تست هروئین

نوشته شده برای at 11:50 ب.ظ
341 0

تست هروئین ، آیا سوال شما این است که چگونه تست اعتیاد به هروئین را منفی می کنند؟

تست هروئین یا دیگر مواد مخدر معمولا قبل از ازدواج و استخدام در برخی از موسسات انجام می شود، ماده هروئین در کنار تریاک و شیشه یکی از شایع ترین مواد مخدر در ایران می باشد که مورد مصرف قرار می گیرد، با جواب منفی تست اعتیاد به طور صد در صد نمی توان گفت فرد معتاد است یا خیر و برای تشخیص آن باید موارد زیادی در نظر گرفته شود.

با توجه به این که آمار اعتیاد در قشر مرفه جامعه افزایش یافته است اما بسیاری از خانواده قبل از ازدواج نگران مصرف مواد مخدر توسط همسر فرزندشان می باشد و برخی از آن ها در مورد فرزندشان نگران می باشند و او را مجبور می کنند تا تست اعتیاد بدهد، در حالی که این والدین می توانند از مشاوره خانواده کمک بخواهند تا در این زمینه به آن ها کمک کند و با راهکارهای صحیح تری مشکل آن ها را حل نماید.

ماده هروئین و اثرات آن

ماده هروئین ( دی استیل مورفین) نوعی از مواد مخدر و افیونی ( اپیوئیدی) می باشد که از گروه خانوادگی تریاک هستند، افرادی که هروئین استفاده می کنند به حالاتی شبیه به مصرف دیگر مشتقات تریاک مبتلا می شوند با این تفاوت که شدت مواد هروئینی بیشتر می باشد و فرد در لحظه بسیار سرخوش است و احساس لذت و شادی می کند و هم چنین این ماده نسبت به مواد دیگر عوارض خطرناک تری دارد.

اگر به صورت طولانی از این ماده استفاده شود تاثیر آن از بین می رود و حالت لذت بخشی برای فرد نخواهد داشت و فرد برای این که در حالت طبیعی باقی بماند باید در دوزهای بالاتری از این مواد استفاده کند و از آن جایی که هروئین به شدت بر روی فرد تاثیر می گذارد و اثرات مخربی دارد مصرف زیاد آن باعث اوردوز و حتی مرگ خواهد شد.

چه مواقعی تست هروئین گرفته می شود؟

فرمول شیمیایی هروئین نزدیک مورفین می باشد و به همین دلیل می توان با استفاده از تست مورفین، آزمایش اعتیاد پیش از ازدواج و یا در مورد استخدامی از آن استفاده کرد و اصلی ترین موادی که به وسیله این تست قابل تشخیص می باشد موادی مانند تریاک، شیره، هروئین، کراک هروئین، مورفین و کدئین می باشد و بر اساس این موارد تست اعتیاد در هر صورت که گرفته شود مصرف ماده هروئین در آن قابل تشخیص می باشد.

برای تشخیص دادن مواد محرک دیگری مانند شیشه و کوکائین نیاز به آزمایش های ویژه تری می باشد که با استفاده از آن آزمایش می توان به مصرف شیشه و کوکائین پی برد.

تست هروئین وسیله ای برای مچ گیری؟

باید به این نکته توجه داشته باشید که تست اعتیاد برای مچ گیری نمی باشد و افرادی که از تست اعتیاد برای مچ گیری استفاده می کنند می تواند تاثیرات مخربی بر روی فرد بگذارد و باعث لجبازی و یا مصرف دوباره فرد بهبود یافته شود و خانواده ها در بسیاری از موارد فکر می کنند که اگر اعتیاد آن فرد را به اثبات رسانند می توانند او را مجبور کنند تا ترک را انجام دهد در حالی که شناسایی و از بین بردن علل گرایش به اعتیاد مهم ترین کاری می باشد که باید انجام گیرد و به درستی علل شناسایی شود و اقدامات لازم برای ترک صورت گیرد.

امروزه از اعتیاد به عنوان یک بیماری یاد می شود و افرادی که دچار مشکلات درون روانی یا بین فردی می شوند معمولا دچار اعتیاد می شوند زیرا این افراد از نظر روانی سالم نیستند و از حمایت اجتماعی خوبی برخوردار نمی باشند و بیش تر به سمت مواد مخدر گرایش پیدا می کنند.

در نتیجه اولین قدم این است که به روانشناس متخصص مراجعه کنید که در حوزه اعتیاد فعالیت می کنند و بعد به کمک روانشناس بتوانید برای بهبود سلامت روانی فرد کاری را انجام دهید.

 

انواع تست اعتیاد به هروئین

تست هروئین از روش های متفاوتی مانند آزمایش خون، بزاق دهان و مو و ادرار قابل اجرا می باشد و نمونه خون و بزاق تنها چند ساعت بعد از مصرف وجود مواد را نشان می دهد و به همین دلیل از این روش ها استفاده نمی شود.

معمولی ترین روشی که برای تست هروئین مورد استفاده قرار می گیرد نمونه ادرار است که بعد از سه تا چهار روز مصرف مواد می توان به وجود اعتیاد پی برد و نمونه ادرار به طور معمول به وسیله تست نواری و تست کروماتوگرافی مورد سنجش قرار می گیرد.

این تست نواری به صورت کاست پلاستیکی می باشد که در مطب و یا حتی خانه در زمان کوتاه قابل انجام می باشد و به وسیله آن می توان اعتیاد فرد را تشخیص داد.

در تست کروماتوگرافی (TLC) به تجزیه مواد داخل ادرار در کمترین زمان پرداخته می شود و تست به صورت لایه نازکی می باشد که دقت بالایی دارد و دقیق ترین روش برای پی بردن به اعتیاد نمونه مو می باشد که حدود ۶ ماه بعد از مصرف، مقدار دقیق مصرف، زمان مصرف و نوع مواد به صورت دقیق مشخص می شود اما این تست گران است و در همه شهر ها نمی توان به آن دسترسی داشت به همین دلیل امکان انجام آن میسر نمی باشد و نمونه مو از هر جای بدن می تواند گرفته شود و مورد بررسی قرار گیرد.

آیا امکان مثبت شدن جواب تست بدون مصرف وجود دارد؟

بله، در صورتی که فرد از موادی دارویی مانند آنتی بیوتیک ها خاص مثل آموکسی سیلین و مسکن های حاوی کدئین استفاده کند در جواب تست اعتیاد به مورفین تداخل ایجاد می شود و همچنین مصرف کردن موادی مانند دیکلوفناک و دتای نوولاک می تواند باعث مثبت شدن جواب آزمایش مورفین شود و به همین دلیل باید قبل از آزمایش در مورد داروهای مصرفی سوالاتی پرسیده شود و در صورتی که جوان تست مثبت شد با استفاده از آزمایش های تفکیکی مانند آزمایش TLC می توان موادی مانند کدئین و موادی که شبیه مورفین هستند را تفکیک کرده و به طور صحیح نوع ماده مصرف را شناسایی کرد.

راه های منفی شدن جواب تست هروئین

بسیاری از افراد در صورتی که از مواد مخدر و یا هروئین استفاده می کنند نگران هستند تا جواب تست آن ها مثبت شد و به همین دلیل دنبال راه هایی می باشند تا به وسیله آن نتیجه دست را تغییر داده ولی اکثر ترفندهایی که آن ها انجام می دهند به وسیله تست تکمیلی قابل تشخیص می باشد که در ادامه این مقاله توضیحات بیشتری در این باره می دهیم.

  1. مصرف داروهای جایگزین

داروهایی که به عنوان نگهدارنده در ترک مواد مخدر مورد استفاده قرار می گیرند قبل از آزمایش مورفین مورد استفاده قرار می گیرند زیرا این داروها در تست مورفین نشان داده نمی شود و به شایع ترین این مواد می توان به بوپرنورفین یا قرص B2 و متادون اشاره نمود، این مواد توسط کلینیک های درمانی اعتیاد که روش درمانی آن ها از طریق مواد نگهدارنده می باشد مورد استفاده قرار  می گیرد و جایگزین مواد مخدر می شود.

در این روشی فردی که می خواهد تست اعتیاد انجام دهد یک هفته قبل از آزمایش B2 یا متادون را جایگزین هروئین می کند و با این روش سعی می کند که جواب تست مورفین را منفی نشان دهد در حالی که علائم و نشانه های ترک در آن نشان داده نمی شوند.

اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر از این مواد بدون تجویز پزشک مصرف کنید به ماده ی جدیدی اعتیاد پیدا خواهد کرد و هم چنین مصرف این مواد با استفاده از تست مخصوص نشان داده می شود و در صورتی که درخواست تست تکمیلی داشته باشید می تواند از مصرف آن اطلاعاتی را به دست آورید.

  1. عوض کردن نمونه

افرادی که به هروئین اعتیاد دارند ممکن است از طریق روش هایی مانند ریختن ادرار فرد دیگر یا ادرار مصنوعی در داخل ظرف نمونه یا عوض کردن نمونه خود با نمونه فرد دیگر تست هروئین خود را منفی نشان دهند اما به خاطر مراقبت های مسئولین مرکز گرفتن نمونه به وسیله آینه رو به رو محل نمونه گیری و دوربین های مدار بسته این روش قابل استفاده نمی باشد و زیاد کارایی ندارد.

  1. رقیق کردن نمونه

رقیق کردن نمونه مانند روش بالا با اضافه کردن آب یا ماده دیگر انجام می شود اما این روش به دلیل کنترل مسئولین مرکز نمونه  قابل اجرا نمی باشد و هم چنین در صورت انجام آزمایش دقیق مشخص خواهد شد.

  1. تغییر PH نمونه

در صورتی که موادی مانند بزاق، منی، اشک، آبلیمو، ناخن و خون یا چیز دیگری وارد نمونه شود PH آن تغییر می کند و نمونه اعتبار خود را از دست می دهد اما انجام دادن این ترفند ها با آزمایش دقیق تر مشخص می شود و در صورتی که هر کدام از این سه ترفند انجام شود نمونه ادرار مختل می شود و در این صورت آزمایشگاه به نتیجه آزمایش شک می کند و در این هنگام تست TlC انجام می شود که بسیار دقیق است و نمی توان اعتیاد را کتمان و یا تقلبی انجام داد. همچنین با استفاده از قرص های ضد بارداری می توان بر روی نمونه اثر گذاشت و اختلالاتی در نمونه گیری ایجاد کرد.

  1. صبر کردن تا سم زدایی طبیعی بدن

بر اساس مطالبی که بیان شد کوکائین پس از چند ساعت از سیستم بزاق و خون انسان خارج می شود و به صورت طبیعی چند دو تا چهار روز از سیستم ادرار نیز خارج می شود و جواب تست کوکائین منفی می شود، طولانی ترین قسمت دفعی سیستم بدن مو می باشد که اثرات هروئین بعد از سه ماه از بین می رود و سم زدایی در این قسمت به زمان طولانی تری نیاز دارد و به همین دلیل می توانند از تست مو برای تشخیص استفاده کنند اما چون هزینه های این تست بسیار زیاد است خانواده از گرفتن آن خودداری می کنند.

تست هروئین، مشکوک بودن به جواب تست

از آن جایی که فرد برای این که در جواب تست خود اختلالاتی را ایجاد کند ممکن است ترفندهای گفته شده را انجام داده و در نتیجه تست اختلالاتی را به وجود آورد و به همین دلیل بسیاری از خانواده پس از گرفتن تست اعتیاد، نگرانی شان بر طرف نمی شود و باز هم به شخص مشکوک می باشند و در این صورت برای ترک اعتیاد بهتر است از مشاوره اعتیاد کمک بگیرند تا در این زمینه راهنمایی های لازم را انجام دهد.

روانشناس با انجام دادن ارزیابی های روانی دقیق، به بررسی علائم اعتیاد در فرد می پردازد و جلسات خانواده درمانی را برگزار می کند در این صورت به شما و فرد معتاد بسیار کمک می کند تا اقدامات ترک را به درستی انجام دهید و در صورتی که اعتیاد به هروئین فرد آسان ترین روش های ترک اعتیاد را در اختیار شما قرار می دهد و با استفاده از روش هایی مانند مصاحبه انگیزشی، انگیزه های لازم را در فرد ایجاد می کند تا تصمیم به ترک بگیرد.

مرکز مشاوره روانشناسی ستاره ایرانیان

استفاده از خدمات روانشناسی در ترک اعتیاد تاثیر بسیاری دارد و همچنین به خانواده ها کمک می شود تا برخورد بهتری با فرد معتاد داشته باشند و او را تشویق به ترک اعتیاد نمایند.امروزه بسیاری از افراد به دلیل مشکلات مالی، کمبود زمان و معذب بودن در جلسات حضوری نمی توانند به صورت حضوری مشکل شان با روانشناس مطرح کرده و آن را حل نمایند.

و به همین خاطر بسیاری از افراد نمی خواهند در کمپ ترک کنند و به دنبال راهی است که ترک در خانه صورت گیرد ترک هروئین در خانه امکان پذیر می باشد اما باید از متخصص کمک بگیرید و تحت نظارت او درمان صورت گیرد در صورت که ترک خودسرانه و بدون نظارت متخصص باشد موفقیت آمیز نخواهد بود و امکان بازگشت مجدد به مصرف وجود داد و هم چنین مشکلات جدی برای سلامتی فرد به وجود می آورد.

شما می توانید برای این که ترک موفقیت آمیزی داشته باشید به صورت تلفنی و حضوری از مشاور و متخصص در زمینه اعتیاد کمک بگیرید و ترک در خانه را آغاز کنید تا با موفقیت آن را به اتمام برسانید در این خصوص متخصصان مرکز مشاوره ستاره ایرانیان در خدمت شما می باشد تا در این خصوص راهکارهای لازم را در اختیارتان قرار دهد و شما را یاری کند.

منبع : تست هروئین

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: تست هروئین. آخرین ویرایش: جولای 17, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=6695

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *