13 مزایای سلامت بالقوه قاصدک

8 مزایا و استفاده از فندق جادوگر

1096 0

فندق جادوگر ترکیبی از خواص دارویی قوی است که می تواند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. این از برگ و پوست Haramelis virginiana ، یک نوع بوته است که بومی شمال امریکا است. اغلب به پوست و پوست سر اعمال می شود، زردچوبه به علت توانایی آن در کاهش التهاب و پوست حساس به نظر می رسد. همچنین می تواند به چای گیاهی اضافه شود و به صورت خوراکی به صورت خوراکی به عنوان درمان طبیعی برای سایر شرایط مصرف شود.

در اینجا 8 مزایا و استفاده از فندق ساقدوش

1.التهاب را کاهش می دهد

التهاب یک پاسخ ایمن طبیعی است که برای محافظت از بدن شما در برابر آسیب و عفونت طراحی شده است. با این حال، التهاب مزمن، نقش مهمی در توسعه بیماری های خاص دارد ( 1 ).

فلفل دلمه دار حاوی ترکیبات زیادی با خواص ضد التهابی قوی ، از جمله اسید گالیک و تانن ها است.

همچنین حاوی آنتی اکسیدان ها است که به جلوگیری از التهاب گسترده و خنثی سازی رادیکال های آزاد کمک می کند که ترکیبات ایجاد کننده بیماری هستند که می توانند بدن شما را تشکیل دهند ( 2 ، 3 ).

بنابراین، فندق جادوگر می تواند مزایای فراوانی داشته باشد و در درمان مسائل مرتبط با التهاب، مانند آکنه، اگزما یا پسوریازیس مفید باشد. مطالعات نشان می دهد که فندق جادوگر به صورت موضعی می تواند به طور موثر التهاب را کاهش دهد و پوست شما را تسکین دهد ( 4 ، 5 ).

2.کاهش آلودگی پوست

پوست حساس، که با علائم حسی طبیعی غیرطبیعی تعریف شده است، بسیار شایع است و برآوردی از 45٪ آمریکایی ها دارد ( 6 ).

بعضی از تحقیقات نشان می دهد که استفاده از زگیل زخم خورده به طور موضعی به پوست حساس می تواند در درمان پوست التهاب، تحریک شده یا شکسته مفید باشد.

در حقیقت، جادوگر فندق نشان داده است که تا حد امکان 27٪ سرخوردن اریتم و قرمزی پوست ناشی از آسیب و تحریک را نشان می دهد .(7)

یک مطالعه در 40 نفر نشان داد که با استفاده از لوسیون با 10٪ عصاره زعفرانی جادوگر در کاهش التهاب پوست و درمان اریتم موثر است ( 4 ).

به همین ترتیب، یک تحقیق کوچک دیگر نشان داد که آماده سازی موضعی حاوی فندق جادوگر قادر بود برای پوست صورت حساس یا تحریک شده کمک کند ( 8 ).

3.درمان هموروئید کمک می کند

هموروئیدها ناشی از تورم و التهاب رگهای رکتوم و انسداد شما می باشند که منجر به علائم مانند یبوست ، خارش و خونریزی می شود. فندق جادوگر اغلب به عنوان یک درمان طبیعی برای تسکین درد و ناراحتی ناشی از هموروئید استفاده می شود. این به طور معمول به یک پارچه یا پنبه اضافه می شود و به طور مستقیم به منطقه آسیب دیده برای تسکین پوست است.

اگر چه تحقیقات محدود است، اعتقاد بر این است که فندق جادوگر به درمان عوارض ضد التهابی کمک می کند تا خارش، قرمزی، درد و تورم همراه با هموروئید را درمان کند ( 9 ).

علاوه بر این، دارای خواص شیمی درمانی است، به این معنی که ممکن است خونریزی ناشی از هموروئید را متوقف کند ( 10 ).

با این حال، مطالعات بیشتری در مورد انسان برای بررسی اثربخشی فندق جادوگر در هموروئید مورد نیاز است.

4.مبارزه با آکنه

با توجه به ویژگی های ضد التهابی قوی آن، برخی از تحقیقات نشان می دهد که فندق جادوگر می تواند در درمان آکنه مفید باشد . این می تواند به طور مستقیم به چهره شما پس از پاک کردن یا بخار برای حداکثر اثربخشی کمک کند.

این کار به عنوان یک رطوبت عمل می کند، باعث می شود که بافت ها برای کمک به کاهش انعطاف پذیری پوست، و همچنین پوست خود را تسکین دهنده و التهاب را کاهش دهد ( 5 ).

این ممکن است باعث جلوگیری از ورود باکتری های شما شود. به همین علت، زردچوبه به طور معمول به بسیاری از محصولات ضد آکنه اضافه شده است و مخصوصا برای افرادی که پوست روغنی دارند مفید است.

با این حال، مطالعات در مورد اثرات فندق جادوگر بر آکنه محدود است و برای تعیین اثربخشی آن لازم است تحقیقات بیشتری انجام شود.

5.کاهش حساسیت پوستی

حساسیت پوست سر می تواند از طریق تعدادی از عوامل ایجاد شود، از جمله درمان موهای آرایشی به شرایط پوستی، مانند پسوریازیس یا درماتیت سبورئیک بستگی دارد. قبل از شستن موهای خود، کمی از فندق جادوگر را به پوست سر خود بمالید، ممکن است به درمان حساسیت پوستی کمک کرده و از علائم مانند خارش و حساسیت تسکین دهید.

با توجه به یک مطالعه در 1،373 نفر، استفاده از شامپو حاوی عصاره فلفل دلمه ای در کاهش التهاب پوستی موثر بود ( 11 ).

فندق جادوگر همچنین ممکن است به کاهش التهاب کمک کند، می تواند در کاهش حساسیت پوستی ناشی از شرایط مانند پسوریازیس یا اگزما مفید باشد.

همچنین گاهی اوقات به عنوان یک درمان طبیعی برای از بین بردن علائم سایر مشکلات پوستی مانند شوره سر و خشکی استفاده می شود. با این حال، برای ارزیابی اثربخشی فندق جادوگر در درمان این شرایط، تحقیقات بیشتری لازم است.

6.آرنج گلو را تسکین می دهد

به علت توانایی آن برای کاهش التهاب و عمل به عنوان یک رطوبت، گوزن جادوگر گاهی اوقات برای درمان گلو درد استفاده می شود.

یک قاشق چای خوری (5 میلی لیتر) از فندق جادوگر در یک فنجان (240 میلی لیتر) آب برای حدود 10 دقیقه، سپس با مخلوط کردن با گلدان، ممکن است املاح را فراهم کند.

اعتقاد بر این است که به کاهش تورم، کاهش درد و مایع خشک بیش از حد ناشی از گلو درد کمک می شود. با این حال، اگرچه خواص ضد التهابی مارمولک به خوبی ثبت شده است، استفاده از آن برای درمان گلودرد تنها بر اساس شواهد بی نظیر استوار است.

مطالعات با کیفیت بالا برای شناسایی مزایای بالقوه فندق جادوگر در گلودرد ضروری است.

علاوه بر این، با توجه به محتوای بالا، ممکن است باعث ایجاد حساسیت زخم معده به صورت خوراکی شود ، بنابراین مهم است که با احتیاط ادامه دهید و اگر دچار نگرانی شدید، با پزشک مشورت کنید.

7.محافظت در مقابل آسیب های پوستی

فندق جادوگر غنی از تانن ها است، ترکیبی از ترکیبات گیاهی طبیعی با خواص آنتی اکسیدانی قوی است که می تواند در محافظت از پوست شما در برابر آسیب ها در هنگام استفاده موضعی کمک کند.

یک مطالعه حیوانی نشان می دهد که تانن ها می توانند به عنوان یک مانع عمل کنند و مواد التهابی را از وارد شدن به سلول های پوست جلوگیری کنند ( 12 ).

علاوه بر این، یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که فندق جادوگر به خنثی سازی رادیکال های مضر آزاد و جلوگیری از گسترش سلول های سرطانی پوست ( 13 ) کمک می کند.

به همین ترتیب، مطالعه دیگری در حیوانات کشف کرد که تانن ها در فندق جادوگر قادر به رشد تومور پوست در موش هایی که در معرض تابش قرار دارند ( 14 ).

با این حال، بیشتر تحقیقات در حال حاضر محدود به مطالعات آزمایشی لوله و حیوانات است. مطالعات بیشتر برای ارزیابی اثرات زردچوبه بر روی انسان ضروری است.

8.دفع عفونت

برخی مطالعات نشان می دهد که فندق جادوگر ممکن است در مبارزه با نوع خاصی از عفونت های ویروسی مفید باشد.

به عنوان مثال، یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که تانن ها در فندق جادوگر اثرات ضد ویروسی را در برابر هر دو نوع آنفلوانزا و ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) نشان می دهند ( 15 ).

یکی دیگر از مطالعات آزمایشگاهی نشان داد که عصاره برگ زالو مهار فعالیت ویروس هرپس سیمپلکس 1 است که اغلب عامل مجروح شدن در زخم های سرد است ( 16 ).

به همین علت، جادوگر فندق اغلب به صورت موضعی به عنوان یک درمان طبیعی برای کمک به درمان زخم های سرد و از بین بردن علائم استفاده می شود.

اما اگر چه مطالعات آزمايشگاهی نتايج بسيار موفقيت آميزي را به دست آورده اند، اما مطالعات انسانی هنوز فاقد آن هستند.

مطالعات بیشتر برای بررسی اثرات فندق جادوگر و تاثیر بالقوه آن بر عفونت های ویروسی در بزرگسالان سالم ضروری است.

نحوه استفاده از هازل جادوگر

اکثر مردم می توانند با استفاده از فندق جادوگر با ریسک کمتری از عوارض جانبی ( 17 ) به خطر بیافتند .

پماد ها و عصاره ها می تواند به طور مستقیم به پوست شما چندین بار در روز اعمال شود و به راحتی برای درمان هموروئید پس از هر حرکت روده ای تجویز شود.

بعضی از افراد ممکن است پس از استفاده از زالو به صورت موضعی، حساسیت و تحریک پوست را تجربه کنند.

انجام آزمایش پوستی اولیه در قسمت کوچکی از پوست شما می تواند به جلوگیری از عوارض ناخواسته و واکنش های پوست کمک کند.

علاوه بر این، در صورت مصرف 3-4 قاشق چای خوری (15-20 میلی لیتر) از فندق ساق دار در روز به طور کلی در نظر گرفته می شود، مقدار زیادی از خوراکی ها ممکن است باعث التهاب و استفراغ معده شود ( 18).

بنابراین، بهتر است فقط از مقادیر کوچک به صورت خوراکی استفاده کنید و در مورد هرگونه عوارض جانبی یا نگرانی با پزشک خود صحبت کنید.

جادوگر فندق رطوبت است که اغلب به عنوان یک درمان محلی موضعی استفاده می شود.

این ترکیبات شامل ترکیبات متعدد با خواص قوی ضد التهابی و ضد ویروسی است که ممکن است برای درمان انواع شرایطی از حساسیت آکنه و سر پوست به هموروئید مفید باشد.

با این حال، تحقیقات بیشتری لازم است تا از طیف وسیعی از مزایای بالقوه ای که این ترکیب قدرتمند ارائه می دهد، کاسته شود.

منبع تاپ نیوز، 1397

 

بازنشر(Cite this article as):
سارا نظری مقدم. تاپ نیوز: 8 مزایا و استفاده از فندق جادوگر. آخرین ویرایش: آگوست 15, 2018. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=2422

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *