15 دقیقه ورزش باعث ایجاد حالت مطلوب مغز برای تسلط بر مهارت های حرکتی جدید می شود

15 دقیقه ورزش باعث ایجاد حالت مطلوب مغز برای تسلط بر مهارت های حرکتی جدید می شود

622 0

اگر می خواهید یاد بگیرید که به چه صورت بدوید، یک ایده خوب است که بعد از هر جلسه تمرین، یک برنامه کوتاه دویدن داشته باشید. این به این دلیل است که یک مطالعه اخیر در NeuroImage نشان می دهد که تمرین بلافاصله یک مهارت جدید را برای بهبود طولانی مدت شما حفظ می کند. به طور خاص، این تحقیق برای اولین بار نشان می دهد که تا حدودی یک تمرین قلبی عروقی 15 دقیقه ای باعث افزایش قابلیت اتصال و کارایی مغز می شود. این یک کشف است که در اصل، می تواند بهبود مهارت های حرکتی در بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند یا در معرض آسیب های حرکتی قرار گیرند، سرعت می بخشد.

مارک رئیگ، نویسنده ارشد مطالعه، در کار قبلی خود، قبلا نشان داده است که ورزش باعث تقویت حافظه عضلانی یا حرکتی می شود. این چیزی است که او و تیم تحقیقاتی مک گیل به دنبال کشف این زمان بودند، چرا این طور بود. آنچه در مغز اتفاق می افتد، به عنوان ذهن و عضلات تعامل می کنند؟ چه چیزی باعث شد که بدن مهارت های حرکتی خود را حفظ کند؟

یک بازی ویدیویی عضلانی

برای پیدا کردن، تیم تحقیقاتی از شرکت کنندگان مطالعاتی خواسته بود تا دو کار مختلف را انجام دهند. اولین، امر شناخته شده به عنوان “کار خرج کردن” کمی شبیه یک بازی ویدیویی عضلانی است. این امر شبیه به گرفتن یک جوی استیک بازیکن (و شناخته شده به عنوان دینامومتر) می باشد و با استفاده از درجه های مختلف نیرو برای حرکت یک مکان نما به بالا و پایین و برای اتصال مستطیل های قرمز روی صفحه نمایش کامپیوتر در اسرع وقت می باشد. این کار به این دلیل انتخاب شد که شرکت کنندگان در یادگیری خودرو مشارکت داشتند، در حالی که آنها به دنبال تغییر نیرویی بودند. آنها دینامومتر را برای حرکت دادن مکان نما در اطراف صفحه نمایش حرکت دادند. پس از آن پانزده دقیقه تمرین یا استراحت انجام شد.

سپس از شرکت کنندگان خواسته شد که یک نسخه کوتاه از این کار را، که به عنوان یک کار دست ، با فاصله 30، 60، 90 دقیقه پس از ورزش یا استراحت شناخته می شود، ادامه دهند، در حالی که محققان سطح فعالیت مغز خود را ارزیابی کردند. این کار شرکت کنندگان را به سادگی به طور مکرر به مدت چند ثانیه با استفاده از دینامومتر، با نیروی مشابه نیرویی که برای رسیدن به برخی از مستطیل های هدف در «کار خرج کردن» استفاده می شد، درگیر کرد. گام نهایی در این مطالعه شرکت کنندگان در هر دو گروه تکرار “کار خرج کردن” هشت و سپس بیست و چهار ساعت پس از اولین انجام آن، اجازه می دهد محققان برای ضبط و مقایسه فعالیت مغز و اتصال به عنوان خاطرات موتور محصور شده است.

فعالیت مغزی کارآمدتر

محققان کشف کردند که افرادی که ورزش کرده بودند، قادر به تکرار “کار خرج کردن” بودند که مناطق مختلف مغز را به طور موثر و با فعالیت کمتری نسبت به افرادی که ورزش نمی کردند، متصل می کردند. مهمتر از همه، کاهش فعالیت مغز در گروه تمرین با نگهداری بهتر از مهارت حرکتی بیست و چهار ساعت پس از عمل جراحی مرتبط بود. این نشان می دهد که حتی یک تمرین کوتاه مدت از تمرین شدید می تواند موجب ایجاد حالت مطلوب مغز در طول تقویت حافظه موتور شود که باعث حفظ حافظه حرکتی می شود.

محققان هنگامی که به طور دقیق تر در مورد آنچه که در جریان بودند، کشف کردند که پس از ورزش، فعالیت مغز کمتری وجود دارد، به احتمال زیاد به این دلیل که ارتباط عصبی بین نیمکره مغز و درون آن، کارایی بیشتری یافته است.

فابیان دال ماوزو، نخستین نویسنده این مقاله، توضیح می دهد: “از آنجا که فعال سازی عصبی در مغز افرادی که عمل کرده اند بسیار پایین تر بود،” منابع عصبی می تواند به کارهای دیگری برسد. ورزش ممکن است بخشی از مغز را برای انجام کارهای دیگر آزاد کند. ”

اهمیت خواب

آنچه که محققان متوجه شدند به ویژه جذاب این بود که وقتی شرکت کنندگان را در علامت 8 ساعته آزمایش کردند، تفاوت بین گروه ها در حفظ مهارت وجود داشت. در واقع هر دو گروه قادر به حفظ مهارتهایی بودند که اخیرا به دست آورده بودند، کمتر از آنچه که در بیست و چهارمین علامت بود، زمانی که تفاوت بین دو گروه یک بار دیگر آشکار شد.

مارک رئیگ، نویسنده ارشد در این مقاله می گوید: “آنچه که این به ما نشان می دهد و این همان چیزی است که ما با تحقیقات ما انجام می دهیم این است که خواب می تواند با تمرین ارتباط برقرار کند تا بهینه سازی تلفیقی حافظه های حرکتی را بهینه سازد. “بسیار هیجان انگیز است که در حال حاضر در این زمینه کار می کنند زیرا هنوز هم بسیار مورد توجه است و تحقیقات درب ها را برای مداخلات بهداشتی باز می کند که به طور بالقوه می تواند در زندگی مردم موثر باشد.”

منبع:

موارد ارائه شده توسط دانشگاه مک گیل

بازنشر(Cite this article as):
دکتر دلارام رسولی مکرمی. تاپ نیوز: 15 دقیقه ورزش باعث ایجاد حالت مطلوب مغز برای تسلط بر مهارت های حرکتی جدید می شود. آخرین ویرایش: سپتامبر 1, 2018. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=3020

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *