چگونه با یک فرد مشهور ازدواج کنیم؟

نوشته شده برای at 10:23 ب.ظ
275 0

زمانی که از افراد مشهور صحبت می کنیم منظورمان افرادی است که به سبب ویژگی های خاص و جایگاه و موقعیتی که دارند در معرض توجه عموم قرار دارند. در این مقاله به نکات و راه های ازدواج با فرد مشهور پرداخته شده است.

افراد مشهور شامل بازیگران، ورزشکاران، خوانندگان می شوند.

البته افراد مشهور فقط محدود به چنین افرادی نمی شوند، یک پزشک، روانشناس، نویسنده، سیاستمدار و هر فردی که جایگاه و فعالیتی داشته باشد که از نظر افراد جامعه مورد توجه باشد، فردی مشهور محسوب می شود.

افراد مشهور، مخصوصا بازیگران و خواننده ها در بین بسیاری از مردم محبوبیت دارند و جذاب به نظر می رسند.

علاقمندی به افراد مشهور برای هر فردی ممکن است بوجود بیاید و اگر از افراد، نام خواننده و یا بازیگر مورد علاقه شان را بپرسید، احتمالا اکثر افراد با آوردن چند نام، به بازیگر یا خواننده مورد علاقه شان را معرفی می کنند و این امر کاملا طبیعی است، اما اکثر افراد به اینگونه اشخاص فقط به دید یک فرد مشهور جذاب نگاه می کنند و از دنبال کردن کارهایشان لذت می برند.

اما در این بین، هستند افرادی که احساس می کنند عاشق یک فرد مشهور شده اند و به اینکه چطور با آن فرد مشهور ازدواج کنند فکر می کنند. آن ها تمام وقتشان را با فکر کردن به شخص مورد نظر می گذرانند و شروع به خیالپردازی های مختلف با آن فرد می کنند، این افراد هر چقدر که بیشتر غرق در احساسات نسبت به آن فرد می شوند بیشتر احساس ناامیدی می کنند و همین امر می تواند آسیب های زیادی به فرد وارد کند.

البته قصد ما در این مقاله زیر سوال بردن احساسات فرد عاشق نیست، بلکه تلاشمان این است که با ارائه اطلاعات کافی به شما کمک کنیم تا دیدگاه واقع بینانه ای نسبت به شرایط داشته باشید و بتوانید به خودتان کمک کنید.

 معیارهای عشق در ازدواج با فرد مشهور

شاید بسیار این جمله را شنیده باشید که عشق حساب کتاب نمی شناسد، آدم عاشق منطق سرش نمی شود.

بله این حرف کاملا درست است، معنی عشق همین است، عشق راهش از حساب کتاب کردن دور است، انسان عاشق حاضر است برای معشوقه خود هر کاری بکند، حتی حاضر است از جان خود بگذرد و همه این موارد است که عشق و تجربه عاشقی را لذت بخش می کند، اما تمام این موارد زمانی پیش می آید که شما از فرد مورد علاقه تان شناخت کافی داشته باشید، با تمام ابعاد شخصیتی او آشنا باشید، خاطرات خوبی را با او سپری کرده باشید و نه تنها عاشق چهره و ویژگی های ظاهری او، بلکه عاشق حقیقت وجودی و شخصیت فرد شده باشید.

اما اگر که شما عاشق فردی باشید که به جز ویژگی های ظاهری او و اطلاعات کلی که دیگران نیز به اندازه شما از آن آگاه هستند ، اطلاعات دیگری نداشته باشید و در اینصورت حاضر باشید جانتان را برای او بدهید و زندگی تان را وقف او کنید، می توان گفت که شما دچار عشق کور کورانه شده اید.

اگر از شما بپرسند که عاشق چه چیزی در این فرد شده اید احتمالا پاسخ خواهید داد عاشق چهره زیبایش، عاشق راه رفتنش، عاشق متانت صورتش و غیره. می بینید که شما به چیزهایی اشاره می کنید که دیگران نیز از آن ها آگاه هستند، پس دیگران نیز می توانند با این میزان از اطلاعات عاشق آن فرد شوند.

بنابراین اگر که احساس کردید که به فردی مشهور علاقمند شده اید و به ازدواج با او فکر می کنید، نیاز است که به موارد زیر توجه کنید:

 • اول اینکه سعی کنید شرایط سنی خودتان را در نظر بگیرید، اگر در سنین نوجوانی به سر می برید سعی کنید صبور باشید، احتمالا بعد از سپری کردن این دوران تب و تاب عاشقی از ذهنتان می افتد.

شاید به شما بربخورد که این جمله را بشنوید که به احساسات دوران نوجوانی خیلی نمی توان اعتماد کرد، اما این یک حقیقت است. همه ما چنین دورانی را پشت سر گذاشته ایم و این فقط مختص به شما نیست.

دوران نوجوانی دوران پر چالشی است. در این دوران، فرد، احساسات متناقضی را تجربه می کند، همچنین تصمیمات هیجانی و خیالپردازی در این دوران بسیار زیاد است، به همین دلیل عشق های آتشین، معمولا در این دوران تجربه می شوند. در چنین دوره سنی شخصیت فرد، هنوز به ثبات کافی نرسیده است و بعد از گذراندن این دوران، ممکن است عقاید و دیدگاه فرد به شدت تغییر کند. این ها مواردی کاملا ثابت شده هستند و نمی توان آن ها را نادیده گرفت و یا انکار کرد، بنابراین سعی کنید نسبت به این مسئله توجه کنید.

 •  توجه به جایگاه و میزان هماهنگی شرایط در زمینه های مختلف

بدیهی است که شهرت، به فرد جایگاه اجتماعی بالایی می دهد و در اکثر موارد باعث می شود که فرد از نظر شرایط اقتصادی در جایگاه بالایی قرار بگیرد. در پی این تغییرات سبک زندگی فرد نیز تغییر بسیار زیادی می کند که شاید این تغییرات موجب فاصله زیاد شما با آن شخص شود. اهمیت وجود سنخیت و هماهنگی در بین زوجین برای موفق بودن زندگی مشترک بر هیچکس پوشیده نیست.

البته که هر انسانی در هر جایگاهی که باشد ارزشمند است و اشاره به این تغییرات به معنای برتر بودن شخصی بر شخص دیگر نیست، حتی اگر افراد از نظر ظاهر با یکدیگر تفاوت داشته باشند، باز هم این دلیلی بر برتری کسی نیست، چون این شخصیت و رفتار است که ارزش افراد را مشخص می کند، اما مسئله این است که شما باید به هدفتان از ازدواج فکر کنید.

طبیعتا هیچ فرد سالمی در هنگام ازدواج به طلاق و جدایی فکر نمی کند و هدف همه افراد از ازدواج، خوشبختی و احساس آرامش است و این آرامش زمانی بوجود می آید که بین شخصیت و سبک زندگی و عقاید و دیگر شرایط هماهنگی وجود داشته باشد، یا اینکه تفاوت های کمی وجود داشته باشد، بنابراین اگر که با فرد مورد نظرتان از نظر موارد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، تحصیلی و غیره تفاوت زیادی دارید سعی کنید واقع بین باشید و بدانید که حتی اگر موفق بشوید فرد مورد نظرتان را مجذوب خود کنید و با او ازدواج کنید، به احتمال زیاد از زندگی تان لذت نخواهید برد و نمی توانید با این تفاوت ها کنار بیایید، به همین دلیل نمی توانید به هدفتان از ازدواج، که همان خوشبختی و احساس آرامش است برسید.

با این حال ما نکاتی را به شما یادآور می شویم تا با استفاده از این ترفندها بتوانید در جذب این افراد موفق شوید.

اگر که امکان دسترسی به فرد مورد نظرتان را دارید، راهکارهای زیر تا حدود زیادی می تواند به شما کمک کند. اما اگر فرسنگ ها از فرد مورد نظرتان دور هستید و امکان ملاقات با ایشان وجود ندارد، سعی کنید از رویا پردازی خودداری کنید و با واقعیت کنار بیایید و بیش از این زندگی خود را صرف عشقی نافرجام و بی سرانجام نکنید.

اما اگر فرد مشهور مورد علاقه تان قابل دسترستان است و امکان نزدیکی به او را دارید می توانید از ترفندهای زیر استفاده کنید:

 • یادتان باشد که شما اولین نفر و آخرین نفری نیستید که به این فرد ابراز علاقه می کنید، افراد بسیاری هستند که مانند شما، شیفته این فرد هستند و حاضرند هر کاری برای ابراز علاقه شان به فرد مورد نظرشان بکنند، بنابراین اگر که مانند دیگران رفتار کنید طبیعتا نمی توانید نظر ایشان را به خودتان جلب کنید، بنابراین باید فرقی با دیگران بکنید.
 • شرایط مبهم همیشه ذهن افراد را نسبت به خود درگیر می کند. زمانی که شما صراحتا به آن فرد بیان کنید که او را دوست دارید، احتمال اینکه نظر او نسبت به شما جلب شود، خیلی کم است، چون همانطور که گفتیم این اولین بار نیست که او از زبان شخصی این جمله را می شنود، بنابراین باید سعی کنید متفاوت باشید تا بتوانید ذهن او را درگیر کنید.
 • بهترین راه ایجاد درگیری ذهنی برای این شخص این است که او نسبت به احساس شما نسبت به خودش شک داشته باشد. یعنی نه صراحتا به او بگویید که عاقشش هستید  و نه از او فاصله بگیرید و منکر احساستان بشوید.
 • بدون هیچگونه ابراز علاقه ای به او توجه کنید، در زمان های خاصی به او نزدیک شوید و در برخی از شرایط و بعد از مدتی از او دور شوید، با این کار شما می توانید ذهن فرد مورد نظرتان را نسبت به خود درگیر کنید و این علامت سوال را در ذهنش ایجاد کنید که علت رفتار شما چه می تواند باشد و همین امر باعث می شود که زمان هایی را به شما فکر کند و بعد از مدتی احساس می کند که به فکر کردن به شما عادت کرده است.

هر گاه احساس کردید که از شما فاصله می گیرد و به شما توجه نمی کند، به سمتش بروید و هرگاه که احساس کرد که در جلب نظر شما موفق شده عقب نشینی کنید. این شرایط مانند زمانی است که شما یک سر طناب را گرفته باشید و زمانی که او طناب را می گیرد شما طناب را رها می کنید. در اینصورت احتمالا موفق خواهید شد که به مرور ایشان را به سمت خودتان جذب کنید.

اما دقت کنید که اینطور نیست که این روش و هر روش دیگری، همیشه جواب دهد، دقت کنید که افراد با یکدیگر متفاوت هستند و یک نسخه واحد نمی توان برای همه پیچید، اما می توان از این روش استفاده کرد و شانس خود را امتحان کرد، اما این نکته را در نظر باشید که حتی با وجود تلاش های شما ممکن است، فرد هیچگاه به شما توجهی نکند و به غیر از یک طرفدار دید دیگری به شما نداشته باشد، در چنین صورتی نیاز است که در صورت عدم دریافت نتیجه مطلوب از تلاش، به نظر و احساس فرد مورد نظرتان احترام بگذارید و سعی کنید فرد را فراموش کنید و مسیر تازه ای را در زندگی خود شروع کنید.

اما اگر که موفق شدید نظر فرد مقابل را جلب کنید نیاز است که قبل از هر تصمیم نهایی، به موارد زیر (یعنی مشکلاتی که در صورت ازدواج با فردی مشهور دارید) دقت کنید:

در صورت تصمیم برای ازدواج با فردی مشهور، مخصوصا یک بازیگر باید به طور کامل با شرایط شغلی این افراد آشنا باشید.

 • یک هنرمند ممکن است ساعات نامنظمی برای حضور در منزل داشته باشد و گاهی مجبور باشد چند ماه را دور از خانه،  در یک شهر یا کشور دیگر سپری کند و نیاز است که شما به این مسئله توجه کنید و خودتان را برای این شرایط آماده کنید.
 • این گونه افراد هواداران زیادی دارند که ممکن است در خیلی از شرایط تلاش کنند به همسرتان نزدیک شوند و به وی ابراز علاقه کنند، در اکثر موارد این طرفداران جنس مخالف هستند و همین امر می تواند حساسیت شما را برانگیخته کند.
 • حاشیه های درد سر ساز زیادی ممکن است وجود داشته باشد و در پی این حاشیه ها ممکن است مشکلات زیادی برای همسر شما و حتی خود شما بوجود بیاید، ممکن است در یک چشم به هم زدن همسر محبوب شما در چشم دیگران به چهره ای منفور تبدیل شود و دیگران او را قضاوت کنند و همین قضاوت ها تاثیرات زیادی بر زندگی خصوصی شما بگذارد.
 • یکی دیگر از مشکلاتی که زندگی با افراد مشهور دارد این است که شما نمی توانید مانند دیگر افراد به راحتی و با آرامش خاطر در مکان های عمومی ظاهر شوید، ممکن است زمانی به تفریح و گردش دو نفره نیاز داشته باشید، اما احتمالا طرفداران شما را رها نخواهند کرد و اگر شما نتوانید درک درستی از شرایط همسرتان داشته باشید به احتمال بسیار زیاد اذیت خواهید شد و گاهی احساس ناکامی خواهید کرد.
 • و مسئله مهمتر اینکه زندگی شخصی شما بسیار در معرض دید و زیر ذره بین قرار خواهد داشت و اگر مشکلی بینتان پیش بیاید، جدا از فشار روانی که از بابت مشکلتان بر شما وارد خواهد شد، قضاوت ها و واکنش های عموم نیز می تواند باعث ایجاد فشار روانی بر روی شما شود و قدرت تصمیم گیری درست را از شما بگیرد.

با این حال ازدواج با افراد مشهور جذابیت هایی هم دارد، آن هم می تواند مشهور شدن شما به سبب قرار گرفتن در کنار یک فرد مشهور و دگرگون شدن زندگی تان و احتمالا داشتن رفاه مالی خوب باشد.

در هر حال در هنگام تصمیم گیری نهایی نیاز است که مزایا و معایب ازدواج با چنین افرادی را در نظر داشته باشید و همه آن ها را با توجه به ویژگی های شخصیتی و شرایط فردی خودتان بسنجید و در نهایت تصمیم گیری کنید. در این محله بهتر است که با یک مشاور مشورت کنید و شرایط مختلف را به کمک او بسنجید. یک مشاور خوب و با تجربه می تواند کمک زیادی در این زمینه به شما ارائه دهد. مشاوران مرکز مشاوره ستاره ایرانیان در تلاشند که بتوانند بهترین خدمات روانشناختی را به شما ارائه دهند. برای این منظور و در جهت تعیین وقت، می توانید با مرکز مشاوره ستاره ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

منبع : چگونه با یک فرد مشهور ازدواج کنیم؟

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: چگونه با یک فرد مشهور ازدواج کنیم؟. آخرین ویرایش: می 28, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=6013

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *