عشق دختر به پسر، نشانه های عشق دختران را بشناسید

نوشته شده برای at 12:27 ب.ظ
425 0

عشق دختر به پسر مسئله ای است که در بسیاری از مواقع پنهان می ماند زیرا دختران خجالت می کشند به پسران ابراز احساسات کنند و یا ابراز احساسات به پسر را نشانه ای از شکستن غرور خود می دانند، اما با این حال عشق آن ها به صورت ناخواسته در رفتارها، حرکات و گفتار آن ها با شخص مورد نظرشان مشخص می شود.

در ارتباط عاطفی و احساسی نقش هر دو نفر بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد و این که رابطه عاطفی ادامه پیدا کند و یا دچار شکست شود به میزان زیادی به رفتار ها و اعمال دو طرف بستگی دارد. در بسیاری از اوقات تفاوت عشق میان زنان و مردان باعث می شود تا مشکلات عاطفی در میان آن ها به وجود آید، در این روابط دختران در عشق حساس تر هستند و بیشتر وابسته می شوند.

پیشنهاد می شود برای این که رابطه های عاشقانه به سرانجام برسد با مشاوره روانشناسی مشورت کنید تا در این زمینه اطلاعات لازم را به شما بدهند.

عشق در دختران

خانم ها بیشتر بر اساس احساساتشان عمل می کنند و عاشق می شوند و به همین دلیل اگر عشق در دختران اتفاق بیفتد بسیار تاثیر گذار و پایدار خواهد بود در صورتی که این عشق به درستی بیان شود می تواند زمینه ساز ارتباطی صحیح و سالم و محکم باشد.

همچنین دختران در زندگی و عشق به دنبال فردی هستند که مسئولیت زندگی را بتوانند به دستش بدهند و به او تکیه کنند بنابراین آن ها معمولا شخصی که مقتدر، باغیرت و حمایتگر باشد را به عنوان همسر می پذیرند.

عشق و علاقه دختران در آغاز رابطه بسیار مهم می باشد اما دختران این عشق و علاقه را به سختی بروز می دهند و این موضوع باعث می شود تا در رابطه آسیب هایی به آن ها وارد شود، شاید شخص عشق زیادی به پارتنر خود داشته باشد اما نتواند احساسات خود را بیان کند و در بیان آن با مشکلاتی رو به رو می شود و طرف مقابل هم به راحتی نمی تواند متوجه این موضوع شود.

ابراز عشق و احساسات در دختران

بر اساس مطالبی که بیان شد بروز عواطف از طرف دختران بسیار سخت و دشوار می باشد به خصوص اگر شروع کننده رابطه دختران باشند زیرا در بسیاری از جوامع پیشنهاد دادن و ابراز عشق از سمت بانوان رایج نیست و به همین دلیل دختران اگر نسبت به شخصی احساساتی شدند به سختی می توانند آن احساسات خود را بیان کنند و عشق خود را به او نشان دهند.

در بسیاری از مواقع دختران احساسات و عواطف خود را نادیده می گیرند و با تمام عشق و محبتی که به طرف مقابلشان دارند آن عشق را سرکوب می کنند اما بیان کردن احساسات از طرف آن ها برای شروع یک رابطه عاطفی غیرممکن هم نمی باشد.

با این وجود عواطف و احساسات دختران به طور ناخوداگاه در رفتار ها و کارهایی که انجام می دهند بروز پیدا می کند.

نشانه های عشق دختر به پسر

خانم ها معمولا عشق شان را پنهان می کنند و کمتر به طور مستقیم به بیان آن می پردازند بنابراین برای فهمیدن عشق شان به خودتان باید رفتارهای آن ها را زیر نظر بگیرید، در ادامه این مقاله رفتار هایی که نشان دهنده عشق آن ها به طرف مقابل می باشد می پردازیم که در زیر نمونه هایی از آن بیان شده است:

 • دختری که عاشق است دوست دارد همیشه در کنار شما باشد و شما را همراهی کند و سعی می کند در جلو چشمانتان پرسه بزند، در بسیاری مواقع سعی می کند که اتفاقی جلوی شما قرار گیرد و طوری برنامه ریزی کند که شما او را ببینید.
 • برای بودن در کنار شما وقتش آزاد است و هیچ گاه به شما نمی گوید که برای شما وقت ندارد، یا سرش شلوغ است و وقت ندارد، حتی در زمانی که سرش شلوغ است برای شما وقتی را خالی می کند، حتی برنامه های خودش را لغو و کنسل می کند تا به شما برسد.
 • دختری که به شما علاقه دارد در موردتان بسیار کنجکاو می باشد و راجع چیز هایی که مربوط به شما می باشد سوال های زیادی می پرسد و می خواهد از آن سر در بیاورد، احتمال دارد به طور مداوم از شما سوال بپرسد که چکار می کنید، مشغول چه کارهایی می باشید و یا چه سرگرمی هایی دارید.
 • دختر عاشق چون آینده خود را به همراه شما در نظر می گیرد می خواهد از وضعیت مالی شما باخبر شود و آن را بسنجد و وضعیت مالی شما برای او بسیار مهم می باشد و همچنین در مورد آینده با شما صحبت می کند.
 • به صحبت های شما علاقه نشان می دهد و به شوخی های شما بسیار می خندد شاید این شوخی ها بامزه هم نباشند اما او همواره به آن ها علاقه نشان می دهد.
 • یکی از نشانه های رفتاری در دختران عاشق این است که نسبت به چیزهایی که به آن ها توجه نشان می دهید و برای شما مهم می باشد حساس می شوند و حسادت خود را نشان می دهند.
 • دختری که واقعا عاشق شما باشد به شما اجازه می دهد نسبت به سایر مردان بیشتر به او نزدیک شوید و با شما احساس راحتی و خودمانی تری دارد.

 

نقش زبان بدن در ابراز عشق دختر به پسر

زبان بدن در برقراری ارتباطات نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و شما باید بسیار به آن توجه داشته باشید زیرا دختری که به شما علاقه دارد با زبان بدن به شما ابراز احساسات می کند، رفتار های زیر می تواند نشانه های علاقه دختر به پسر باشد که نمونه هایی را بیان کرده ایم.

 • اشاره کردن در جهت شما به وسیله پا و شانه
 • در هنگام صحبت کردن خم شدن به طرف شما
 • بازی کردن مداوم با موها
 • بازی کردن با زیور آلات
 • داشتن ارتباط چشمی مداوم با شما
 • لبخند زدن زمانی که شما او را نگاه می کنید.

تاثیری که ابراز علاقه پسر بر دختر می گذارد

رابطه عاطفی یک رابطه متقابل می باشد و بر روی احساسات هر دو طرف اثر می گذارد و به طور قطع زمانی که پسری عواطف و احساسات خود را به طور واضح و روشن بیان کند به طور مستقیم و یا غیر مستقیم بازتابی از طرف مقابل دریافت خواهد کرد که این امر بسیار مهم می باشد.

زمانی که پسر خود را به بهترین نحو به دختر ثابت می کند او نیز خودش را موظف می داند تا این کار را جبران کند و احساساتش را تحریک نماید.

تاثیرات فیزیولوژی عشق بر دختران

عموما عشق باعث می شود تا در بدن انسان دوپامین که هورمونی شادی و لذت است ترشح شود و احساس خوشحالی و رضایت به فرد دست دهد، زمانی که خانم ها عاشق می شوند هومون هایی مانند نوراپی نفرین و همینطور فنیل اتیلامین ترشح می شود و این هورمون باعث بالا رفتن تمرکز، شادی و رضایت در فرد می شود و به همین دلیل زمانی که عاشق مردی می شوند تمام توجهشان بر روی او متمرکز شده است و بسیاری از چیزها را نادیده می گیرند.

هورمون دیگر اکسی توسین نام دارد که در زمان رابطه جنسی و عشق بازی تولید می شود و این ماده در دختران حس وابستگی به وجود می آورد و اگر شخص مورد نظر در کنار شان نباشد این ماده به اندازه کافی تولید نمی شود و بدن دچار بی تابی و عطش عاطفی می شود و بدن مقدار بیشتری از اکسی توسین را طلب می کند.

عشق دختر به پسر، وابستگی بیش از حد

دختران بسیار بیشتر از پسران وابسته می شوند، این موضوع احتمال دارد برای طرفین آزاردهنده باشد و باعث شکست در روابط آن ها شود، دختری که بیش از حد به پارتنرش وابسته است دوست ندارد از او دور شود و به همین دلیل مدام او را زیر نظر دارد و زمانی که از کنارش دور می شود بی تابی می کند و هم چنین از نزدیک شدن کسی دیگر به او به شدت جلوگیری می کند و تمام اوقات خود را با او می گذراند و دوستان و اطرافیانش را به خاطر او کنار می گذارد، این رفتار ها بیش تر در دختران  و افرادی که شخصیت وابسته دارند دیده می شود که بسیار برای طرف مقابل آزاردهنده می باشد.

نشانه های عدم علاقه دختر به پسر

برخی از نشانه ها بیانگر این می باشد که طرف مقابل تان هیچ علاقه ای به ارتباط بیشتر با شما ندارد و شما باید در عواطف و احساسات خود تجدید نظر کنید و یا برخورد درست و اصولی علاقه او را به دست آورید.

در زیر نمونه هایی از نشانه های عدم عشق دختر به پسر نشان داده شده است که عبارت اند از:

 • دست به سینه نشستن، جمع کردن دست ها و پاها تا حد امکان، و دوری کردن از فرد
 • تمایلی ندارد تا قرار های دو نفره داشته باشد و همواره جواب رد می دهد و بهانه می آورد که وقتش پر است و در اکثر اوقات در لحظه آخر قرار ها را کنسل می کند.
 • دختری که به شما علاقه ندارد معمولا تمایلی به ادامه صحبت نشان نمی دهد و در بسیاری اوقات منفعل و کم حرف می باشد ( البته بعضی از دختران کم حرف و خجالتی می باشند و این مسئله دلیل بر بی علاقگی آن ها نمی باشد.)
 • از بر قراری تماس چشمی اجتناب می کند و حتی نگاهش را بر می گرداند.
 • پیام ها را بسیار دیر جواب می دهد و در مکالمات هیچ تلاشی نمی کند تا صحبت را ادامه دهد.
 • در صحبت هایش از مردهای دیگر صحبت می کند تا به طور غیر مستقیم نشان دهد به فرد دیگری علاقه دارد.

سخن آخر

در صورتی که نشانه های عشق و علاقه را در دختر مورد نظر خود مشاهده می کنید و قصد شروع رابطه با او را دارید توصیه می شود برای برقراری رابطه سالم و بادوام از همان ابتدا از روانشناس کمک بگیرید و در صورتی که نشانه های بی علاقگی را در او مشاهده کردید می تواند از روانشناس کمک بگیرید تا راهی برای جلب علاقه او به خود پیدا کنید و یا احساساتتان را فراموش کرده و رابطه سالمی با فرد دیگری آغاز نمایید.

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: عشق دختر به پسر، نشانه های عشق دختران را بشناسید. آخرین ویرایش: جولای 1, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=6492

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *