نمایش خونین

نوشته شده برای at 8:07 ب.ظ
238 0

نمایش خونین اصطلاحی است که خونریزی در پایان بارداری را در زمانی که بدن زن برای زایمان آماده می‌کند، توصیف می‌کند. این یکی از علائم رایج اواخر بارداری است و می تواند با علائم دیگر زایمان مانند گرفتگی عضلات، فشار لگن و انقباضات همراه باشد.

بررسی اجمالی

نمایش خونین چیست؟

نمایش خونی یک علامت شایع در اواخر بارداری است که مقدار کمی خون و مخاط از واژن آزاد می شود. یک نمایش خونین رخ می دهد زیرا دهانه رحم برای آماده شدن برای زایمان شروع به نرم شدن و نازک شدن (پاک شدن) و گشاد شدن (گشاد شدن) می کند.

هنگامی که دهانه رحم شما گشاد می شود، فضایی برای عبور کودک ایجاد می کند. از آنجایی که پر از رگ های خونی است، وقتی اتساع اتفاق می افتد به راحتی خونریزی می کند. آنچه در یک نمایش خونین می بینید، خونی از دهانه رحم است که با مخاطی از پلاگ مخاطی مخلوط شده است.

ترسناک به نظر می رسد، اما نمایش خونین نشانه بسیار طبیعی است که دهانه رحم شما در حال آماده شدن برای زایمان در حال تغییر است. فاصله زمانی بین نمایش خونین و شروع زایمان ممکن است بین زنان متفاوت باشد.

کلینیک کلیولند یک مرکز پزشکی دانشگاهی غیرانتفاعی است. تبلیغات در سایت ما به حمایت از ماموریت ما کمک می کند. ما محصولات یا خدمات غیر کلینیک کلیولند را تایید نمی کنیم. خط مشی

نمایش خونین چگونه است؟

نمایش خونین برای همه متفاوت به نظر می رسد. خون می‌تواند قرمز، قهوه‌ای یا صورتی باشد و می‌تواند شامل تمام یا قسمت‌هایی از پلاک مخاطی باشد. این یک بافت ژله مانند و رشته ای خواهد بود. برخی از نمایش های خونین بیشتر شبیه موکوس با رگه هایی از خون هستند. برخی از زنان به یکباره پلاک مخاطی را از دست می دهند. در برخی موارد نمایش خونین به تدریج اتفاق می افتد.

در نمایش خونین چقدر خون است؟

نمایش خونی نباید بیش از یک یا دو قاشق غذاخوری ترشح کند. خونریزی شدید در هر زمان می تواند نشانه یک عارضه باشد. اگر در دوران بارداری خونریزی شدید داشتید با پزشک خود تماس بگیرید.

تفاوت بین نمایش خونی و موکوس پلاگ چیست؟

نمایش خونین و پلاک مخاطی ارتباط نزدیکی با هم دارند. پلاک مخاطی دهانه رحم را در دوران بارداری مسدود می کند تا از کودک در برابر باکتری محافظت کند. همانطور که بدن شما برای زایمان آماده می شود، دهانه رحم گشاد می شود (منبسط می شود). این باعث جدا شدن پلاگین مخاطی می شود. هنگامی که خون دهانه رحم با پلاگین مخاطی مخلوط می شود، به آن نمایش خونی می گویند.

نمایش خونین یعنی چه؟

نمایش خونین معمولاً به این معنی است که زایمان به زودی در راه است. برخی از زنان هفته ها قبل از زایمان یک نمایش خونین را تجربه می کنند و برخی دیگر تا زمانی که زایمان نکنند نمایش خونین را تجربه نمی کنند. این نشانه خوبی است که بدن شما در حال آماده شدن است و کودک شما در مراحل نهایی رشد است .

نمایش خونین چقدر طول می کشد؟

مدت زمان نمایش خونین متفاوت خواهد بود. معمولاً در لباس زیر یا روی دستمال توالت دیده می شود. برخی از زنان نمایش خونین را در یک لکه می بینند در حالی که برخی دیگر ممکن است به تدریج متوجه آن شوند.

 

علل احتمالی

دلایل نمایش خونین چیست؟

نمایش خونین به عنوان یک پیشرفت طبیعی زایمان رخ می دهد. دهانه رحم شما برای آماده شدن برای زایمان دچار تغییرات بزرگی می شود. همانطور که دهانه رحم شما شروع به باز شدن می کند، رگ های خونی دهانه رحم پاره می شوند – این نمایش خونین است.

یک نمایش خونین همچنین می تواند توسط:

  • رابطه جنسی : دهانه رحم در هفته های آخر بارداری نازک و گشاد می شود. داشتن رابطه جنسی می تواند پلاک مخاطی را شل کند یا باعث خونریزی خفیف شود.
  • جارو کردن غشاء و فرآیندهای غشایی : ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است در حین بررسی دهانه رحم از نظر گشاد شدن، غشاهای شما را جارو کند. آنها از انگشتان دستکش دار برای باز کردن کیسه آب جنین (کیسه آمنیوتیک) از رحم شما استفاده خواهند کرد. این کار برای تشویق زایمان انجام می شود اما می تواند باعث خونریزی نیز شود.
  • تروما : افتادن یا تصادف رانندگی می تواند باعث زایمان یا خونریزی بدن شما شود. اگر هر گونه ضربه ای را تجربه کرده اید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید یا برای معاینه به بیمارستان بروید.

زنانی که متوجه خونریزی واژینال می شوند باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرند تا ایمن باشند. خونریزی در دوران بارداری می تواند طبیعی باشد، اما همچنین می تواند نشانه ای از یک عارضه جدی تر باشد.

نشانه های نمایش خونین چیست؟

بزرگترین علامتی که نشان می دهد این نمایش خونین رخ داده است این است که ممکن است متوجه ترشحات مخاطی خونی از واژن خود شوید. در برخی موارد، هیچ نشانه ای وجود ندارد.

برخی از زنان علائم دیگری از زایمان را با نمایش خونی تجربه می کنند:

  • گرفتگی عضلات : ممکن است گرفتگی هایی مانند پریود را احساس کنید که در طی چند ساعت یا حتی روزها می آیند و می روند.
  • فشار لگن : هنگامی که کودک از شکم شما پایین می‌آید، ممکن است فشاری در لگن (به آن روشن شدن)، واژن یا پشت فشار وارد شود.
  • انقباضات : ممکن است احساس سفتی در رحم خود داشته باشید که مدت و شدت آن افزایش می یابد.

این علائم نشانه های خوبی هستند که دهانه رحم شما برای آماده شدن برای زایمان گشاد می شود.

آیا نمایش خونین نشانه زایمان است؟

نمایش خونین نشانه نزدیک شدن زایمان است. زمان دقیقی وجود ندارد که چه مدت پس از زایمان خونین رخ می دهد. این از زن به زن و از بارداری به بارداری دیگر متفاوت است.

آیا می توانید بعد از معاینه دهانه رحم ظاهر خونین داشته باشید؟

اگر پزشک شما معاینه دهانه رحم (بررسی دهانه رحم) انجام دهد، بروز لکه بینی (یا خونریزی خفیف) طبیعی است. پس از هفته 37 بارداری، پزشک ممکن است از شما بپرسد که آیا می خواهید دهانه رحم خود را بررسی کنید یا خیر. آنها در حال بررسی اتساع و افاسمان (نازک شدن) دهانه رحم شما هستند. این می تواند دهانه رحم شما را تحریک کند و باعث خونریزی شود، اما لزوماً این نمایش خونین نیست.

آیا انجام غشاء و فرآیندهای غشایی باعث نمایش خونین می شود؟

جارو کردن غشاهای شما می تواند باعث نمایش خونین شود. در صورت موفقیت آمیز بودن، جارو کردن غشاء باعث گشاد شدن دهانه رحم شما می شود. این می تواند باعث نمایش خونین شود. همچنین ممکن است خون ناشی از تحریک شدن دهانه رحم باشد. جارو کردن غشاء عملی است که در بین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی متفاوت است و همیشه انجام نمی شود.

آیا گرفتگی عضله یک نمایش خونین است؟

بله، زمانی که شما یک نمایش خونین دارید ممکن است گرفتگی ایجاد شود. دهانه رحم شما در حال باز شدن، نرم شدن و گشاد شدن است تا برای زایمان آماده شود. این می تواند باعث گرفتگی یا دردهایی مانند پریود شود. همچنین ممکن است هنگام پایین آمدن کودک، فشار گرفتگی در لگن خود احساس کنید. اینها عوارض جانبی شایع نمایش خونین هستند زیرا همگی نشانه هایی هستند که زایمان در راه است.

آیا می دانم چه زمانی نمایش خونین دارم؟

متفاوت است. شاید ندانید که نمایش خونین شما رخ داده است. در برخی موارد، ترشحات آنقدر سبک و تدریجی است که تقریباً قابل تشخیص نیست. شما همچنین ممکن است یکباره یک کره خونی داشته باشید و بدانید که این یک نمایش خونین است. اگر فکر می کنید که نمایش خونین شما رخ داده است، بهتر است با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.

مراقبت و درمان

نمایش خونین چگونه تشخیص داده می شود؟

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است رنگ، قوام و میزان ترشحات را از شما بپرسد. این جزئیات می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید که آیا یک نمایش خونین داشته اید یا خیر. از آنجایی که این یک پیشرفت طبیعی در بارداری است، درمانی وجود ندارد.

وقتی نمایش خونین دارم چیکار کنم؟

باید ترشحات را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید. به رنگ، قوام و مقدار توجه کنید. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما می تواند تشخیص دهد که آیا این یک نمایش خونین بوده است یا خیر. همچنین ممکن است بخواهند دهانه رحم شما را از نظر گشاد شدن بررسی کنند. همچنین زمان خوبی برای نظارت بر سایر علائم زایمان است.

چه مدت بعد از یک نمایش خونین زایمان شروع می شود؟

هر بارداری متفاوت است، بنابراین دشوار است که بگوییم چه زمانی زایمان بعد از نمایش خونین شروع می شود. نمایش خونین به این معنی است که دهانه رحم شما برای آماده شدن برای زایمان گشاد می شود. زایمان ممکن است ظرف چند ساعت آینده بیاید، یا ممکن است هنوز چند روز دیگر باقی بماند.

چه زمانی با دکتر تماس بگیرید

چه زمانی بعد از نمایش خونین با پزشک تماس بگیرم؟

اگر فکر می کنید که یک نمایش خونین را تجربه کرده اید، بهتر است با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید. لکه بینی یا خونریزی خفیف در بارداری می تواند شایع باشد. خونریزی شدید یا خونریزی زودتر از چند هفته آخر بارداری می تواند نشانه زایمان زودرس یا سایر عوارض باشد.

آیا نمایش خونین به این معنی است که وقت رفتن به بیمارستان است؟

نمایش خونین به این معنی است که دهانه رحم شما برای زایمان آماده می شود. برای برخی از زنان، زایمان اندکی پس از نمایش خونین شروع می شود، اما برای برخی دیگر ممکن است چند روز دیگر باقی بماند. اگر مطمئن نیستید که یک نمایش خونین را تجربه می کنید یا فکر می کنید در مراحل اولیه زایمان هستید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.

چه زمانی نمایش خونین بد است؟

نمایش خونین اگر بعد از هفته 37 بارداری اتفاق بیفتد معمولاً نگران کننده نیست. مقداری خونریزی خفیف می تواند بخشی طبیعی از بارداری باشد. خونریزی شدید یا غیرقابل کنترل می تواند نشان دهنده عارضه جدی تری باشد. اگر ترشحات خونی دارید، برای اطمینان باید با پزشک خود تماس بگیرید.

 

احساس هیجان و عصبی بودن در مورد زایمان و زایمان طبیعی است. بحث درباره علائم و نشانه‌ها با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند به شما کمک کند تا بدانید چه انتظاری دارید. در بیان نگرانی های خود در مورد هر گونه خونریزی واژینال در دوران بارداری خود دریغ نکنید.

 

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: نمایش خونین. آخرین ویرایش: می 7, 2022. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=9495

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *