانید که شیوه درست رفتار با جنس مخالفتان به چه صورت است.

بسیاری از آقایان هستند که با وجود تمام تلاششان برای برقراری رابطه مطلوب با همسرشان دچار درماندگی می شوند، وقتی از آن ها در مورد چرایی مشکلشان سوال می پرسیم بیان می کنند که هیچگاه نمی توانند همسرشان را راضی نگه دارند و همیشه در فهم نیازهای اساسی همسرشان مشکل دارند.

معمولا چنین جملاتی را از آقایان می شنویم که زنان موجودات پیچیده ای هستند، درک و فهم آن ها بسیار سخت است، آنقدر سخت که گویی از سیاره دیگر آمده اند.

اما آیا واقعا چنین است؟ آیا فهمیدن یک زن تا این اندازه سخت است؟ واقعیت این است که پاسخ این سوال خیر است. اگر شما مطالعه و آگاهی کامل را در خصوص ویژگی های شخصیتی زنان داشته باشید هیچگاه برقراری ارتباط موثر با آن ها تا این اندازه برایتان سخت نخواهد بود.

کسب اطلاعات مفید و موثر در مورد جنس مخالف، مهمترین اقدامی است که زنان و مردان قبل از ازدواج باید به آن توجه کنند، در غیر اینصورت همانقدر که یک مرد نمی تواند همسرش را به خوبی بفهمد و نیازهایش را درک کند به همان اندازه نیز زن در فهم نیازهای همسرش به مشکل می خورد.

نیازهای روحی زنان

در این مقاله قصد داریم در مورد نیازهای اساسی زنان صحبت کنیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید با شیوه های برقراری ارتباط موثر با همسرتان و نحوه خوشحال کردن او آشنا شوید.

در نظر گرفتن احساسات و عواطف آن ها

شاید کمتر کسی باشد که متوجه احساساتی بودن خانم ها نباشد.

زنان در هر سن و شرایطی که باشند احساساتشان اهمیت فراوانی برای آن ها دارد. در واقع می توان احساساتی بودن زنان را هم نقطه ضعف آن ها به حساب آورد هم نقطه قوت آنان. نقطه ضعف از آن جهت که ممکن است تحت تاثیر احساساتشان بسیار آسیب پذیر باشند و نقطه قوت از آن جهت که تحت تاثیر احساساتشان می توانند بسیار عشق بورزند و یک رابطه را زنده نگه دارند.

اگر شما همسر خوب، مهربان و به زبانی دیگر جنتلمنی باشید سعی می کنید که به احساسات همسرتان اهمیت بدهید، عواطفش را در نظر بگیرید و به او توجه کافی را داشته باشید. تشکر و قدردانی کردن از همسر و به زبان آوردن احساس عشق و دوست داشتن خود به او باعث می شود که او نیرویی دوباره بگیرد. اگر تصور می کنید که در صورت تامین نیازهای مالی و جسمی همسرتان او را از هر لحاظ تامین کرده اید و همسرتان دیگر نیازی به شنیدن کلمات عاشقانه ندارد سخت در اشتباهید.

شنیدن جملات عاشقانه از زبان همسر برای زنان اهمیت زیادی دارد. بنابراین سعی کنید نسبت به این مسئله آگاه باشید و اگر فردی هستید که به سختی احساساتتان را به زبان می آورید سعی کنید روی خودتان کار کنید و تلاش کنید که ابراز احساسات کلامی را یاد بگیرید. اگر در ابتدا بیان کلامی احساسات برایتان سخت است سعی کنید این احساسات را از طریق نوشتاری و به صورت پیام برای همسرتان بیان کنید و بعد به مرور در گفت و گوهای متقابل و رو در رویتان آن ها را بکار بگیرید.

نیازهای اساسی زنان که مردان نمی دانند

هدیه خریدن برای زنان از راه های شناخت نیازهای همسر

هدیه دادن به زنان یکی دیگر از راه های توجه به عواطف زنان است. برخی از مردان اهمیت هدیه دادن به همسر خود را به کلی فراموش می کنند و معتقدند که ما همیشه از نظر مالی همسرمان را حمایت می کنیم و هر زمان که خودش هر چیزی را که بخواهد می تواند بخرد بنابراین نیازی به هدیه خریدن برای او نیست، اما باید در نظر داشته باشید که هدف هدیه دادن رفع نیازهای مالی همسرتان نیست بلکه هدف رفع نیازهای عاطفی او است، بنابراین از اهمیت هدیه دادن به همسر خود غافل نشوید.

تا حد ممکن سعی کنید هدیه های شما به همسرتان نقدی نباشد و حتما برای او وقت بگذارید و برای او هدیه تهیه کنید. نیازی نیست که حتما هدیه های گرانقیمتی برای او بخرید، همانقدر که او متوجه بشود که به او اهمیت داده اید برایش کافی است.

هرچند که توجه کردن و به خاطر داشتن مراسم های خاص مثل تاریخ تولد و سالگرد ازدواج ممکن است برای شما دشوار باشد اما خانم ها نسبت به این مناسبت ها بسیار حساس هستند بنابراین اگر در اینگونه موارد فراموش کار هستید حتما این تاریخ ها را در جایی یادداشت کنید و برای این مناسبت ها برنامه داشته باشید، به غیر از تهیه کادو در اینگونه مناسبت ها، سعی کنید گاهی بدون دلیل برای همسرتان هدیه یا حتی یک شاخه گل بگیرید، مطمئن باشید که این کار می تواند همسر شما را بسیار خوشحال کند. گل از جمله هدیه های مورد علاقه زنان است.

گفت و گو با همسر

شاید شما به عنوان یک مرد در زمان عصبانیت نیاز به تنهایی و خلوت داشته باشید، شاید حرف زدن در مورد مشکل پیش آمده اصلا برایتان خوشایند نباشد و یا ترجیح دهید که کمی صبر کنید تا آرام شوید و بعد صحبت کنید، اما خانم ها بر عکس شما هستند.

صحبت کردن در مورد مشکل پیش آمده برای زنان بسیار اهمیت دارد و اگر نسبت به این مسئله بی تفاوت باشید و با خود فکر کنید که گذر زمان به مرور مشکل و کدورت ها را حل خواهد کرد سخت در اشتباهید. زنان صحبت نکردن در مورد مشکلات و دلخوری ها را نوعی بی توجهی می دانند. بنابراین سعی کنید نسبت به این مسئله حتما توجه کنید و در زمان بروز مشکل و اختلاف در اولین فرصت با همسرتان صحبت کنید.

سعی کنید در ابتدا شنونده باشید تا او بتواند به خوبی احساساتش را بروز دهد و بعد در ادامه با او وارد گفت و گو شوید. زمانی که برای صحبت کردن با همسرتان وقت بگذارید متوجه می شوید که او چقدر می تواند منطقی باشد و حتی اشتباهاتش را بپذیرد و به آن ها اعتراف کند. این کار باعث می شود که خودتان هم احساس بهتری را تجربه کنید.

به او حس امنیت بدهید از نیازهای روحی زنان

هر چقدر هم که یک زن مستقل و محکم باشد بازهم در ذهن خود به دنبال مردی مورد اعتماد است که به او احساس آرامش و امنیت بدهد و احساس کند که می تواند به او تکیه کند. سعی کنید حضورتان در زندگی زناشویی تان همیشگی باشد، حتی اگر بنا به شرایط کاری تان مجبور هستید از او دور شوید از راه دور حواستان به همسرتان باشد و حتما به او بیان کنید که مراقبش هستید. با رفتارهایتان به او نشان دهید که حواستان به نیازهای او هست، حتما نیاز نیست که او به زبان بیاورد که به چه چیزهایی نیاز دارد. با این کار شما، احساس امنیت و آرامش را در همسرتان ایجاد می کنید.

به احساس نیاز او به استقلال احترام بگذارید و حس ارزشمندی را در او تقویت کنید

این خیلی خوب است که شما همیشه مراقب همسرتان باشید اما یادتان باشد که مراقبت به معنای کنترل کردن مداوم همسرتان نیست. همسر شما نباید با کنترل های مداوم شما احساس کند که فرد ضعیفی است. او نیازمند این است که شما توانمندی هایش را در نظر داشته باشید و او را باور داشته باشید.

بنابراین سعی کنید به نظر همسرتان احترام بگذارید و درعین حال که نظرتان را به او بیان می کنید اجازه بدهید که تصمیم گیرنده نهایی کارهایش خودش باشد. با احترام به استقلال او، تاکید بر توانمندی هایش و مشورت گرفتن از او سعی کنید حس ارزشمندی را در او تقویت کنید.

  • صادق باشید از مسائل و مشكلات زنان

برخی از مردان تصور می کنند که اگر حقیقت یک مسئله را بیان کنند همسرشان را از دست می دهند اما این را در نظر بگیرید که زنان نسبت به صداقت بسیار حساس هستند که البته صادق بودن، هم برای مردان و هم برای زنان مسئله مهمی است و شاید نتوان اهمیت صداقت را برای زنان و مردان از هم تفکیک کرد. اما در هر حال این را در نظر بگیرید که شنیدن حقایق تلخ بسیار خوشایند تر و قابل پذیرش تر از شنیدن دروغ های شیرین برای خانم ها می باشد. بنابراین سعی کنید نسبت به این مسئله توجه ویژه داشته باشید.

  • به نیازهای جنسی او اهمیت بدهید

زنان در بیان نیازهای جنسی شان نسبت به آقایان محتاط تر و خجالتی تر هستند و گاهی ممکن است اصلا نتوانند به زبان بیاورند که دقیقا از رابطه جنسی چه می خواهند ولی این به معنای بی اهمیت بودن رابطه جنسی برای یک زن نیست، چه بسا میل جنسی زنان بسیار بیشتر از آقایان باشد. بنابراین سعی کنید حتما نسبت به نیازهای جنسی همسرتان اهمیت بدهید و در حین رابطه جنسی به ارضای نیاز جنسی او نیز توجه کنید.

مسئله مهمی که وجود دارد این است که بسیاری از زنان این احساس بد را تجربه می کنند که همسرشان تنها برای ارضای نیاز جنسی آن ها را می خواهد و این بدترین حسی است که یک زن می تواند تجربه کند، بنابراین سعی کنید با معاشقه های کلامی و عملی قبل از برقراری رابطه جنسی با همسرتان و توجه به ارضای نیازهای جنسی او در حین رابطه جنسی این حس را در همسرتان از بین ببرید. همچنین توجه کنید که محبت های شما تنها منحصر به رختخواب و قبل از برقراری رابطه جنسی نباشد که اگر اینطور باشد قطعا حس بدی به همسر شما دست خواهد داد، بنابراین سعی کنید در هر موقعیتی به همسرتان عشق بورزید و به او توجه و محبت کنید.

  • حمایت مالی از همسرتان

حمایت مالی از همسر اهمیت زیادی دارد که برخی از آقایان ممکن است از آن غافل شوند. غافل شدن از حمایت مالی از همسر بیشتر برای آقایانی اتفاق می افتد که همسرشان شاغل است. برخی از آقایان اینطور تصور می کنند که چون همسرشان شاغل است بنابراین لزومی ندارد که از او در مورد نیازهای مالی اش سوال شود و نیازی نیست که او را از نظر مالی حمایت کرد اما این تصور کاملا اشتباهی است.

ما به شما می گوییم که همسر شما هرچقدر هم که از نظر شرایط مالی وضعیت مناسبی داشته باشد و هرچقدر هم که مستقل باشد و حتی درآمدش از شما بیشتر باشد، باز نیاز دارد که شما نسبت به نیازهای مالی اش حساسیت نشان دهید، چون زنان ذاتا عاشق مردان حمایت گر هستند و این برایشان خوشایند است که همسرشان از نظر نیازهای مالی حامی شان باشد.

چه همسرتان شاغل است چه خانه دار، سعی کنید حتما مبلغی را ماهیانه برای او در نظر بگیرید.

مطمئن باشید همسر شاغل شما با این کار شما بسیار احساس خوشایندی پیدا می کند و حتی ترغیب می شود که درآمدش را صرف زندگی مشترکتان کند.

  • مسئولیت پذیر باشید از توقعات زن از همسرش

سعی کنید وظایف خودتان را به خوبی بشناسید و بدانید که در نقش یک مرد چه مسئولیت هایی دارید. انجام کارهای خانه را تنها به همسرتان واگذار نکنید. اگر همسرتان خانه دار است نیازی نیست که تقسیم کار داشته باشید، همین که بابت انجام کارهای خانه از او قدر دانی کنید و گاهی کمک مختصری کنید خستگی را از تن همسرتان بیرون می کنید و به او احساس خوبی می دهید ولی  اگر همسرتان شاغل است سعی کنید در انجام کارهای خانه به او کمک کنید و تا حد ممکن انجام کارهای خانه و رسیدگی به کارهای فرزندان را تقسیم کنید.

  • اعتماد به نفس داشته باشید و سعی کنید ضعیف و وابسته به نظر نرسید

سعی کنید در عین حال که به همسرتان و نیازهایش احترام می گذارید، فرد محکم و قابل اعتماد و متکی به نفسی باشید و رفتارهای مردانه ای داشته باشید. دقت کنید که احترام گذاشتن به حقوق یک زن به معنی ذلیل بودن و ضعیف بودن نیست.

یک مرد ضعیف و وابسته برای هیچ زنی جذاب نیست. سعی کنید در ارتباط با همسرتان شیوه تعاملی و دوستانه داشته باشید و البته صاحب نظر باشید و هیچگاه اینطور رفتار نکنید که انگار در هیچ موردی هیچ نظری ندارید و نظر خودتان اهمیتی ندارد. بنابراین تعادل و تعامل را رعایت کنید تا بتوانید رابطه مطلوبی با همسرتان داشته باشید.

منبع : نیازهای اساسی زنان که مردان نمی دانند

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: نیازهای اساسی زنان که مردان نمی دانند. آخرین ویرایش: آگوست 24, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=6984

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *