ADHD راهنمایی برای منابع

ADHD راهنمایی برای منابع

656 0

اختلال بیش فعالی کم توجه (ADHD) یکی از رایج ترین اختلالات روانپزشکی در دوران کودکی است. این تا 5 درصد کودکان در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد .

طبق گزارش انجمن روانپزشکی آمریکا (APA)، حدود 2.5 درصد از بزرگسالان نیز با این اختلال زندگی می کنند. مردان مبتلا به ADHD سه برابر بیشتر از زنان تشخیص داده می شوند.

کودکان و بزرگسالان مبتلا به ADHD ممکن است با کنترل فشار، بیش فعالی، و مشکلات مربوط به مدت زمان طولانی مواجه شوند. درمان نشدن آن می تواند توانایی فرد را برای پردازش، درک و یادگیری اطلاعات مختل کند.

منابع و درمان های متعدد  مانند دارو و درمان رفتاری ، می توانند به افراد مبتلا به ADHD که در زندگی روزمره و سازنده زندگی می کنند کمک کنند. همچنین تعدادی از سازمانها، منابع و ابزارهای آموزشی مانند موارد زیر وجود دارد که می تواند به افراد مبتلا به ADHD و دوستان و خانواده آنها کمک کند.

سازمان های غیر انتفاعی

سازمان های غیر انتفاعی می توانند یک منبع مفید باشند، اطلاعات مفیدی در مورد ADHD ارائه می دهند، و همچنین اطلاعاتی برای دوستان و اعضای خانواده محسوب شود.

در زیر سازمان هایی هستند که منابع را برای کودکان و بزرگسالانی که با ADHD زندگی می کنند، فراهم می کنند. سازمان های غیر انتفاعی واقع در کانادا و انگلیس نیز شامل می شوند.

CHADD: منابع ملی ADHD

انجمن اختلال نقص توجه (ADDA)

مرکز آگاهی رسانی ADHD، کانادا (CADDAC)

بنیاد ADHD: بهداشت روان، آموزش و پرورش و خدمات آموزشی

انجمن حرفه ای آمریکا ADHD و اختلالات مرتبط (APSARD)

فدراسیون جهانی ADHD: از اختلال کودک و بزرگسالان

موسسه ذهن کودک

منابع آنلاین

منابع آنلاین اطلاعاتی در مورد علائم و نشانه های ADHD و همچنین مطالعات تحقیقاتی جاری که در مورد راه های جدید برای مدیریت و درمان این اختلال صحبت می کنند، ارائه می دهند.

راهنماهای منابع می تواند برای والدین بسیار مفید باشد. این ابزارها توصیف می کنند که چگونه ADHD می تواند توانایی کودک در یادگیری در کلاس تحت تأثیر قرار دهد و والدین را با دانش و مهارت بیشتر برای حمایت از فرزندان خود در خانه و مدرسه تجهیز کند.

انستیتوی ADHD

LD OnLine: راهنمای معلمان برای معلولیت های یادگیری و ADHD

ADD: در داخل ذهن ADHD

کودک ADHD

مرکز اطلاعات و منابع والدین

دفاع و آگاهی

گروه های حمایت می توانند به افراد مبتلا به ADHD کمک کنند و همچنین عزیزانشان احساس قدرت می کنند. سازمان های ذکر شده در زیر راه های مختلفی را برای درگیر شدن در حوزه های مختلف جامعه (هم در ایالات متحده و هم در خارج از کشور) و هم در حوزه های حامی حقوق بشر برجسته می کنند.

گروه های حمایت کننده فضای امن برای والدین کودکان ADHD و بزرگسالان مبتلا به ADHD را فراهم می کنند تا با دیگران ارتباط برقرار کنند و درک کنند که چه می گذرد. گروه های پشتیبانی نیز می توانند برای عزیزان درمانی مفید باشند.

انجمن های آنلاین اجازه می دهند تا افراد به طور واقعی با اعضای گروه ارتباط برقرار کنند و در هر زمانی دسترسی راحت به جامعه حمایتی داشته باشند.

ADDA: گروه های پشتیبانی برای بزرگسالان

خواندن کتاب ها به عنوان راهی برای یادگیری بیشتر در مورد ADHD می تواند یک نوع درمان باشد که به عنوان کتابدار شناخته می شود . کتاب هایی که ابزار خاصی برای کمک به کودکان و بزرگسالان ADHD خود را مدیریت می کند می تواند به ویژه آموزنده باشد.

موارد زیر را بررسی کنید:

توجه بیشتر، کمبود کم: راهبردهای موفقیت برای بزرگسالان مبتلا به ADHD

کتاب کودک ADHD برای کودکان”: کمک به اطفال، اعتماد به نفس، مهارت های اجتماعی و کنترل خود

هوشمندانه اما پراکنده: رویکرد مهارت های اجرایی انقلاب برای کمک به کودکان در دستیابی به توان بالقوه خود

زندگی شما بهتر می شود، با استفاده از استراتژی های ADD / ADHD بزرگسالان

 • اختلال بیش فعالی کمبود توجه. (2016). 
  nimh.nih.gov/health/topics/attention-deficit-hyperactivity-disorder-adhd/index.shtml
 • اختلال نقص توجه / بیش فعالی (ADHD). (2017). 
  nimh.nih.gov/health/statistics/attention-deficit-hyperactivity-disorder-adhd.shtml
 • اختلال نقص توجه / بیش فعالی (ADHD). (2018). 
  cdc.gov/ncbddd/adhd/data.html
 • Pehrsson DE و همکاران (2007). کتابشناسی: اصول و مفاهیم برای مشاوران. 
  counseling.org/resources/library/ACA٪20Digests/ACAPCD-02.pdf
 • ADHD چیست؟ (2017). 
  روانپزشکی.org/patients-families/adhd/what-is-adhd
بازنشر(Cite this article as):
سارا نظری مقدم. تاپ نیوز: ADHD راهنمایی برای منابع. آخرین ویرایش: آگوست 16, 2018. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=2456

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *