گره هبردن

491 0
گره هبردن توده های کوچک استخوانی هستند که در نزدیک ترین مفصل به نوک انگشت شما ظاهر می شوند. همراه با گره های بوچارد، گره های هبردن از علائم آرتروز دست ها هستند. آنها می توانند باعث درد و محدودیت حرکت در دستان شما شوند. درمان گره های هبردن ممکن است شامل دارو، درمان با دست و جراحی در موارد شدید باشد.

بررسی اجمالی

گره های هبردن چیست؟

گره های هبردن توده های کوچک استخوانی به اندازه نخود هستند که در نزدیک ترین مفصل به نوک انگشت، که مفصل بین فالانژیال دیستال نیز نامیده می شود، ایجاد می شوند. گره های هبردن یکی از علائم آرتروز (OA) دست هستند.

گره های هبردن به نام دکتری که آنها را توصیف کرده است، ویلیام هبردن، پدر، دکتر، نامگذاری شده است.

گره های بوچارد چیست؟

گره های بوچارد نیز علائم مشابهی دارند. آنها در مفاصل میانی انگشتان ایجاد می شوند.

آرتروز چیست؟

آرتریت از دست دادن غضروف (سطح صاف و سر خوردن در انتهای استخوان ها) است. مفصل این غضروف صاف را از دست می دهد و انتهای استخوانی ناهموار را برای مالش به هم باقی می گذارد. این منجر به التهاب پوشش داخلی مفصل (کپسول) و درد بعدی می شود. استئوآرتریت یک بیماری دژنراتیو مفصل است، به این معنی که تجزیه غضروف و التهاب در طول زمان اتفاق می افتد. معمولاً افراد مسن را تحت تأثیر قرار می دهد.

هنگامی که آرتروز دستان شما را تحت تاثیر قرار می دهد، مفاصل انگشتان شما سفت و دردناک می شوند – استخوان زبر به نرمی غضروف نمی لغزد.

 

گره هبردن

گره های هبردن چقدر رایج هستند؟

آرتروز دست بسیار شایع است. حدود نیمی از زنان و از هر 4 مرد 1 نفر تا سن 85 سالگی به آرتروز دست مبتلا خواهند شد.

علل احتمالی

چه چیزی باعث گره های هبردن می شود؟

یک مفصل انگشت از دو استخوان ساخته شده است که به هم متصل می شوند. به لطف غضروف صاف، هنگام حرکت استخوان ها به راحتی می لغزند. اما زمانی که غضروف شروع به ساییدگی می کند، استخوان های شما به راحتی روی هم قرار نمی گیرند.

با شکسته شدن غضروف، بدن شما با رشد استخوان جدید در مفصل پاسخ می دهد. رشد استخوان جدید گره یا خار نامیده می شود. هنگامی که در مفصل انتهای انگشت ظاهر می شوند، گره های هبردن نامیده می شوند.

گره های هبردن چگونه بر من تأثیر می گذارند؟

اگر گره های هبردن را دارید که نشانه ای از آرتروز پیشرفته است، ممکن است علائمی مانند:

 • درد، تورم و سفتی.
 • برآمدگی در انتهای انگشتان شما.
 • از دست دادن حرکت.
 • انگشتان بزرگ و سفت

ممکن است انجام کارهای روزانه مانند باز کردن بطری ها یا بستن دکمه ها دشوار باشد. ممکن است در محدوده محدود حرکت خود احساس ناامیدی کنید.

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی چگونه گره های هبردن را تشخیص می دهند؟

ارائه دهنده شما می تواند استئوآرتریت و گره های هبردن را با معاینه دست های شما تشخیص دهد. آنها همچنین ممکن است از اشعه ایکس استفاده کنند.

مراقبت و درمان

گره های هبردن چگونه درمان می شوند؟

دستورالعمل های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را برای درمان آرتروز دنبال کنید. هدف از درمان کاهش درد و کمک به حرکت مجدد است. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است توصیه کند:

درمان های غیر دارویی:

 • به دستت استراحت بده
 • برای کمک به حمایت از مفاصل انگشت، از یک آتل یا دستگاه ارتز (ارتز) استفاده کنید.
 • از گرما، مانند موم پارافین یا کمپرس گرم روی دست خود استفاده کنید. برای کاهش درد می توانید گرما درمانی را با سرما درمانی جایگزین کنید یا از گرما قبل از فعالیت و یخ بعد از فعالیت استفاده کنید.
 • به یک دست‌درمانگر مراجعه کنید، که می‌تواند تمرین‌هایی را به شما آموزش دهد تا در عین حال از مفاصل شما متحرک نگه دارید. ادامه استفاده از دست خود در راه های ایمن مهم است. درمانگران همچنین می توانند ابزارهای تطبیقی را به شما آموزش دهند تا به شما کمک کنند تا همچنان از دستان خود برای فعالیت های روزانه استفاده کنید.

درمان های دارویی:

 • داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs)، استامینوفن (Tylenol®) و داروهای ضد تحریک مانند کپسایسین یا منتول اغلب به صورت قرص، شربت یا لوسیون در دسترس هستند.
 • تزریق استروئید نیز می تواند درد را کاهش دهد.

آیا برای گره های هبردن نیاز به جراحی دارم؟

اگر گره های هبردن و سایر علائم آرتروز شما را آزار می دهد و گزینه های غیرجراحی کمکی نکردند، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. ممکن است بخواهید جراحی را در نظر بگیرید.

گزینه‌های جراحی برای افراد مبتلا به استئوآرتریت در آخرین مفصل انگشت شامل فیوژن مفصل ، برداشتن غضروف‌های فرسوده و اتصال (جوش دادن) استخوان‌ها است.

چگونه می توانم با گره های هبردن بهترین زندگی را داشته باشم؟

شما می توانید اقداماتی را برای محدود کردن اثرات آرتروز در سراسر بدن انجام دهید. برای داشتن یک زندگی سالم و فعال با گره های هبردن:

 • رژیم غذایی سالم داشته باشید: رژیم غذایی مدیترانه‌ای که حاوی گوشت و لبنیات کم و میوه‌ها، سبزیجات، حبوبات، ماهی و چربی‌های غیراشباع است، می‌تواند التهاب را محدود کند.
 • مفاصل را متحرک نگه دارید: پیاده روی یا ورزش های کم ضربه مانند شنا و یوگا را امتحان کنید تا مفاصل خود را بدون فشار بیش از حد متحرک نگه دارید.
 • کاردرمانی: OT، به ویژه OT دست، می تواند به شما کمک کند تا راه های جدیدی برای استفاده از دستان خود بیاموزید تا بتوانید به انجام وظایف روزمره زندگی خود ادامه دهید.
 • مسکن ها: با پزشک خود در مورد استفاده از استامینوفن و NSAID ها برای کمک به التهاب و درد صحبت کنید.
 • درمان: درمان شناختی رفتاری (CBT) می تواند به شما کمک کند تا با هر استرس و اضطرابی که ممکن است در مورد زندگی با آرتروز احساس کنید کنار بیایید.

چه زمانی با دکتر تماس بگیرید

چه زمانی باید با ارائه دهنده خود در مورد تغییرات در مفاصل انگشتانم تماس بگیرم؟

اگر شما:

 • به برآمدگی در انتهای انگشتان خود توجه کنید.
 • انجام کارهایی که از مهارت های حرکتی ظریف استفاده می کنند دشوار است.
 • در دستان خود درد، سفتی یا تورم داشته باشید.
 • به هر گونه تغییر در دست یا انگشتان خود توجه کنید.

یادداشتی از تاپ نیوز پزشکی

گره های هبردن توده های استخوانی کوچکی هستند که در نزدیک ترین مفصل انگشت به نوک انگشت شما ظاهر می شوند. گره های بوچارد، یک علامت مشابه، در مفصل میانی انگشت ظاهر می شوند. این گره ها از علائم آرتروز دست هستند. گره های هبردن می توانند باعث درد، سفتی و محدودیت حرکت در انگشتان شما شوند و کارهای روزانه را دشوار کنند. درمان می تواند علائم را کاهش دهد. در صورت مشاهده هرگونه تغییر در دست یا انگشتان خود با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

بازنشر(Cite this article as):
گروه محتوایی دکتر آزمندیان. تاپ نیوز: گره هبردن. آخرین ویرایش: می 23, 2022. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=9810

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *