ازدواج با خود یا سولوگامی

نوشته شده برای at 6:55 ب.ظ
436 0

این عجیب ترین نوع ازدواجی می باشد که بشر اختراع کرده است.

اولین اصل ازدواج، وجود دو نفر از جنس مخالف می باشد. اما امروز با نوعی دیگر مواجه هستیم که فلسفه ازدواج را زیر سوال می‌برد.

اصلی‌ترین دلایل ازدواج با خود در دو مفهوم انزواطلبی و خودشیفتگی است که باید آن ها را مورد بررسی قرار داد.

تعریف ازدواج با خود یا سولوگامی

این ازدواج نوع جدیدی است که در آن خبری از عروس و داماد نیست و فرد با خودش ازدواج می‌کند.

ممکن است برخی افراد فکر کنند این یک توهم است و امکان پذیر نیست اما  از سال ۱۹۹۳ این ازدواج آغاز شده و خانم لیندا بیکر اولین کسی بود که این کار را انجام داد.

ازدواج با خود طی یک مراسم رسمی و در حضور عاقد و جمعی از شاهدان انجام می‌شود،  در این مراسم فرد روبروی آینه قرار می‌گیرد، بعد از خطبه عقد به خود بله می گوید و بعد از ازدواج فرد به تنهایی وارد زندگی مشترک می شود.

تاکنون نمونه های این ازدواج در کشورهای آمریکا، ژاپن، تایوان و انگلستان دیده شده است.

 

ازدواج با خود

  • انزواطلبی

یکی از دلایل ازدواج با خود انزواطلبی است، زمانی که فرد دوست ندارد تنهایی خود را به هم بزند با ازدواج با خود تنهایی اش را حفظ می کند.

  • خودشیفتگی

تحقیقات نشان داده است که مهم ترین دلیل این ازدواج خودشیفتگی است، واژه نارسیسیسم یا خودشیفتگی از اسطوره ای یونانی گرفته شده است.

نارسیس مردی جوان و خوش چهره بوده که تمامی دختران را عاشق و شیفته خود می‌کرد اما خود علاقه‌ای به کسی نشان نمی داد و تنها خودش را جذاب می دانست روزی برای نوشیدن آب  به کنار برکه می رود و وقتی به عکس خود نگاه می کند غرق می شود.

افرادی که مبتلا به خودشیفتگی هستند هیچ کس را لایق و مناسب خود نمی دانند و عاشق خود هستند.

پیامدها

تا سال ها پیش، تنهایی یکی از مهمترین دغدغه‌های بشر بوده است.

ازدواجی درمان این دغدغه است که کانون گرم خانواده را شکل دهد. اما امروزه کار به جایی رسیده است که تنهایی را ترجیح می دهند وحتی به صورت رسمی با خود ازدواج می‌کنند.

انسان برای اینکه بتواند به موفقیت در زندگی و سعادت رسیده باشد، باید با دیگران در ارتباط باشد تا بتواند نیازهای خود را ارضا کند.

برطرف کردن این نیازها به تنهایی امکان پذیر نیست، فردی که با خود ازدواج می کند از نظر جنسی دست به خود ارضایی می زند که فقط کار را بدتر می کند.

شاید بهتر باشد که فرد به جای ازدواج با خود به روان درمانی برود و خودش را بهتر بشناسد.

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: ازدواج با خود یا سولوگامی. آخرین ویرایش: مارس 3, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=5469

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *