چگونه زنان در روابط زناشویی ماهر شوند؟| بهبود رابطه زناشویی

نوشته شده برای at 6:58 ب.ظ
303 0

در این مقاله سعی داریم نقاط قوت زنان در رابطه زناشویی را بازگو کنیم و همچنین اشتباهات آن ها را نیز بررسی کنیم، بنابراین برای بهبود رابطه زناشویی خود این مقاله را از دست ندهید.

همان طور که می دانید، رابطه جنسی یکی از مهم ترین ارکان اصلی زندگی زوجین به حساب می آید. اگر هر دو زوجین از آن رضایت داشته باشند تبعات مثبتی در زندگی عاطفی و جنسی آنان رخ خواهد داد.

مهم ترین نکته در این باره این است که زوجین موظف هستند در کمال احترام نسبت به سلایق هم رفتار کنند تا به تفاهم برسند.

زنان موفق در رابطه زناشویی

در یک رابطه جنسی لذت بخش، برای هیچ کدام از طرفین هیچ اجباری برای رابطه جنسی وجود ندارد. متاسفانه اکثر اوقات مردان پیش قدم می شوند و زنان با بی میلی و  به اجبار مجبور به همکاری می شوند. شاید شما نیز تصور کنید همه این زنان سرد مزاج هستند در صورتی که این طور نیست! تحریک نشدن به طور کامل و اجبار برای دخول سریع، می تواند یکی از دلایل امتناع بانوان نسبت به رابطه جنسی باشد.

در قسمت بعدی به خصوصیات مردانی که برای همسر خود شریک جنسی خوبی هستند اشاره خواهیم کرد:

1) این مردان با حوصله و آرامش عشق بازی می کنند. به همسرشان فرصت می دهند تا با حوصله و پله پله تحریک شوند و برای یک رابطه جنسی لذت بخش آماده شوند.

2) این دسته مردان در بستر هم با همسر خود صحبت می کنند. اگر شما نیز از انجام این کار اجتناب می کنید، بهتر است بدانید صحبت های عاشقانه قبل از تحریک، هنگام تحریک و پس از ارگاسم به زن حس امنیت و آرامش القا می کند.

3) مردان موفق در بوسیدن همسر خود مهارت دارند. آن ها با هر بوسه ی پر احساس خود قادرند پیام های عاشقانه به همسر خود منتقل کنند.

4) مردان ماهر قادرند با چشمان خود حس عشق را به همسر القا کنند همان طور که می دانید، ارتباط چشمی گاهی از ارتباط کلامی موثرتر است.

5) مردان موفق با موهای همسر خود بازی می کنند. گیسوان بانوان، یکی از نقاط حساس و تحریک پذیر برای آنان است.

6) مردان موفق حین رابطه جنسی از لمس کردن غافل نمی شوند. لمس کردن آتش شهوت زنان را شعله و تر می کند.

7) مردان موفق همسر خود را ماساژ می دهند و خود نیز از این کار لذت می برند. دستان شما قادر است انرژی حاصل از عشق و شهوت را به بدن همسر شما منتقل کند.

8) مردان موفق فقط در اتاق خواب مهربان و رمانتیک نیستند. هدیه یک شاخه گل یا یک ابراز علاقه ساده می تواند به یک زن حس ارزشمندی و محبوبیت را القا کند.

9) مردان موفق همیشه نسبت به بهداشت و آمادگی جسمی خود اهمیت قائل هستند. چنین مردانی قبل از نزدیکی، اندام خود را کاملا آماده می کنند.

10) مردان موفق کاملا به همسر خود وفادار هستند اگر همسر شما حس کند تنها شریک عاطفی شماست بیش از پیش نسبت به شما اشتیاق پیدا می کند.

ارگاسم دروغین یا تظاهر به ارگاسم

ممکن است هر زنی  در طول زندگی مشترک خود حداقل یک بار به ارگاسم دروغین تظاهر کرده باشد.

ارضا نشدن یک زن یک مشکل به حساب می آید اما با دروغ و پنهان کاری این مشکل را صدها برابر بزرگ تر می کنید. مراجعه به سکس تراپیست می تواند شما را از این مشکل خلاص کند.

مشکل ارگاسم نشدن ربطی به سن و مدت ازدواج شما ندارد. در هر صورت شما با تظاهر به ارگاسم، به همسر خود خیانت می کنید. هر چه بیشتر تمرکز خود را بر ارگاسم دروغین بگذارید احتمال ارگاسم نیز کمتر می شود. بهتر است درباره نقاط تحریک پذیر اندام خود و یا پوزیشن های مورد علاقه خود با همسرتان صحبت کنید.

ممکن است با همین گفت و گوی ساده مشکل شما حل شود و دیگر احتیاجی به ارگاسم دروغین نداشته باشید.

پر حرفی کردن از دلایل ارگاسم دروغین

پیش تر گفتیم هنگام رابطه جنسی بهتر است با همسر خود حرف های عاشقانه بزنید اما باید توجه داشته باشید پر حرفی کردن برای ارگاسم مانعی بزرگ است. بهتر است برای راهنمایی های جنسی به شریک خود وقت بگذارید و با شیطنت او را همراهی کنید. با این کار، به بهبود رابطه زناشویی خود کمک کرده اید.

حین رابطه سعی کنید تعادل را حفظ کنید. اگر حس می کنید وقتی گرم صحبت هستید او تمایل دارد صحبت را همین جا نگه دارد ممکن است نشان دهنده این باشد که از حرف های شما لذتی نمی برد.

برای چند دقیقه هر چیزی را فراموش کنید.

ممکن است با فکر و خیال های بی حد خود فرصت یک رابطه جنسی لذت بخش را از خود محروم کنید. اگر حین رابطه به ظرف های شسته نشده درون سینک فکر می کنید و یا در فکر حل مشکلات اداری فردا هستید، شامل این تیتر می شوید.

آیا خسته هستید ولی نمی خواهید به همسر خود نه بگویید؟

بهتر است در این مورد با همسر خود صحبت کنید و او را متقاعد کنید که یک رابطه مفصل و با آرامش بهتر از یک رابطه خسته کننده و کوتاه است پس بهتر است رابطه جنسی را به زمان بهتری موکول کنید.

تمرکز و تفکر درباره رابطه جنسی موجب می شود رابطه بهتری با همسر خود داشته باشید. گاهی با ایجاد تنوع و تغییرات کوچک می توانید آتش عشق خود و همسرتان را شعله ور تر کنید.

معایب رابطه بی لذت

معمولا زنان تصور می کنند که مردان باید رابطه را مدیریت کنند و مانند یک مجری آن را پیش ببرند، اما برعکس مردان دائما در حال سنجیدن بهترین لذت برای همسر خود هستند و تمایل دارند زنان آن را رهبری کنند.

درباره فانتزی ها و پوزیشن های مورد علاقه خود خجالتی نباشید. سعی کنید درباره علایق و وظایف هم با هم صحبت کنید و رابطه خود را روز به روز بهتر کنید.

رازهای زنان موفق در زندگی زناشویی

بعضی از مردان معتقدند انتخاب یک زن خوب برای زندگی مثل انتخاب کردن با چشم های بسته است و نمی توان فهمید ویژگی های یک زن خوب چیست؟

یک زن خوب و موفق علاوه بر همسر و مادر خوبی بودن سعی می کند انسان خوبی نیز باشد. اگر سعی کنید ویژگی ها و صفات خوبی داشته باشید در زندگی خانوادگی و اجتماعی خود نیز خوب عمل خواهید کرد.

و اما به چند راز ناگفته از دیدگاه مشاوران خانواده خواهیم پرداخت:

1) داشتن حس مسئولیت و محبت نسبت به اعضای خانواده

یک زن خوب و کافی نسبت به خانواده حس عطوفت و محبت دارد، نسبت به مشکلات خانواده خود بی اهمیت نیست و در صدد است. این مشکلات را حل و فصل کند. یک زن خوب همیشه در کنار همسرش قرار دارد و هنگام بروز اختلافات در صدد رفع آن است و نه بیشتر کردن آن.

وقتی یک زن چنین کارهایی در خانواده انجام دهد، خانواده کمتر دچار کمبود و خلاء می شود و همچنین امنیت خانواده بیش از پیش تامین می شود.

2) توجه نسبت به مسائل جزئی

یک زن موفق نسبت به مسائل جزئی و کوچک خانواده نیز اهمیت می دهد. مثلا اگر مرد خانواده از چیزی ناراحت باشد نسبت به آن بی اهمیت نخواهد بود. زن در این مواقع می کوشد تا ناراحتی و دلخوری را از بین ببرد، حتی اگر مربوط به محیط بیرون از خانه باشد.

3) گذراندن اوقات خوش در کنار همسر

یک زن خوب و موفق با وجود مشغله های کاری بسیار زیاد زمانی را برای بودن در کنار همسر در نظر می گیرد. متاسفانه این روزها شاهد بی توجهی زنان زیادی نسبت به همسر و خانواده هستیم که بهانه این بی توجهی را مشغله زیاد می دانند. اختصاص دادن زمانی برای همسر هر چند کم شعله های عشق زندگی شما را شعله ور تر خواهد کرد.

4) تشویق و حمایت از همسر

یک زن خوب و کافی در مواقع حساس مشوق و تکیه گاه همسر خود است. مردان احتیاج دارند در روزهای تلخ و شیرین خود به کسی تکیه کنند و تنها نباشند. شاید تصور کنید در چنین مواقعی یک مرد آنقدر درگیر مسائل خود شده که وجود همسرش را نمی بیند اما دست کم این را می داند که همسرش وقتی را برای بودن در کنارش در نظر گرفته و این نشانه عشق و احترام است.

5) حفظ احترام همسر

عشق ورزیدن بدون احترام گذاشتن به شوهر امری بی معنی به نظر می آید. اگر دوست دارید در زندگی زناشویی خود موفق باشید احترام را دست کم نگیرید.

6) قرار دادن همسر و خانواده در اولویت

یک زن موفق همیشه می کوشد تا همسر و خانواده ی خود را اولویت قرار دهد. حتی اگر لازم باشد در این راه سختی بکشد می کوشد تا امنیت در خانه اش حکم فرما شود.

7) همسر و رفیق

در نظر یک زن موفق همیشه همسر بهترین و صمیمی ترین رفیق است. حتی اگر دوست های زیادی داشته باشد همسر او بهترین رفیق اوست. او در اکثر مواقع و هنگام سختی ها با همسرش مشورت می کند و با هم به دنبال راه حل می  گردند.

8) حلال مشکلات

یک زن موفق هیچ وقت بار تمام سختی ها را بر دوش همسرش نمی گذارد و خودش هم سعی می کند با چالش ها مبارزه کند. یک زن موفق نسبت به حل مشکلات متعهد است.

9) اهمیت دادن به کار گروهی

زن موفق می کوشد تا امور را به صورت گروهی حل کند. یک زن کافی در موقعیت های سخت همسرش را تنها نمی گذارد و بنابر توانایی های خود سعی در حل مشکلات دارد.

10) احترام قائل شدن برای حریم خصوصی همسر

زن و شوهر باید هر دو نسبت به حریم خصوصی یکدیگر احترام بگذارند. زن موفق وقتی همسرش می خواهد مشکلی را به تنهایی حل کند باید به او اعتماد کند و به او دلگرمی دهد.

11) رمانتیک و احساسی بودن

یک زن موفق می داند چطور باید احساسی و عاشق باشد. او در کنار انجام مسئولیت های محول شده گاهی با انجام کارهای غیر منتظره همسرش را سورپرایز می کند.

12) یکرنگ بودن

یک زن موفق همواره می کوشد صادقانه عمل کند و به شیوه خود زندگی کند. او کسی را الگوی خود نمی کند( تقلید ظاهری) و در نظر دیگران جذاب به نظر می رسد.

13) بر قرار کننده روابط سازنده و حسنه:

یک همسر خوب و موفق سعی می کند به بهترین روش با همسر خود رابطه برقرار کند. یک همسر کافی می کوشد تا هنگام بروز مشکلات ساکت و منفعل نباشد و در مشکلات سهیم باشد. وی به هیچ وجه اجازه نمی دهد همسرش زیر بار مشکلات احساس تنهایی کند.

14) انگیزه و دلگرمی برای همسر

یک زن موفق تلاش می کند همواره استعداد ها و توانمندی های همسرش را بشناسد و برای موفقیت او یک مشوق باشد.

چگونه زنان در روابط زناشویی ماهر شوند؟ بهبود رابطه زناشویی

15) همدم و مونس همسر

یک زن موفق برای همسرش  شنونده ی ماهری است. شاید شما از اهمیت هنر گوش دادن در رابطه چیزی ندانید. مردها پس از زحمتی که در طول روز می کشند و مشکلاتی که ممکن است بیرون از خانه برای آن ها به وجود بیایند احتیاج دارند تا کسی در خانه به درد و دل آن ها گوش دهد.

سعی کنید وقتی به همسرتان گوش می دهید تمام امور را کنار بگذارید و تمام حواس خود را معطوف به او کنید.

16) جشن گرفتن برای موفقیت های همسر

یک زن موفق نسبت به همسر خود احساس رقابت ندارد و از موفقیت های او خوشحال خواهد شد. اگر آن ها صاحب فرزندی باشند زن خانواده می کوشد از موفقیت ها و جسارت های پدرشان برای آن ها بگوید و به آن ها بیاموزد تا آن ها نیز به او انگیزه دهند.

17) یکی از مهم ترین ارکان زندگی مشترک صداقت است

ازدواج هایی که بر پایه صداقت شکل می گیرند از محکم ترین زندگی ها به حساب می آیند البته به یاد داشته باشید که صداقت با رک بودن و بی احترامی متفاوت است مثلا اگر لباسی که همسرتان می پوشد را دوست ندارید به جای اینکه بگویید این لباس برازنده تو نیست برایش لباسی با سلیقه خود بخرید.

18) خلاق و قدرتمند در اتاق خواب

یکی از مهم ترین توانایی های یک زن موفق مهارت او در بستر است. او به خوبی سلیقه جنسی همسرش را می داند و طبق سلیقه همسرش پیش خواهد رفت.

19) پایبندی بر مسائل معنوی

یک زن موفق به معنویات معتقد است و می کوشد در زندگی انسان مفید و با خدایی باشد. یک زن موفق به خوبی می داند وجود مذهبیات چه تاثیرات مثبتی در زندگی او خواهد داشت یک زن موفق قادر است همسرش را نیز به مسائل مذهبی علاقمند کند.

20) رفتار خوب با خانواده

یک زن موفق می کوشد تا فضای سرد و بی روح خانواده را گرم کند و ناراحتی ها را از بین ببرد.

رازهای موفقیت زنان در زندگی مشترک از زبان زوج های با تجربه

در این قسمت تجربیات زوج های موفق را از زبان خودشان در اختیار شما خواهیم گذاشت.

1) حفظ آرامش و صلح در حریم خانه

( دنا سگال) و ( برت باربری) با سابقه 25 سال زندگی مشترک

برت معتقد بود خانه یک زوج مهد کودک نیست که به بهانه هر بحث کوچکی دعوا کنند و همچنین مسائل گذشته را پیش بکشند او همچنین معتقد بود که پدر و مادر می توانند الگوی زناشویی خوبی برای فرزندان باشند و به آن ها بیاموزند عشق و احترام باید دو طرفه باشد.

(دنا) معتقد بود نباید برای کارهایی که انجام می دهید منت بگذارید مثلا احتیاجی نیست بگویید من دو دفعه جارو کشیدم. شش دفعه لباس بچه را عوض کردم و موارد دیگر به یاد داشته باشید مسئولیت های زن و مرد متفاوت است شاید فکر کنید کار شما داخل خانه سخت تر است و از این موضوع شکایت داشته باشید. بهتر است به خود تلقین کنید من امروز ساعت ها مشغول جارو کشیدن بودم در حالی که همسرم هم در بیرون منزل مشغول کارهای سختی بوده.

2) برای پیشرفت یکدیگر انگیزه باشید

(امی پنفیل) و ( جفری ولف) سابقه 26 سال زندگی مشترک

امی معتقد است در طول زندگی مشترک باید منتظر تغییرات باشید. تقریبا محال است 26 سال زندگی مشترک زوجین طبق روال همیشگی باشند. اگر ارزش های اخلاقی و اعتقادی در شخصیت فرد باشد مس تواند به نهایت رشد و تعالی برسد

(جفری) معتقد است زوجین در طول زندگی مشترک باید سلایق خود را حفظ کنند و برای سلایق هم ارزش قائل باشند. وی همچنین معتقد است حین داشتن تفاهم استقلال هر کدام از زوجین نباید لطمه بخورد و هویت فردی آنان باید حفظ شود.

3) منعطف باشید

(میشل) و (مایکل) سابقه 38 سال زندگی مشترک

(میشل) معتقد است گاهی لازم است رابطه تان را از اول بسازید و شاید لازم باشد نقش هایتان را برای مدتی جا به جا کنید و تنوع ایجاد کنید. در این صورت زمینه ساز یک زندگی سالم خواهید شد.

(مایکل) معتقد است باید به نیاز و خواسته های همسر خود کاملا توجه کنید و اگر با آن ها مخالف هستید سعی کنید تا حدودی تفاهم ایجاد کنید.

4) علاقه خود را بروز دهید

(پاول) و (دیان) با سابقه 53 سال زندگی مشترک

(پاول) معتقد است همیشه لازم است علاقه خود را نسبت به همسرتان بروز دهید. یکی از دلایلی که همسرم را هر روز خوشحال سر میز صبحانه می بینم همین ابراز مداوم علاقه ام نسبت به او باشد.

(دیان) معتقد است: ما همیشه زمانی را برای با هم بودن در نظر می گیریم حتی وقتی فرزندانمان کوچک بودند این قاعده را رعایت می کردیم و اوقاتی را دو نفری بیرون خانه می گذراندیم.

زنان موفق در رابطه زناشویی

زنان و مردان از نظر جنسی با یکدیگر متفاوت هستند و این تفاوت فقط از لحاظ جسمی نیست. یک زن پیش از برقراری رابطه جنسی لازم دارد از نظر روانی آماده شود. اگر می خواهید یک رابطه جنسی لذت بخش داشته باشید لازم است همسر خود را از نظر روانی آماده کنید.

تفاوت های مردان و زنان در روابط زناشویی

هیچوقت یک زن پایبند به اصول اخلاقی قبل از ازدواج و دل بستن به فرد مقابل نمی تواند رابطه جنسی کامل برقرار کند. اما مردان نسبت به زنان متفاوتند و برای برقراری رابطه جنسی با دیدن و لمس کردن همسر خود قادرند به راحتی رابطه جنسی برقرار کنند.

اهمیت روابط عاطفی قبل از رابطه جنسی

تحریک شدن قلب یک زن پیش از تحریک جنسی الزامی است. تا زمانی که زن نسبت به همسر و زندگی خود رضایت عاطفی کامل نداشته باشد نمی تواند به ارگاسم برسد و رابطه جنسی لذت بخشی تجربه کند.

مهم ترین اندام بدن یک زن قلب اوست اگر در تسخیر کردن آن ناتوان باشید هرگز نمی توانید به رابطه جنسی با او دست پیدا کنید.

وقتی در قلب یک زن به روی شما باز شد می توانید علاوه بر رابطه حسی، با او رابطه جنسی نیز برقرار کنید. هر بار که او را نوازش می کنید او را می بوسید و به او ابراز علاقه می کنید این اعتماد و علاقه را نسبت به خود دو چندان می کنید.

وقتی یک زن مورد بی مهری همسرش قرار می گیرد و از او دلخور می شود، نمی تواند تحریک شود. ممکن است قبلا با حرکاتی بسیار تحریک می شد اما ناراحتی های به وجود آمده باعث شده هیچ احساس جنسی نسبت به همسر خود نداشته باشد.

پیش از آغاز روابط جنسی به همسرتان حس امنیت و آرامش را هدیه کنید

شما هنگامی می توانید یک رابطه جنسی لذت بخش و عالی داشته باشید که همسر شما از نظر عاطفی کاملا تامین شده باشد. وقتی همسر شما از شما محبت و علاقه ای نمی بیند چگونه می تواند یک رابطه جنسی باشد. وقتی او این بی مهری را می بیند، گمان می کند شما او را دوست ندارید و فقط برای ارضای غرایز جنسی خود از او استفاده می کنید و این مسائل، علاقه بین شما را سردتر و سردتر خواهد کرد.

اولویت ارضای نیازهای روحی پیش از نیازهای جنسی

آیا تا به امروز برای پیگیری تکالیف بچه ها، تمیزی منزل، غذای همیشه حاضر در منزل و غیره از همسر خود قدردانی کرده اید؟ بیشتر مردان فکر می کنند این ها وظیفه یک زن است و احتیاجی نیست نسبت به آن ها قدردانی کند. آیا باز هم با وجود این رفتارها از همسر خود توقع یک رابطه سراسر لذت را دارید؟

وقتی زن از سر کلافگی به شما پناه می آورد و شروع به درد و دل می کند و شما به جای همدلی با او به دنبال راه فراری می گردید تا از حرف های او خلاص شوید باز هم توقع یک رابطه عالی دارید؟

در نتیجه این زنان نسبت به رابطه جنسی با همسر خود فرار می کنند و یا اگر رابطه ای داشته باشند نسبت به آن رضایتی نخواهند داشت.

چگونه مطمئن شویم همسرمان در رابطه زناشویی راضی است؟

به عقیده روانشناسان وظایف یک مرد برای داشتن یک رابطه عالی و بی نقص موارد زیر است؟

1) آقایانی که در بستر با همسر خود ابراز علاقه می کنند و با او صحبت می کنند.

2) آقایانی که با آرامش عشق می ورزند.

3)آقایانی که در محبت ورزیدن به همسر خود خبره هستند.

4) آقایانی که با چشمان خود به همسر محبت می کنند.

5) آقایانی که موهای همسر خود را نوازش می کنند.

6) آقایانی که پیش از رابطه جنسی خود را از نظر جسمی و روحی آماده می کنند.

7) آقایانی که به همسر خود حس زیبا بودن را القا می کنند.

8)آقایانی که علاقه دارند همسرشان را لمس کنند.

9)آقایانی که علاقه دارند همسر خود را در آغوش بگیرند.

10)آقایانی که طوری با همسرشان رفتار می کنند انگار بار اولی است که او را ملاقات می کنند.

11) آقایانی که به همسرشان ثابت می کنند که او تنها زن زندگی شان است.

12)آقایانی که به همسرشان بی منت عشق می ورزند.

عواملی که موجب نارضایتی جنسی و زناشویی می شود

مشاوران خانواده موارد زیر را موثر در نارضایتی های جنسی می دانند:

1) آقایانی که همواره در پی کشف بدن همسرشان هستند و جوری رفتار می کنند انگار در حال تحقیق بر گونه جدیدی از پستانداران هستند.

2)آقایانی که هنگام برقراری رابطه، زناشویی بهداشت را رعایت نمی کنند و کثیف کاری می کنند.

3) آقایانی که در رفتارهای جنسی منفعل و خنثی هستند.

4) آقایانی که به بهداشت شخصی خود بی اهمیت هستند.

5) آقایانی که بیش از حد به ظاهر همسر خود اهمیت می دهند.

6) آقایانی که بیش از حد به عملکرد جنسی خود اهمیت می دهند.

7) آقایانی که برای پیش نوازی قبل رابطه وقتی صرف نمی کنند.

8)آقایانی که پس از ارضای خود از زن فاصله می گیرند.

9) آقایانی که عادات شخصی زننده دارند.

10) آقایانی که با دیگران روابط اجتماع خوبی برقرار نمی کنند.

11) آقایانی که همسر خود را دوست ندارند.

منبع : چگونه زنان در روابط زناشویی ماهر شوند؟| بهبود رابطه زناشویی

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: چگونه زنان در روابط زناشویی ماهر شوند؟| بهبود رابطه زناشویی. آخرین ویرایش: اکتبر 9, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=7432

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *