مکالمه-رابطه-زناشویی-موفق

۱۵ موضوع جذاب برای مکالمه در رابطه زناشویی موفق

نوشته شده برای at 11:23 ق.ظ
603 0

با به دست آوردن شناخت بیشتر نسبت به یک فرد، به صورت راحت تری می توانید در رابطه با همه موارد با وی صحبت کنید.

این بدان معنا نیست که داشتن یک برخورد ساکت با همسرتان یک مورد مناسبی می باشد. رابطه شما بدون داشتن تحریک عقلایی و مناسب، به صورت سریع به یک رابطه راکد و ایستایی تبدیل خواهد شد.

در صورتی که نیاز به یک شروع کننده مکالمه جدید دارید، سعی کنید از این ۱۵ مورد بیان شده در زیر استفاده کنید که زوجین شاد در مورد آن صحبت می کنند.

این زوجین در مورد خاطرات واضحی صحبت می کنند

آیا خاطراتی دارید که آنقدر واضح باشند که احساس کنید همین دیروز صورت گرفته است؟

این خاطره می تواند یک مورد خنده داری باشد، همانند زمانی که شما نمی توانستید سوار چرخ فلک شوید، یا یک مورد عاطفی باشد – همانند خاطرات غافلگیر کننده شما در مورد تخت خواب و صبحانه.

یادآوری بزرگترین موفقیت ها به شما کمک خواهد کرد تا به یاد بیاورید که چرا رابطه شما یک رابطه بسیار خاصی می باشد.

آنها خاطرات مربوط به دوران کودکی را یادآوری می کنند

در روی یک نیمکت همسرتان را در بغلتان بگیرید و آلبوم عکس را با هم نگاه کنید. در مورد عکس های موجود یک خاطره ای را بیان کنید که توجه شما را به خودش جلب کرده است (و فراموش نکنید که از همسرتان هم بخواهید که چنین کاری را انجام بدهد!)

آنها در وسط جوک ها می خندند

کارهای احمقانه کوچکی که منجر به خندیدن شما می شود را به همسرتان بگویید. شما فقط با یک نگاه کوچک می توانید بخندید. یا اسم یک حیوان خانگی که آنقدر قابل تمجید می باشد که منجر به گله کردن دوستانتان می شود.

یا یک تن صدا یا ویژگی فیزیکی که ذهن شما به صورت مستقیم به یک مکان نامناسبی می فرستد.

آنها احساسات خودشان را به اشتراک می گذارند

کینه ورزیدن به دلیل یک وجود داشتن یک مشکلی که مورد دلخواه شما نمی باشد یا در مورد آن جر و بحث داشته اید، واکنش مناسبی نمی باشد. همسر شما دارای قدرت های روانی نمی باشد.

در صورتی که احساس سردرگمی، بی توجهی یا ناراحتی بکنید، به صورت صادقانه آنها را بیان کنید. صحبت کردن در مورد احساسات باعث خواهد شد تا شما ریشه مشکل موجود را شناسایی کنید.

آنها به صورت مشترک مشکلات خودشان را رفع می کنند

در صورتی که شما یک سوپر قهرمان باشید، همسر شما یک حمایت کننده قابل اعتمادی برایتان خواهد بود.

زمانیکه در زندگی حرفه ای خودتان با مشکلاتی مواجه می شوید، نسبت به درخواست کردن از آنها برای ورود کردن و کمک کردن به حل مشکل هیچ ترسی نداشته باشید.

ممکن است که آنها یک راه حل مناسبی را ارائه دهند که هیچ وقت تصورش را هم نمی کردید.

آنها در مورد بدلکاران یا قهرمانان صحبت می کنند

بوفی و قاتل خون آشام صرفا شخصیت های افسانه ای در ذهن من نمی باشند. این یک قهرمان شخصی می باشد و در زمانی که لحظات سختی را در دوره نوجوانی داشتم، داستان وی به من کمک زیادی کرده است.

در صورتی که می خواهید یک مورد جالب توجهی را یاد بگیرید، در مورد بدلکاران یا قهرمانان تمدن پاپ سوالاتی را از همسرتان بپرسید.

آنها داستان هایی را در مورد موقعیت های خجالت آور بیان می کنند

آیا تا بحال برای شما پیش آمده است که از چاله فرار کنید و در چاه بیافتید؟

و در نتیجه این موارد را فراموش کنید. آیا تابحال پیش آمده است که یک حرف زشتی را بزنید که منجر به شرمنده شدن شما شود؟ و در نتیجه خندیدن را متوقف کنید.

این موارد کوچک ارزش نگران شدن ندارند. با بیان کردن یک داستان خنده دار در مورد موقعیت زشت، این موقعیت را به یک لحظه خنده دار تبدیل کنید.

 

مکالمه-رابطه-زناشویی-موفق
مکالمه-رابطه-زناشویی-موفق

آنها در مورد تصمیمات مشکل صحبت می کنند

تصمیمات بزرگ، همانند انتخاب یک مقصد برای ماه عسل، مقدار پس انداز برای دوره بازنشستگی، و پیدا کردن مدرسه مناسبی برای فرزندان، عبارت از تصمیماتی می باشند که باید بحث عمیقی در مورد آنها صورت بگیرد.

تاخیر نکنید.

تاخیر کردن فقط منجر به ایجاد استرس بیشتر در زندگی شما خواهد شد، چرا که زمان محدودتری را برای ارزیابی تصمیمتان خواهید داشت.

آنها در مورد اتفاقات صورت گرفته در سرتاسر جهان بحث می کنند

بحث های مناسب در مورد اتفاقات صورت گرفته در سرتاسر جهان باعث خواهند شد که ذهن شما هوشیار بماند. سمج بودن یک ماهیت انسانی می باشد، بنابراین من شک دارم که شما ذهنیت خودتان را تغییر بدهید.

ولی شما شناخت بهتری را در مور عقیده همسرتان در مورد کارهایش به دست خواهید آورد و این مورد کمک خواهد کرد که نزدیک تر شوید.

آنها در رابطه با موارد کوچک بحث می کنند

برای شروع یک مکالمه، هیچ نیازی به داشتن یک ایده تاثیرگذار بر روی جهان ندارید. تنها کاری که باید انجام بدهید عبارت از مشاهده کردن یک مورد جالب توجه، بیان کردن آن، و پرسیدن سوالات مرتبط با آن از همسرتان می باشد.

برای سنجیدن این نظریه، با همسرتان به یک تفرجگاه بروید و مشاهده کنید که موارد زیادی وجود دارند که در مورد آنها می توانید صحبت کنید. این کار سرگرم کننده خواهد بود!

آنها اختلافات موجود را اعتراف می کنند

زمانی که به همسرتان می گویید که “هیچ چیزی اهمیت ندارد”، شما با هیچ شخصی شوخی نمی کنید. هیچ اجباری وجود ندارد که شما به تنهایی با چالش های خودتان مقابله کنید.

فروتن باشید. درخواست کمک بکنید (شاید این کمک فقط شامل یک بغل کردن باشد؟). یک فشار دادن محکم و یک گوش شنوا می تواند هر موقعیتی را به یک موقعیت قابل تحمل تبدیل کند.

آنها آرزوهای خودشان را به اشتراک می گذارند

داشتن وابستگی کامل به یک شخص دیگر برای خوشحال شدن یک مورد نامناسبی می باشد. در مورد آرزوهای خودتان که مربوط به رابطه موجود نمی باشد، با همسرتان صحبت کنید.

شما این توانایی را به دست خواهید آورد که همدیگر را تشویق کنید و در عین حال به دنبال دستیابی به دلبستگی های خودتان باشید.

آنها بازخورد صادقانه ای را نسبت به یکدیگر ارائه می دهند

تفاوتی که در اغلب مواقع ما بین یک رابطه موفق و یک رابطه شکست خورده وجود دارد، عبارت از ارتباط می باشد.

برای مثال، داشتن توانایی لازم برای ارائه راهنمایی به همسرتان در یک رابطه عاطفی و در رابطه با مواردی که منجر به ایجاد انرژی در شما می شوند (از بین رفتن انرژی شما می شوند)، باعث خواهد شد که تفاوت قابل توجهی در کیفیت زندگی جنسی شما ایجاد شود.

آنها کمبود های خودشان را می پذیرند

داشتن اشتباه صادقانه یک مورد عادی می باشد، ولی وانمود کردن به صورت نگرفتن این اشتباه یک مورد مناسبی نمی باشد. در صورتی که یک کار بدون فکر یا مضری را انجام داده باشید، آن را بپذیرید.

در مورد خودتان قضاوت نکنید، ولی اشتباه خودتان را توضیح بدهید.

معایب شخصیتی تان را که مربوط به رفتار ضعیف می شود را شناسایی کند تا در نتیجه آن بتوانید رابطه خودتان را تقویت کنید.

آنها در مورد آینده مشترکشان صحبت می کنند

زوجین شاد در مورد آینده برنامه دارند، به همین دلیل سورپرایزهای ناخوشایندی را انجام نمی دهند.

در صورتی که میزان تمایل خودتان به داشتن خانواده را بیان نکنید، به یک فرد دیگری وابسته خواهید شد که هیچ علاقه ای به داشتن بچه ندارد.

هیچ تضمینی وجود ندارد که سازگاری یک مورد قطعی در رابطه شما باشد. به صورت دوره ای در مورد آینده یک سری سوالاتی را از همسرتان بپرسید تا مطمئن شوید که جایی در برنامه های آینده وی دارید.

مشاورکو : مرکز مشاوره روانشناسی و مشاوره آنلاین

برترین مقالات خانواده و زوج درمانی با رویکرد بهبود روابط میان خانواده
مشاوره قبل از ازادواج برای روج های جوان با آموزش روابط و و رفتار پیش از ازدواج
مشاوره طلاق و جدایی به منظور حل مشکلات زناشویی و نجات زندگی والدین و یا آغاز زندگی پس از طلاق
روابط جنسی و زناشویی به منظور درمان مشکلات دیرانزالی، زودانزالی، خوشنت جنسی ، تجاوز
تشخیص و پیشگیری از خیانت و تعهد مندی میان زوجین و جلوگیری از طلاق عاطفی و جنسی
ارتباط با جنس مخالف پیش از ازدواج ، دوره نامزدی و عقد و داشتن روابط در بستر علمی و اجتماعی بدون مشکلات و چالش ها

منبع :۱۵ موضوع جذاب برای مکالمه در رابطه زناشویی موفقمشاوره

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: ۱۵ موضوع جذاب برای مکالمه در رابطه زناشویی موفق. آخرین ویرایش: سپتامبر 28, 2019. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=4768

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *