نیازهای اساسی مردان که به زنان نمی گویند

نوشته شده برای at 10:38 ق.ظ
315 0

آگاهی از نیاز مردان در زندگی می تواند رابطه ای عمیق بین زنان و مردان ایجاد کند. شاید در نگاه اول مردان سرسخت و بدون هیچ نیاز روحی به نظر بیایند، اما مردها هم انسان هستند و احساس دارند.

هر چقدر هم که مرد تکه گاه خانواده باشد، اگر از لحاظ روحی و روانی تامین نشود می‌تواند شکننده و حساس می گردد پس لازم است نیازهای همسر خود را بشناسید و برای برطرف کردن آن ها تلاش کنید.

شناسایی نیازهای اساسی مردان

همان طور که گفته شد مردان نیز مانند زنان نیازهای اساسی دارند که شناخت آن ها به بهبود رابطه بین آن دو کمک می کند. در ادامه به بررسی این نیازها می پردازیم:

 • احترام اولین نیازهای اساسی مردان

مهم ترین مسئله‌ای که برای مردان دارای اهمیت است احترام از اطرافیان به ویژه از همسرشان است.

ممکن است هیچ وقت توقعات خود را بیان نکنند، اما علت عصبانیت و ناسازگاری با شما دریافت احترامی است که به آن نیاز دارند.

می توانید از همسر خود در مورد صحت این مسئله بپرسید.

برخی زنان معتقدند اگر زیاد به همسر خود احترام بگذارند پررو می شوند، این طرز فکر درست نیست زیرا تا زمانی که شما به همسر خود احترام نگذارید نباید توقع داشته باشید که او نیز به شما احترام بگذارد.

 شما با احترام گذاشتن به عقاید، افکار، رفتار و احساسات او باعث آرامش می شوید.

زمانی که همسرتان خسته از سرکار برمی گردد، درک مقابل شما همان احترام گذاشتن است. به یاد داشته باشید که در جوامع همیشه مردان صاحب قدرت بوده اند برای همین باوجود گذشت زمان دوست دارند که قدرتمند شناخته شوند.

 موقعیت شناس باشید و سعی کنید او را وادار به انجام کاری که دوست ندارد نکنید.

 • نیاز جنسی

رابطه جنسی لذت بخش یکی از نیازهای اساسی مردان است، بهتر است که زوجین پیش از ازدواج توجه کنند که با یکدیگر از یک میزان نیازجنسی برخوردار باشند. در غیراین صورت ممکن است نیاز جنسی مرد یا زن به طور درست پاسخ داده نشود.

سعی کنید به عنوان همسر نیازجنسی همسر خود را نادیده نگیرید، اگر به طور مکرر نیاز یکدیگر را جدی نگیرید یکی از زوجین دچار سرخوردگی می شود.

 • نیاز مرد به تشویق و تحسین را فراموش نکنید

مردها عاشق این هستند که توسط دیگران پذیرفته و تشویق شوند، از ویژگی های او تعریف کنید.البته توجه داشته باشید که دروغ نگویید تنها به جنبه‌های مثبت توجه کرده و آن ها را مورد تحسین قرار دهید.

چگونه از همسرم تعریف کنم؟

برای تعریف از همسرتان به جزئیات توجه داشته باشید. می توانید به او بگویید که کسی را مثل او سراغ ندارید، او بی نظیر است، از کارهای او خوشتان می آید و به خوبی می تواند از عهده کارها بر بیاید.

اگر از مردان تعریف شود انگیزه بیشتری برای کار کردن پیدا می کنند. شما می تواند با گفتن جملات انرژی بخش به آن ها انگیزه بدهید.

مهارت های ارتباطی از جمله مهارت هایی است که زوجین باید به آن تسلط داشته باشند، عدم برقراری از این مهارت ها باعث دعوا و درگیری میان زوجین می شود.

به خاطر داشته باشید که نباید در تعریف زیاده روی کنید و باید منطقی رفتار کنید.

نیازهای اساسی مردان

 •  تشکر و قدردانی از نیازهای اساسی مرد

برخی زنان وظیفه تامین مخارج را وظیفه مرد می دارند  اما مسئله وظیفه و قدردانی کاملاً جداست، ممکن است فردی وظیفه خود را به خوبی انجام دهد اما تشکر و قدردانی از او باعث شود که کار را بهتر و با انگیزه بیشتری انجام دهد زیرا متوجه می شود که کارش دارای ارزش است و دیگران کار او را می بینند.

شما هم انتظار دارید وقتی کارهای خانه را انجام می دهید همسرتان متوجه تغییرات کوچک شود؟ و اگر به شما خسته نباشید نگوید و از شما به خاطر زحمات قدردانی نکند نسبت به او آزرده خاطر می شوید؟ پس طبیعی است که شما هم با او چنین برخوردی داشته باشید.

 رفع نیاز جنسی از مهم ترین نیازهای اساسی مردان

مردان تمایل بیشتری برای رابطه ی جنسی دارند  و آن را در الویت می‌دانند بنابراین به نیازهای جنسی همسر خود توجه کنید و آن را نادیده نگیرید.

مردان هم مانند زنان نیاز به نوازش و محبت دارند.اگر به این نیازها توجه کنید و به آن ها پاسخ دهید مشکلات شما برطرف می شود و باعث محبت بین شما می شود.

اگر همسر خود را پس بزنید باعث آزار همسر خود می شوید. پس به نیازهای جنسی همسرتان توجه داشته باشید و برای تنبیه، او را از رابطه جنسی محروم نکنید.

شاید مردان نیازهایشان را در ظاهر نشان ندهند اما کمبود آن در زندگی، آن ها را با مشکل مواجه می‌کند.

اما اگر برای نیازهای عاطفی آنان ارزش قائل شوید اثرات مثبت آن را در زندگی خواهید دید.

حمایت از سمت همسر

مردان نیاز دارند تا از سمت همسر خود مورد حمایت قرار بگیرند. البته ممکن است در ظاهر این نیاز خود را به زبان نیاورند ولی حمایت همسرشان آن ها را به زندگی دلگرم می سازد.

نیاز مردان در دوران نامزدی

احتمالا برای شما هم پیش آمده که با خانم هایی برخورد داشته باشید که احساس کنید رابطه بسیار موفقی با همسر خود دارند و به عبارتی همسرشان حاضر است جانشان را برای آن ها بدهد. برخی از افراد، چنین خانم هایی را خانم های سیاست مدار خطاب می کنند، برخی ممکن است آن را به شانس نسبت بدهند و بگویند که حتما بخت با این زن یار بوده که با چنین فردی ازدواج کرده، برخی دیگر نیز ممکن است برداشت ها و تعابیر دیگری داشته باشند، اما ما به شما می گوییم که این ها نه سیاست، نه شانس و نه چیز دیگری است بلکه داشتن یک رابطه موفق تنها نتیجه آگاهی داشتن است.

زن و مردی که نسبت به نیازهای اساسی یکدیگر آگاهی داشته باشند، نسبت به این نیازها حساس باشند و به آن ها اهمیت بدهند خیلی خوب و راحت می تواند توجه یکدیگر را جلب کنند و البته که می توانند زندگی زناشویی مطلوبی را تجربه کنند.

 • توجه و احترام به اقتدار مردان

از گذشته تا به الان قدرت برای مردان اهمیت ویژه ای داشته است. هر چند که در حال حاضر شرایط تغییر کرده است اما دارا بودن برخی از خصوصیات همچنان برای مردان حائز اهمیت است. بدترین حرفی که یک مرد می تواند بشنود این است که تو فرد ضعیفی هستی. مردان همیشه دوست دارند قدرتمند به نظر برسند و بواسطه این قدرتمند بودنشان تمایل دارند که تکیه گاه و پشتیبان باشند. اگر که شما در زندگی با همسرتان بتوانید این حس اقتدار را به او بدهید و طوری با او رفتار کنید که گویی او را فرد قابل اعتماد، توانا و قدرتمندی می دانید، می توانید احساس خوبی را به او منتقل کنید. شما با این کارتان نه تنها باعث ایجاد حس خوشایندی در همسرتان می شوید بلکه انگیزه او را برای قبول مسئولیت ها و حمایتش از خودتان را بیشتر می کنید.

همچنین سعی کنید در حضور فرزندان و دیگر اعضای خانواده و آشنایان به او احترام بگذارید و به هیچ عنوان در حضور دیگران با همسرتان با لحن بد صحبت نکنید، این بدترین برخوردی است که می تواند با یک مرد شود و همین امر سبب می شود مرد احساس کند اقتدارش زیر سوال رفته، پس از این کار اجتناب کنید.

 • توجه به عواطف مردان

مردان نسبت به زنان برون ریزی عاطفی کمتری دارند و احساسات درونی و نیازهای عاطفی خودشان خودشان را کمتر بروز می دهند، اما این به معنی بی احساس بودن مردان نیست.

شاید برخی فکر کنند که مردان برایشان اهمیتی ندارد که حرف ها و جملات عاشقانه بشنوند و هدیه گرفتن یا نگرفتن برای یک مرد اصلا مهم نیست. شاید اگر شما در مناسبت های خاص به همسرتان هدیه ندهید او مثل شما ابراز ناراحتی و دلخوری نکند اما اگر به او توجه کنید و برایش هدیه بخرید بسیار خوشحال خواهد شد. بنابراین نیاز است بدانید که همانقدر که شما به عنوان یک زن نیاز به شنیدن جملات عاشقانه و توجه دارید همسر شما نیز چنین نیازهایی دارد و اگر به زبان نمی آورد به معنی عدم نیازش نیست.

 • نیاز به محیطی امن و آرامش از نیازهای اساسی مردان

اگر بدانید که رفتن به یک خانه آرام و مملو از محبت چقدر می تواند برای یک مرد لذت بخش باشد همیشه در بدو ورود همسرتان لبخند می زنید و تمام تلاشتان را می کنید که با رویی گشاده از او استقبال کنید. متاسفانه برخی از خانم ها لحظه شماری می کنند تا همسرشان به منزل بیاید تا به محض ورود همسرشان شروع به غر زدن و شکایت کردن از اتفاقات روزمره کنند، چنین کاری بسیار برای مردان عذاب آور است. همسر شما زمان زیادی را در بیرون از منزل گذرانده است و حداقل حقی که دارد وارد شدن به منزلی آرام و برخورد با همسری گشاده رو است. اگر از مسئله ای ناراحت هستید یا کسی شما را آزرده کرده که فکر می کنید نیاز است آن را با همسرتان مطرح کنید بهتر است اجازه بدهید که همسرتان استراحت کند و کمی خستگی در کند و بعد در زمانی مناسب با او صحبت کنید.

 • نیاز به آراسته بودن همسر

شاید این جمله را بارها شنیده باشید که «مردان با چشمانشان عاشق می شوند و زنان با گوش هایشان».

به جرات می توانیم بگوییم که این جمله تا حد زیادی درست است، همانقدر که گفت و گو کردن و شنیدن حرف های عاشقانه برای یک زن می تواند بسیار خوشایند باشد، دیدن همسری زیبا و آراسته نیز برای یک مرد به همان اندازه می تواند لذت بخش و خوشایند باشد.

بنابراین سعی کنید به ظاهر خود اهمیت بدهید و همیشه در حضور همسرتان آراسته باشید، با این کار می توانید همسرتان را بسیار خشنود کنید. همچنین سعی کنید در انتخاب لباس هایتان نظر همسرتان را بپرسید و به او بفهمانید که به سلیقه اش احترام می گذارید.

 • در هنگام عصبانیت با او بحث نکنید

اگر می خواهید همسر شما حرف های شما را بشنود و به گلایه ها و ناراحتی هایتان توجه کند در هنگام عصبانیت با او بحث نکنید، چون به احتمال زیاد پشیمان می شوید، سعی کنید به او زمان بدهید تا کمی آرام شود و هر زمان که احساس کردید برای صحبت کردن آمادگی دارد با او وارد گفت و گو شوید.

 • به نیازهای جنسی همسرتان اهمیت بدهید

یکی از اشتباهات اساسی که زنان انجام می دهند این است که از رابطه جنسی به عنوان راهی برای رسیدن به خواسته ها و یا تهدید همسرشان استفاده می کنند. با توجه به اینکه معمولا آقایان درخواست رابطه جنسی می کنند اگر خانم در آن لحظه به چیزی احتیاج داشته باشد ممکن است به همسرش بگوید به شرطی رابطه برقرار می کنم که به حرفم گوش دهی یا اینکه اگر از بابت مسئله ای ناراحت و دلخور باشند می گویند دیگر هیچوقت نمی گذارم به من دست بزنی و حتی گاهی ممکن است به محض کوچکترین اختلافی، خانم از همسرش جدا بخوابد.

این بزرگترین اشتباهی است که یک زن می تواند انجام دهد، رابطه جنسی یک رابطه دو طرفه است و شما نباید طوری رفتار کنید که گویی به همسرتان لطف می کنید که با او رابطه برقرار می کنید بلکه باید به او بفهمانید که شما هم از رابطه با او لذت می برید. این کاملا قابل درک است که شما گاهی آمادگی رابطه جنسی نداشته باشید اما این عدم آمادگی را نباید با تهدید بیان کنید یا همسرتان را پس بزنید، هر زمان که احساس می کنید آمادگی ندارید خیلی واضح عدم آمادگی تان را بیان کنید و بعد در زمانی مناسب  و در وقتی دیگر خودتان پیشنهاد رابطه بدهید، با این کار به همسرتان می فهمانید که به نیازهای او اهمیت می دهید.

 • بابت انجام کارهایش از او تشکر کنید

زن و مرد هرکدام وظایف و نقش های تعریف شده ای در زندگی مشترک دارند. اگر بخواهیم طبق فرمت کلی خانواده صحبت کنیم مرد، وظیفه تامین نیازهای مالی را برعهده دارد و زن وظیفه رسیدگی به کارهای منزل، که البته در حال حاضر با توجه به شاغل بودن اکثر خانم ها در کنار همسرشان این وظایف تا حدودی بین زنان و مردان مشترک شده است اما در هر حال اگر همسر شما نیازهای مالی تان را تامین می کند حتما از او تشکر و قدر دانی کنید و سعی کنید طلبکارانه با همسرتان رفتار نکنید. جملاتی مثل «تو خیلی زحمت می کشی و من می دونم چقدر در محل کارت فشار تحمل می کنی، من ازت ممنونم که نسبت به نیازهای مالی خانه، من و بچه ها اهمیت میدی، مسئولیت پذیری تو باعث شده که من واقع احساس آرامش داشته باشم». شنیدن چنین حرفی برای یک مرد می تواند بسیار خوشایند و لذت بخش باشد، بنابراین تشکر و قدردانی را فراموش نکنید.

یادتان باشد که هدف از ارائه چنین مقالاتی افزایش آگاهی شما و تقویت روابط زناشویی و همچنین افزایش رضایتمندی تان از زندگی مشترک است، اگر شما بتوانید به عنوان یک زن وظیفه خود را به خوبی انجام دهید، نقش خود را به خوبی ایفا کنید و با همسرتان با احترام رفتار کنید به صورت غیر مستقیم به همسرتان می فهمانید که او نیز باید با شما با احترام رفتار کند و از این طریق می توانید از زندگی در کنار یکدیگر لذت ببرید، بنابراین سعی کنید نسبت به این مسائل توجه کنید و با بکارگیری آن ها روابط زناشویی خودتان را تقویت کنید.

منبع : نیازهای اساسی مردان که به زنان نمی گویند

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: نیازهای اساسی مردان که به زنان نمی گویند. آخرین ویرایش: آگوست 27, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=7004

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *