ارتباط موفق

نوشته شده برای at می 15, 2021
330 0

ارتباط موفق، راه های بر قراری ارتباط موفق چیست؟

راه های برقراری ارتباط موفق چیست؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر می کندT در طول زندگی بسیاری از افرادی را می بینید که به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنند و این ارتباطات باعث پیشرفت آن ها در زندگی می شود، شاید از خودتان بپرسید که راز موفقیت این افراد در زندگی چه می باشد؟ ما در ادامه این مقاله به راهکارهایی برای داشتن ارتباط موفق با دیگران اشاره می کنیم.

تمرین این راهکار ها و کمک گرفتن از افراد متخصص می تواند به شما کمک کند تا شما بتوانید یک رابطه رضایت بخش و موثری را تجربه کنید، برای این که اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید باید به مطالعه این مقاله بپردازید.

راه های برقراری ارتباط موفق

ارتباط موفق از نظر شما چگونه می تواند باشد؟ داشتن رابطه سالم و موفق با دیگران از دید افراد می تواند متفاوت باشد و هر کدام نظرات خاص خودشان را در این خصوص دارند، اما به طور کلی فاکتور های عمومی بسیاری وجود دارد که به شما کمک می کند ارتباط موثری با دیگران داشته باشید.

از جمله فاکتور هایی که باعث برقراری ارتباط موفق با دیگران می شود عبارت اند از: داشتن درک متقابل، مسئولیت پذیری در برابر دیگران، برخورداری از مهارت های ارتباطی و هوش هیجانی و غیره.

در ادامه این مقاله به راهکارهایی اشاره می کنیم که این راهکارها احتمال موفقیت را در روابط بین فردی بالا می برد و در این زمینه اطلاعات کافی به فرد می دهد که برای او کمک کننده می باشد.

  1. ارتباط موفق، زبان بدن را دست کم نگیرید

افراد وقتی می خواهند در ارتباط با کسی به صورت موقر و مثبت جلوه کنند بیشتر به کلماتی که به کار می برنند دقت می کنند در صورتی که کلام تنها بخشی از این مسئله می باشد و آن چه در کلام و ارتباطات رو در رو اهمیت دارد زبان بدن شما می باشد، زیرا هر کدام از بخش های بدن در زمان برقراری ارتباطات پیغامی را به فرد مقابل می رسانند.

به همین دلیل ارتباط چشمی با طرف مقابل اهمیت بسیاری دارد، همچنین باید بیانات چهره ای مثبت و تاثیرگذاری داشته باشید و در ژست های بدنی خود دقت بیشتری به خرج دهید تا بتوانید با دیگران ارتباط موثر و موفقی داشته باشید.

  1. همدلی کردن را بیاموزید

در هر سطحی از ارتباطات که می باشید افراد نادیده گرفتن را نمی پسندند و دوست دارند تا به آن ها توجه شود و درک متقابلی از آن ها صورت گیرد و آن چه بیش از هر چیز دیگری باید مورد درک و پذیرش طرف مقابل قرار گیرد احساسات و هیجانات می باشد و افرادی که ارتباط موفقی دارند این موضوع را به خوبی درک می کنند و در این خصوص مهارت های بالایی دارند.

در صورتی که شما بخواهید با دیگران همدلی کنید باید روش های همدلی را بیاموزید و گاهی اوقات لازم است تا از زاویه دید دیگران به دنیا نگاه کنید و در مورد انواع احساساتی که تاثیر بر روی افراد می گذارند اطلاعات بیشتری به دست آورید.

  1. مخاطب خود را بشناسید

برای این که کلام تان بیشتر مورد پذیرش دیگران قرار بگیرد و بر روی مخاطب اثر بگذارد باید در ابتدا مخاطب را به درستی بشناسید و درک درستی از مخاطب خود داشته باشید، هم چنین نحوه بیان کردن جملات شما اهمیت بسیاری دارد به طوری که اهمیت آن بیشتر از چیزی است که می گویید.

به همین خاطر قبل از آن که با کسی ارتباط بر قرار کنید ابتدا از خود بپرسید که تا چه اندازه او را می شناسید، آیا در مورد علایق او اطلاعاتی دارید؟ این موضوع به خصوص زمانی که می خواهید برای جمعی سخنرانی کنید بسیار اهمیت دارد زیرا اگر مخاطبین خود را نشناسید و درک درستی از علایق او نداشته باشید، سخنان شما تاثیرگذاری درستی بر روی مخاطب نخواهد گذاشت.

 

  1. ارتباط موفق، مختصر و مفید سخن بگویید

در ارتباطات کلامی و نوشتاری خود سعی کنید خلاصه گویی رادر اولویت قرار دهید این کار اهمیت بسیاری دارد بنابراین تلاش کنید از بیان کردن حرف های اضافی و حاشیه پردازی خودداری کنید زیرا هر چه زمان انتقال پیام طولانی تر باشد به همان میزان از تاثیر گذاری مطلب بر روی مخاطب کاسته می شود.

  1. از خدمات حرفه ای کمک بگیرید

در دنیای امروزه همه چیز تخصصی شده است و موفقیت در هر زمینه ای نیازمند آموزش و مطالعه دارد و یکی از عوامل تاثیر گذار در کسب موفقیت داشتن ارتباطات مناسب با دیگران می باشد که باید به طور حرفه ای به آن پرداخته شود.

در صورتی که شما بتوانید ارتباط موفقی داشته باشید در امور تحصیلی، شغلی و خانوادگی پیشرفت های زیادی خواهید کرد زیرا ارتباطات اجتماعی پایه و اساس هر علمی در زندگی هستند و برای ارتباط با دیگران و رسیدن به موفقیت اهمیت بسیاری دارند.

مرکز مشاوره روانشناسی

با توجه به این که تقویت مهارت های ارتباطی اهمیت بسیاری دارد و برای داشتن ارتباط موفق در زندگی باید از افراد متخصص کمک بگیرید و در این خصوص می توانید به مراکز مشاوره مراجعه کنید.

افراد با توجه به درگیری های شغلی و مسائل مالی کمتر امکان حضور در جلسات را دارند و گاهی اوقات از حضور در جلسات مشاوره به صورت حضوری معذب هستند و به همین دلیل کمتر به مشاوره مراجعه می کنند. مراکز مشاوره به صورت تلفنی پاسخ گو هستند و با صرف هزینه و زمان کمتری می توانند به مشکلات مراجع رسیدگی کنند.

منبع : ارتباط موفق

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: ارتباط موفق. آخرین ویرایش: می 15, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=5921

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *