همه چیزهایی که باید درباره ی تیر اندازی جدید در مورد حمله به آمریکا بدانید

همه چیزهایی که باید درباره ی تیر اندازی جدید در مورد حمله به آمریکا بدانید

582 0

تیک طولانی مدت هر گونه پاتوژن های انسانی مانند بیماری لیم را انتقال نمی دهد، اما کارشناسان می گویند که می تواند تغییر کند عنوان خود را در ایالات متحده ایجاد می کند.

آیا Haemaphysalis longicornis در حال بازدید از شهر شما است؟

تیک، که بیشتر به عنوان تیک طولانی مدت یا تیک آسیایی شناخته می شود، به جزایر آسیا و برخی جزایر اقیانوس آرام، از جمله هاوایی، بومی است.

اما در سال های اخیر، آن را به سمت قاره آمریکا، عمدتا در امتداد ساحل شرقی راه می اندازند.

تیک یافت نیوجرسی، غرب ویرجینیا، آرکانزاس، کارولینای شمالی، نیویورک، پنسیلوانیا، مریلند و در هشت ایالت تا کنون می باشد.

اولین شناسایی مثبت در سال گذشته در مزرعه گوسفند در نیوجرسی به وجود آمد.

در حالی که این گونه شناخته شده نیست که حمل هر گونه بیماری های انسانی، مقامات بهداشت عمومی در جستجوی اطلاعات بیشتر برای گسترش این گونه های مهاجم هستند.

Andrea Egizi، PhD، یک دانشمند تحقیقاتی با آزمایشگاه بیماری کبد کانون مونموت در نیوجرسی و همچنین مرکز زیست شناسی دانشگاه راترز، به Healthline گفته است که در حال حاضر اثبات این بیماری در سرزمین اصلی ایالات متحده پیش از سال 2017 وجود دارد.

” او گفت : عنوان تیک در ایالات بیشتر وجود دارد، من دیده ام برخی  این فرض را می کنند که آن را باید بسیار سریع گسترش داد، اما به مراتب پیش از آن گسترش یافته است و تنها در حال حاضر متوجه شده است که مردم به دنبال آن هستند.

“ما می دانیم، به عنوان مثال، پس از بررسی دوباره نمونه های تاریخی که نمونه آن در سال 2010 در غرب ویرجینیا جمع آوری شده بود، و دیگری در سال 2013 در نیوجرسی،” Egizi اضافه شده است. “بنابراین به وضوح آن را تا به حال گسترس داده اند.

در عصر تجارت بین الملل، برای گونه های مهاجم بسیار راحت تر است و در مناطق دور از زیستگاه معمولی خود رشد می کند.

اندرو D. Haddow، PhD، گفت: “ما می دانیم تیک طولانی مدت در اسب های وارداتی که توسط بازرسان خدمات بازرسی دام های حیوانی و گیاهان قرنطینه شده اند چندین بار در طول 30 سال، مشخص شده است که نشان می دهد این گونه به طور مداوم به ایالات متحده بازگشته است.” از گروه ویروس شناسی موسسه تحقیقات پزشکی ارتش ایالات متحده از بیماری های عفونی می باشد.

“با این حال، در این زمان بسیار تعیین می شود که این گونه  جمعیت ایالات متحده را تعیین کردن ، دشوار است.”

خطرها می توانند قابل توجه باشند

کنه های آمریکای شمالی، مانند کنه های سیاه و سفید شرقی و غربی، مسئولیت بسیاری از پاتوژن هایی هستند که می توانند انسان را آلوده کنند.

این موارد شامل بیماری لیم، تبخیر کوهی راکی ​​کوهی و اریکلید هوازی هستند.

در حالیکه تیک طولانی مدت برای شناخته شدن پاتوژن های انسانی در ایالات متحده شناخته نشده است،  که طیف وسیعی از بیماری ها را ایجاد می کند که می تواند بر انسان ها در خارج از کشور تاثیر بگذارد.

“Egizi گفت : توفان ها و بیماری های گیاهی تمایل به روابط بسیار خاصی دارند، بنابراین هنوز نمی دانیم اگر این گونه های جدید قادر به انتقال پاتوژن های محلی خود مانند باکتری لیم باشند، اما این نگرانی اصلی از لحاظ سلامت انسان در ایالات متحده است ،

هادو به Healthline گفت: “دلایل متعددی وجود دارد که تیک طولانی مدت ممکن است به یک مشکل جدی در ایالات متحده تبدیل شود.”

“شناخته شده است که انواع بیماری ها را به انسان ها و حیوانات در خارج از کشور انتقال می دهد. برخی از این پاتوژن ها در ایالات متحده آمریکا یافت می شوند و برخی از این پاتوژن ها به شدت به بیماری های دیگر جدی در کشور مربوط می شوند. به وضوح بسیاری از سوالات که اگرچه  نیاز به تحقیق دارند، وجود دارد. ”

حتی اگر تیک طولانی مدت هنوز در معرض خطرات شناخته شده ای برای انسان ها در آمریکای شمالی نیست، این مسئله در حال حاضر یک مشکل جدی برای صاحبان حیوانات است.

هادو گفت: “کنه های طولانی مدت یک آفت بزرگ از گاو، گوسفند و دیگر حیوانات مانند گوزن است.” “در این حیوانات، بارهای تیک بالا می تواند واکنش های آلرژیک، کاهش تولید شیر، کاهش وزن، و در برخی موارد، خونریزی (خونریزی باعث مرگ) شود.”

” اگیزی توضیح داد : در سایر نقاط جهان، می تواند بیماری هایی مانند تیلریوز گاو را انتقال دهد، اما حتی در صورت عدم وجود عوامل بیماری، این کنه ها می توانند فقط توسط تعداد زیادی از گره ها ضرب و شتم آنها را تضعیف کنند،”

گرفتن کلمه

هادو اشاره می کند که سازمان های دولتی، همراه با ادارات دولتی و دانشگاه ها، کار خوبی در جهت کسب مطالعات در مورد تکه های طولانی مدت دارند.

او توصیه می کند از سایت اینترنتی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) دیدن کنید ، که در آن اطلاعاتی که تا کنون دیده می شود بر روی کنه ها است.

هادو می گوید برای حفظ نظارت مناسب بر گونه های مهاجم، باید برنامه های بیشتری را تامین مالی نمود.

او گفت: “تیک طولانی مدت در ایالات متحده سال ها، شاید ده ها سال یا بیشتر، قبل از اینکه اولین بار شناسایی شد.”

“در طی این زمان، در حالی که تحت رادار قرار داشت، قادر به سکوت جمعیت ها بود و به چندین کشور گسترش یافت. در حالیکه برنامه های نظارت مستلزم تامین بودجه سالانه و برای دستیابی به موفقیت هستند، آنها احتمالا در طولانی مدت با شناسایی گونه های مهاجم به منظور جلوگیری از تاثیرات اقتصادی و بهداشت عمومی در طول زمان، پول می گیرند. ”

Egizi می گوید عموم مردم یک منبع عالی برای اطلاعات برای کارشناسان در مورد گسترش تیک طولانی مدت هستند.

وی گفت: “گام بسیار مهمی که توسط متخصصان انسانی، بهداشت عمومی و سلامت حیوانات انجام می شود، سعی در درک کامل میزان توزیع آن در ایالات متحده و همچنین دامنه میزبان خود دارد.”در این رابطه، عموم مردم می توانند منبع خوبی از اطلاعات باشند.”

به این ترتیب، وی یادآور می شود که در نیوجرسی یک نقطه ی گرم برای کنده های طولانی مدت و در هر کانال، جعبه های لغو وجود دارد که مردم می توانند مشخصات آزمایشگاهی بالقوه را برای تجزیه و تحلیل توسط متخصصان همراه با یک خط تلفن تلفنی ارسال کنند.

هنگام شناسایی گونه های تیک، مهم است که توجه داشته باشید که کنه های طولانی مدت بر خلاف اکثر همتایان آمریکای شمالی آنها یکنواخت قهوه ای و بدون مارک سفید نیستند.

هنگامی که برای پاک کردن کنه های طولانی مدت استفاده می شود، توصیه های مشابهی را برای جلوگیری از هر گونه تیک استفاده کنید.

اینها شامل اجتناب از علف های بلند و همچنین بررسی خود و حیوانات شما برای کنه ها است.

هادو گفت: “هرکس در هنگام بازگشت از خارج از خانه باید عادت داشته باشد که عضلات خود، فرزندان و سالخوردگان را بررسی کند، زیرا حذف زودهنگام و ایمن کلیدی برای کاهش خطر ابتلا به عفونت است”.

منبع:تاپ نیوز،1397

بازنشر(Cite this article as):
سارا نظری مقدم. تاپ نیوز: همه چیزهایی که باید درباره ی تیر اندازی جدید در مورد حمله به آمریکا بدانید. آخرین ویرایش: آگوست 18, 2018. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=2521

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *