مشاوره خیانت نگذارید تمام تلاش هایتان برای زندگی نابود شود

نوشته شده برای at 6:43 ب.ظ
14 0

مشاوره خیانت به طیف وسیعی از مسائل عاطفی و رابطه ای که پس از وقوع خیانت به وجود می آیند، می پردازد. سایت مشاوره ازدواج را برای زوج ها فراهم می کند تا دلایل اصلی خیانت را کشف و درک کنند و به آنها کمک می کند تا مسائل مربوط به اعتماد، ارتباط و صمیمیت عاطفی را بررسی کنند.

علاوه بر این، به افراد کمک می کند تا با احساساتی مانند احساس گناه، اضطراب و خشم کنار بیایند و در عین حال راهکارهایی برای جلوگیری از خیانت در آینده ارائه می دهند.

بازسازی اعتماد و التیام زخم های عاطفی

مشاوره خیانت به روند بازسازی اعتماد با تقویت ارتباط باز و صادقانه بین شرکا کمک می کند. از طریق تکنیک‌ها و تمرین‌های درمانی، زوج‌ها می‌توانند زخم‌های عاطفی ناشی از خیانت را برطرف کنند و به درمان خیانت‌شده و خیانت‌کننده کمک کنند. مشاوره خیانت با فراهم کردن فضایی امن برای ابراز احساسات، به افراد این امکان را می دهد که درد و عصبانیت خود را برطرف کنند و به تدریج پیوند عاطفی ضروری برای یک رابطه سالم را بازسازی کنند(منبع).

آیا خیانت هرگز از آسیب دیدن باز می ماند؟

ممکن است مدتی طول بکشد تا درد کاهش یابد و بهبودی می تواند یک روند تدریجی و مداوم باشد. ممکن است هرگز به طور کامل از بین نرود، اما با گذشت زمان می تواند شدت آن کمتر شود. بازسازی اعتماد و ترمیم رابطه نقش بسزایی در کاهش درد ناشی از خیانت خواهد داشت.

آیا در مورد ریشه های خیانت میدانید؟

چند درصد از ازدواج ها از خیانت جان سالم به در می برند؟

در حالی که تحقیقات جامع تری مورد نیاز است، تخمین زده می شود که تقریباً ۵۳ درصد از ازدواج هایی که در آنها خیانت کشف شده است، پس از حل مشکلات با یکدیگر توانسته اند بهبود یابند و حتی رشد کنند.

خیانت یکی از رایج ترین مشکلات ارائه شده برای درمانگران ازدواج و خانواده است. این برای روابط ویرانگر است و می تواند یکی از مشکلات دشوارتر برای درمان باشد. در حالی که اکثر زوج ها خیانت را تایید نمی کنند، برخی از نظرسنجی ها نشان می دهد که ۱۵ درصد از زنان و ۲۵ درصد از مردان رابطه جنسی را خارج از رابطه طولانی مدت خود تجربه کرده اند. و با گنجاندن صمیمیت های عاطفی و جنسی بدون آمیزش، این درصدها ۲۰ درصد افزایش می یابد.

ترومای خیانت چقدر طول می کشد؟

علیرغم اینکه خیانت برای بسیاری از زوج ها تجربه سختی است، لزوماً به معنای پایان زندگی مشترک آنها نیست. در واقع، ۵۳ درصد از ازدواج‌هایی که در آنها خیانت کشف شده است، پس از حل مشکلات با یکدیگر می‌توانند زنده بمانند و حتی رشد کنند.

علاوه بر این، ۷۷ درصد از زوج ها پس از بهبودی از یک رابطه نامشروع، ازدواج قوی تری دارند. مشاوره ازدواج می تواند به ویژه در این فرآیند مفید باشد زیرا میزان موفقیت ۶۰ تا ۷۰ درصد تخمین زده شده است. در حالی که ممکن است هنوز چالش‌هایی پیش روی کسانی باشد که پس از یک رابطه عاشقانه با هم بمانند، این آمار نشان می‌دهد که با تلاش و فداکاری می‌توان دوباره اعتماد کرد و یک رابطه سالم ایجاد کرد.

خیانت فاش نشده زمانی است که یکی از طرفین مشکوک به خیانت باشد، اما شریک دیگر آن را انکار کند.

مشاوره خیانت

چرا خیانت رخ می دهد؟

در همه نوع ازدواج ممکن است اتفاق بیفتد. این شامل ازدواج هایی می شود که به نظر خوشبخت می رسند و همچنین ازدواج هایی که مشکلات زیادی دارند. ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، از جمله(منبع):

 • فقدان محبت.
 • از دست دادن علاقه، عشق و مراقبت از یکدیگر.
 • تعهد ضعیف به رابطه
 • اختلال در ارتباطات در مورد نیازهای عاطفی و روابط.
 • عزت نفس پایین.
 • مشکلات جسمی، مانند درد مزمن یا ناتوانی.
 • مسائل مربوط به سلامت روان، مانند افسردگی یا اضطراب.
 • اعتیاد، مانند اعتیاد به الکل، رابطه جنسی، عاشقانه یا مواد مخدر.
 • مشکلاتی که در ازدواج به آنها توجه نمی شود، مانند ترس از صمیمیت یا اجتناب از درگیری.
 • تغییرات عمده زندگی، مانند پدر و مادر شدن یا خروج فرزندان از خانه.
 • دوره های استرس زا، مانند زمانی که همسران باید برای مدت طولانی از هم دور باشند.
 • ناکامی های شخصی
 • از دست دادن موقعیت اجتماعی
 • نازایی
 • ورشکستگی
 • مصرف الکل و مواد مخدر
 • وجود مشکلات جنسی
 • عدم رضایت جنسی زوجین(منبع)

که در این زمینه نیاز است پیش از وقوع آسیب به رابطه، برای مشاوره خیانت اقدام کنید.

چه زمانی به مشاوره خیانت برای رابطه خود فکر کنید؟

مشاوره خیانت باید زمانی مورد توجه قرار گیرد که یک زوج با عواقب خیانت دست و پنجه نرم می کنند و در تلاش برای پیشرفت هستند. به ویژه هنگامی که اعتماد از بین رفته باشد، ارتباطات از بین رفته باشد، یا زمانی که احساسات حل نشده و ناامنی ها بر کیفیت رابطه تأثیر می گذارد، سودمند است.

جستجوی زودهنگام مشاوره خیانت می تواند از آسیب بیشتر به رابطه جلوگیری کند و شانس بهبود و آشتی موفق را افزایش دهد.

بعد خیانت چه کنیم؟

بهبودی پس از یک رابطه عاشقانه می تواند یکی از چالش برانگیزترین زمان های ازدواج باشد. این چالش ممکن است با احساسات و عدم اطمینان همراه باشد. اما همانطور که همسران اعتماد را بازسازی می کنند، مسئولیت اعمال خود را بر عهده می گیرند، اختلافات را حل می کنند و می بخشند، این روند ممکن است عشق و محبت را عمیق تر و تقویت کند(منبع).

 

آیا پس از خیانت، امکان ادامه رابطه یا ازدواج وجود دارد؟

ما به شما این اطمینان را می دهیم که امکان بهبود رابطه وجود دارد، البته پس از آنکه امواج و هیجان های زیربنایی تشدید احساسات شروع به فروکش کردن نمود. به شما قول می دهم که این هیجان ها فرو خواهد نشست و حالتان بهتر می شود اما به خودتان کمی زمان بدهید تا با این امر کنار بیایید.

اگر هر دو طرف قادر به رویارویی با آنچه رخ داده هستید، پس جای هر احتمالاتی برای بهتر شدن رابطه وجود دارد؛ اگر رابطه نسبت به قبل فرق می کند. اما؛ نیازمند اندکی صبر و تحمل است زیرا این پروسه زمان بر است. فکر از دست دادن رابطه تان مانند زمان قبل از خیانت، شما را می آزارد. اما لازم است بدانید که مشکلات برای شخص خاطی نیز وجود دارد و به همان میزانی که شما تمایلی به احساس همدردی ندارید، همسرتان نیز ممکن است به خاطر رفتن شخص دیگری از زندگی با شما مأیوس باشد(منبع).

اگر همسرتان از قبل هوسرانی های بیرونی داشته است و تمام ضررهای ناشی از فرصت(های) گذشته دوباره فوراً برانگیخته شده اند.اگر او شما را در راستای این خواسته فریب داده و بر سرتان کلاه گذاشته؛ بنابراین لازم است در مورد ماندن یا نماندن با این شخص تأمل کنید.

این مراحل را برای ترویج بهبودی در نظر بگیرید:

 • بلافاصله تصمیم نگیرید قبل از انتخاب برای ادامه یا پایان دادن به ازدواج، زمانی را برای بهبودی و درک آنچه در پشت این رابطه وجود داشت اختصاص دهید.
 • پاسخگو باشید. اگر شما کسی بودید که تقلب کردید، مسئولیت اعمال خود را بپذیرید. به رابطه خاتمه دهید و تمام ارتباط خود را با فردی که با او رابطه نامشروع داشتید متوقف کنید. اگر این رابطه شامل یک همکار بود، تماس را فقط به تجارت محدود کنید. اگر این امکان پذیر نیست، به دنبال شغل دیگری باشید.
 • با مشاور ازدواج مشورت کنید. از یک درمانگر دارای مجوز که در زمینه زناشویی درمانی آموزش دیده و در مقابله با خیانت تجربه دارد کمک بگیرید. مشاوره ازدواج می تواند کمک کند تا رابطه را در چشم انداز قرار دهید، مسائلی را که ممکن است به این رابطه کمک کرده باشد را شناسایی کنید، راه های بازسازی و تقویت رابطه را آموزش دهید و به جلوگیری از طلاق کمک کنید – اگر هدف این باشد.
 • از چندین منبع کمک بگیرید. از دوستان بدون قضاوت و فهمیده یا اعضای خانواده کمک بگیرید. اگر در مشاوره ازدواج آموزش دیده باشند، رهبران معنوی نیز ممکن است مفید باشند. مطالعه در مورد موضوع می تواند مفید باشد. اما همه کتاب های خودیاری به یک اندازه مفید نیستند. از یک مشاور ازدواج یا حرفه ای دیگر برای خواندن توصیه ها بخواهید.
 • برای بازگرداندن اعتماد برنامه ریزی کنید که ممکن است به آشتی منجر شود. بر روی یک جدول زمانی و فرآیند توافق کنید. اگر خیانت کردید، گناه را بپذیرید و طلب بخشش کنید. اگر شریک زندگی تان خیانت کرد، در صورت توانایی، عفو کنید. با هم به دنبال تفاهم باشید.

بعد از خیانت چه کنیم؟

چه نوع درمانی برای خیانت بهتر است؟

درمان شناختی رفتاری (CBT) به طور فزاینده ای در مشاوره زوجین برای کمک به رفع تقلب در روابط استفاده می شود. CBT ممکن است به ویژه برای کمک به زوج ها در کشف دلایل روانشناختی زمینه ای یک رابطه موثر باشد. همچنین می‌تواند بینش ارزشمندی در مورد اینکه چگونه هر دو شریک می‌توانند ارتباطات و اعتماد را بهبود بخشند و راه‌های سالم‌تری برای مقابله با حسادت و ناامنی ایجاد کنند، ارائه دهد.

CBT به زوج ها کمک می کند تا الگوهای رفتاری منفی را که ممکن است به خیانت کمک کند، از جمله اجتناب، حالت تدافعی و سرزنش، تشخیص دهند. با افزایش خودآگاهی، شرکا ممکن است بتوانند تأثیر رفتارشان بر رابطه را درک کنند و راهبردهای بهبود یافته ای برای مدیریت تعارض ایجاد کنند(منبع).

چگونه به کسی که فرازناشویی کرده کمک می کنید؟

 • این بحران اوست، نه شما. …
 • خودتان و روابطتان را پرورش دهید. …
 • آن را شخصی نکنید. …
 • مرزهای خود را ترسیم کنید. …
 • شما دوست او هستید، نه مشاور او. …
 • اعتراف کنید که او هنوز هم آدم خوبی است. …
 • احساسات او واقعی است. …
 • حواسمون به قضاوتمون باشه (منبع)
 • حتما از مشاوران مرکز مشاوره ستاره ایرانیان کمک بخواهید… نه از دوستان
 • نگذارید دیگران بفهمند زیرا راه برگشت برای او سخت تر می شود…

مرکز مشاوره خیانت ارائه دهنده بهترین خدمات مشاوره ای

آیا تمایل به ازدواج و تشکیل خانواده دارید؟ و میخواهید خانواده ای داشته باشید که دوام و پایداری مداوم داشته باشد؟ یکی از عواملی که موجب فروپاشی این نهاد میشود متاسفانه خیانت است. متاسفانه

این مسئله در جامعه امروز به وفور دیده میشود اما دلایل بروز این رفتار چیست؟ گاهی تلافی در خیانتی که همسرمان انجام داده، گاهی حس تنهایی و بی کسی و گاهی نیز سردی رابطه بین زن و مردو بسیاری از عوامل دیگر. اگر جزء این دسته افرادید میتوانید با مشاوره بعد از خیانت، مشاوره ازدواج خیانت و مرکز مشاوره ازدواج تماس حاصل کرده و مشکلات خود را با مشاوران ما مطرح کنید. میتوانید اطلاعاتی در رابطه با این که چگونه از این عمل پیشگیری و یا در صورت مواجهه با آن چگونه با آن برخورد کنید به دست بیاورید.

منبع : مشاوره خیانت نگذارید تمام تلاش هایتان برای زندگی نابود شود

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: مشاوره خیانت نگذارید تمام تلاش هایتان برای زندگی نابود شود. آخرین ویرایش: فوریه 25, 2024. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=14786

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *