ارتقاء شخصی

166 0

ارتقاء شخصی

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان راه های ارتقاء شخصی را ارائه داده و به شما کمک کند بر موانع دستیابی به اهداف زندگی خود غلبه کنید.

ما روش هایی برای کاهش استرس و  بهبود عزت نفس ارائه دهیم. ما به شما کمک می کنیم تا از افکار و رفتارهایی که شما را در زندگی عقب می اندازند رهایی پیدا کنید و درهایی را به روی آینده ای بهتر و رضایت بخش تر باز کنیم.

ارتقاء شخصی چیست؟

ارتقاء شخصی نوعی مشاوره است که به شما کمک می کند مشکلات را حل کنید و مسیرهایی را برای دستیابی به اهداف خود بیابید. ما به شما کمک می کنیم تا از احساسات، افکار، عواطف و الگوهای رفتاری که بر زندگی روزمره شما حاکم است آگاهی پیدا کنید.

بخشی از این درمان شامل تغییر صدای درونی شما از نگرش منفی به مثبت گرایی عینی است و به شما کمک می کند راه خود را از میان موانع پیدا کنید.

ارتقاء شخصی

همه ما با مبارزات درونی روبرو هستیم. اما با توجه به نحوه برخورد با مبارزات، می‌توانید روش‌های جدیدی برای مقابله و کار برای رسیدن به چیزهایی که می‌خواهید به دست آورید، بیاموزید. به مرور شما خودآگاهی و درک بهتری از اینکه چه کسی هستید و به چه چیزی نیاز دارید را یاد می گیرید.

راه های ارتقاء شخصی

درمان ارتقاء شخصی بسیار فردی می باشد. درمانگر در مورد شما می آموزد تا بفهمد چه روش هایی برای موقعیت منحصر به فرد شما بهترین نتیجه را دارد. با این حال، بسیار مهم است که از طریق روش های مبتنی بر شواهد کمک بگیرید. این ها سالم ترین رویکردهایی هستند که نتایج اثبات شده ای را به همراه دارند.

درمان شناختی رفتاری

درمان شناختی رفتاری (CBT) یکی از درمان های مبتنی بر شواهد است. درمان شناختی رفتاری بر غلبه بر الگوهای فکری منفی که شما را در زندگی عقب نگه می دارد، تمرکز می کند. تحقیقات اثربخشی درمان شناختی رفتاری را ثابت کرده است.

درمان شناختی رفتاری به شما کمک می کند تا برای تغییراتی که در رفتارهای خود به دنبال آن هستید، تفکر مثبت را تقویت کنید.

کلیدهای ارتقاء شخصی

درمان شما باید برای وضعیتی که دارید مناسب باشد. این باید یک رویکرد ثابت شده باشد که برای افرادی که درگیری هایی که شما با آن روبرو هستید را تجربه می کنند موثر می باشد. در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان، ما از روش های اثبات شده متناسب با شخصیت، فرهنگ، اهداف، موانع و نیازهای منحصر به فرد شما استفاده می کنیم.

علاوه بر فردی بودن راه های ارتقاء شخصی باید عوامل کلیدی دیگری را برای موفقیت نهایی در نظر بگیرید. این عوامل عبارتند از:

هدف مداری

ارتقاء شخصی بدون دستیابی به هدف قابل اندازه گیری نیست. شما باید بدانید که می خواهید از طریق هدف قابل دستیابی به چه چیزی برسید. هدف باید چیزی باشد که احساس کنید قابل دستیابی می باشد.

در حالی که همه ما رویاهای بزرگ خود را داریم، اهداف برای بهبود خود با اهداف کوچک به سمت اهداف نهایی شروع می شوند. دستاوردهای کوچک شما را قادر می سازد با انگیزه بمانید و از رسیدن به آن ها خوشحال شوید.

 

مسئولیت پذیری

مسئولیت پذیری بخش عمده ای از تعهد برای دستیابی به اهداف شما است. از طریق درمان، یاد می گیرید که خود را مسئول نگه دارید. در عین حال، درمانگر شما کمک می کند تا مسئولیت پذیری را حفظ کنید و به مسیر خود ادامه دهید.

برای موانع برنامه ریزی کنید

در راه رسیدن هر هدفی که در زندگی داشته باشید، با موانعی روبرو خواهید شد. این یک حقیقت اجتناب ناپذیر است. اما دستاورد واقعی از شناسایی این موارد و ایجاد یک برنامه اساسی برای غلبه بر آن ها حاصل می شود.

در جلسات مشاوره، شما برای موانع آماده می شوید و مهارت های مقابله ای را یاد می گیرید تا از آن ها عبور کنید. این مهارت ها به شما در رسیدن به اهدافتان در آینده نیز کمک می کند. از طریق درمان درها را به روی موفقیت بیشتر در تمام زمینه های زندگی خود باز می کنید.

پاداش

بخشی از ارتقاء شخصی شامل پاداش دادن به خود برای دستاوردها و رفتارهایتان است. بیان شد که اهداف کوتاه مدتی برای خود تعیین کنید و هنگام رسیدن به آن ها به خودتان پاداش دهید.

خودآگاهی

در کار با درمانگر خود، یک برنامه اساسی برای ارتقاء شخصی خود ایجاد می کنید. با کمک مشاور، روی بهبود چیزهایی که شما را عقب نگه می دارند و ایجاد مسیرهایی برای تغییر تمرکز می کنید.

این تغییرات می‌تواند شامل روش‌های تفکر شما و تأثیرات آن افکار بر رفتارهای شما، مانند درمان شناختی رفتاری باشد. تغییرات معمولاً فیزیکی، شناختی و عاطفی هستند.

برنامه ریزی برای اقدام

برای بهبود خود، شما به یک برنامه مستحکم نیاز دارید. در غیر این صورت، راه روشنی برای رسیدن به هدف ندارید. درمانگر شما کمک می کند این طرح را با استفاده از استراتژی های مفید ایجاد کنید. برخی از استراتژی ها ممکن است شامل تمرکز حواس، فعالیت بدنی و تغییر افکار برای سلامت روان بهتر باشد.

خوش بینی بهبود یافته

مراجعه به درمانگر به طور خودکار خوش بینی شما را افزایش می دهد. این به شما کمک می کند تا روش های سالمی برای تفکر در مورد اهداف خود و دستیابی به آن ها ایجاد کنید. در طول جلسات مشاوره شما خودگویی مثبت، خودآگاهی و ذهن آگاهی را یاد می گیرید تا خوش بینی خود را توسعه دهید.

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان

اگر برای دستیابی به اهداف زندگی خود تلاش می کنید، دیگر در آرزوی ارتقاء شخصی خود تنها نیستید. شما می توانید به درمانگران و مشاوران مرکز مشاوره ستاره ایرانیان اعتماد کنید تا به شما کمک کند زندگی خود را بهبود ببخشید.

ما مسیرهای سالمی را برای دستیابی به اهداف زندگی خود از طریق شیوه‌های مبتنی بر شواهد، مسئولیت‌پذیری و سایر روش‌هایی که بر تغییرات واقعی تأثیر می‌گذارند به شما نشان می‌دهیم و در این راه شما را یاری می کنیم.

منبع : ارتقاء شخصی

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: ارتقاء شخصی. آخرین ویرایش: سپتامبر 25, 2022. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=11220

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *