عواقب باورنکردنی صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران

نوشته شده برای at 7:42 ب.ظ
353 0

صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران چه عواقبی دارد؟

حرف زدن درباره رابطه جنسی با دیگران یکی از رفتارهایی می باشد که در صورتی که یکی از زوجین آن را انجام دهد به آسیب های زیادی منجر می شود، به همین دلیل بسیاری از متخصصان به زوجین توصیه می کنند تا در مورد مسائل زناشویی شان با دیگران صحبت نکنند، زیرا در این شرایط فرد احساس امنیت نمی کند و حریم شخصی اش خدشه دار می شود.

در این خصوص بهترین راه برای حل مشکل جنسی و زناشویی کمک گرفتن از فرد متخصص می باشد در صورتی که این موضوع برای شما و همسرتان دردسر ساز شده است.

این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید زیرا در آن توضیحات بیشتری در این مورد بیان شده و مطالعه آن می تواند برای شما مفید باشد هم چنین در جلسات مشاوره خانواده می توانید چنین مسائلی را مطرح نمایید.

صحبت درباره رابطه زناشویی با دیگران: چرا این کار را می کنند؟

صحبت کردن افراد در مورد مسائل جنسی و زناشویی با دیگران ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد برای مثال افرادی که در اولین رابطه جنسی شان مشکلات مختلفی دارند و نمی دانند برای حل آن باید چه کارهایی را انجام دهند به همین خاطر مشکلشان را با خانواده و دوستان مطرح می کنند تا با استفاده از تجربیات دیگران مشکلشان را حل نمایند.

اگرچه این راه حل مناسب به نظر نمی آید زیرا از این طریق به حریم شخصی زندگی تان صدمه وارد می کنید و ممکن است از این افراد راه حل های نا مناسب و غیر تخصصی دریافت کنید که عمل کردن به آن ها ممکن است به رابطه شما آسیب وارد کند.

برای این که مشکل جنسی تان را حل کنید باید از مشاور و متخصص کمک بگیرید مراجعه به روانشناس و دریافت خدمات مشاوره جنسی می تواند مفید باشد و در این خصوص به شما کمک بسیاری کند.

علاوه بر این برخی از افراد به خاطر صمیمیتی که با دوستان و افراد خانواده شان دارند این کار را انجام می دهند و به آن عادت دارند بدون آن که به مشکلات و تبعات آن فکر کنند.

حرف زدن درباره رابطه جنسی با دیگران چه تبعاتی دارد؟

به عنوان مثال مسأله خجالت زنان از رابطه جنسی را در نظر بگیرید با چه افرادی می تواند درباره این موضوع حرف زد؟ رابطه جنسی شما و همسرتان یکی از خصوصی ترین جنبه های زندگی مشترک تان می باشد و در این خصوص باید در مورد خصوصی ترین امیال و نیازهای یکدیگر با یکدیگر حرف بزنید.

برای این که هر دو شما در این زمینه موفق باشید باید اعتمادی پایدار میان شما و همسرتان شکل گیرد و زمانی که این مسائل را با دیگران در میان می گذارید احترام به حریم خصوصی همسرتان را نادیده می گیرید و به آن توجهی ندارید در نتیجه اعتماد میان شما شکسته شده و از بین می رود و نمی توانید در مورد خصوصی ترین موضوع زندگی تان با یکدیگر راحت باشید.

 

در صورتی که یکی از زوجین از صحبت کردن در مورد رابطه جنسی اش باخبر شود دیگر نمی تواند با همسرش راحت باشد و احساس اعتماد و امنیت کامل، نیازها، احساسات و خواسته های خود را با او مطرح نماید، زمانی که شما این کار را انجام دهید به صورت غیر مستقیم به کیفیت رابطه جنسی خود صدمه وارد خواهید کرد.

زیرا همسرتان نگران است که مسائل خصوصی اش فاش شود و مسلما نمی تواند رابطه ای آزادانه و لذت بخشی داشته باشد.

حبت درباره رابطه جنسی با دیگران: کدام دیگران؟

به طور کلی صحبت کردن در مورد رابطه جنسی با دیگران تبعاتی دارد و به همین دلیل نباید در مورد آن با دیگران صحبت کنید و تنها کسی که باید با او احساس راحتی کنید و در مورد علایق، نیازها و نحوه رابطه جنسی با او حرف بزنید همسرتان می باشد.

به همین خاطر باید خجالت را کنار بگذارید و سعی کنید نارضایتی  و خواسته های خودتان را در مورد رابطه جنسی در فضایی صمیمانه برای همسرتان مطرح کنید.

هم چنین توجه داشته باشید نحوه ای که شما با همسرتان در مورد مسائل جنسی حرف می زنید در واکنش او تاثیر بسیار زیادی دارد و در صورتی که از این مسئله ناراضی هستید هرگز همسرتان را تحقیر و سرزنش نکنید زیرا این کار باعث می شود تا به عزت نفس او آسیب بسیاری وارد شود.

اگر در رابطه جنسی مشکلاتی دارید و با گفت و گو قادر به حل آن نیستید احتمال دارد در عملکرد جنسی شما و همسرتان اختلالاتی وارد شود که در این صورت باید از روانشناس و مشاور کمک بگیرید تا در این زمینه شما را راهنمایی کرده و راهکارهای صحیحی را در اختیارتان قرار دهند.

بهترین کار شناخت اختلالات جنسی و تشخیص و درمان آن به وسیله درمانگر و مشاور جنسی می باشد.

نظر مشاور جنسی و صحبت در مورد مسائل زناشویی

رابطه جنسی یکی از خصوصی ترین و محرمانه ترین مسائل میان زوجین می باشد و اطرافیان در این خصوص نباید اطلاعی داشته باشند برخی از افراد مسائل و مشکلات زناشویی شان را به اطرافیان و نزدیکانشان می گویند و امید دارند که آن ها برای مشکلشان راه حلی پیدا کنند در حالی که این اشتباه ترین کار ممکن می باشد و عواقب جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

بهترین راه برای حل مشکلات و اختلالات جنسی کمک گرفتن از مشاور و سکستراپ متخصص می باشد در این زمینه مشاور مشکلات را بررسی کرده است و با استفاده از راهکارهای صحیح، شما را در حل این مسأله یاری می کنند، در این خصوص سایت مشاورانه از کادری مجرب تشکیل شده اند و آماده ارائه خدمات به شما می باشند.

منبع : عواقب باورنکردنی صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: عواقب باورنکردنی صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران. آخرین ویرایش: دسامبر 4, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=7956

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *