DDT که ممنوع شده است برای چندین دهه ممکن است هنوز تحت تاثیر اوتیسم قرار گیرد

DDT که ممنوع شده است برای چندین دهه ممکن است هنوز تحت تاثیر اوتیسم قرار گیرد

551 0

 

دانشمندان می گویند که آفت کش ها ممنوع در دهه 1970 هنوز در اکوسیستم ما هستند و ممکن است مسئول حداقل برخی از موارد افزایش اوتیسم باشند.

اوتیسم یک ناتوانی در توسعه و پیچیده است و در حال افزایش است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) اخیرا اعلام کردند که شیوع اوتیسم در هر 59 تولد در ایالات متحده به 1 افزایش یافته است.

در سال 2007، CDC گزارش داد که 1 از 150 کودک مبتلا به اوتیسم (بر اساس داده های 2002 از 14 جوامع) به علت افزایش آگاهی از اوتیسم و دسترسی به خدمات، مشخص نیست که چقدر این میزان در شیوع بیشتر است.

صرف نظر از آن، در حالی که بیشتر تحقیقات نشان می دهد که اوتیسم به دلیل واکسن ایجاد نمی شود، علت شناخته شده ای وجود ندارد.

دانشمندان در حال بررسی امکانات مانند ژن های ناپایدار، مشکلات در دوران بارداری یا زایمان، و عوامل محیطی مانند عفونت های ویروسی و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی هستند.

دکتر آلن س. براون، MPH، یک روانپزشک و اپیدمیولوژیست در دانشگاه کلمبیا، عمدتا از تحقیقات خود در مورد عوامل خطر برای اوتیسم و همچنین اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی تحقیق کرده است.

براون و تیم بین المللی او به ارتباط احتمالی اوتیسم با DDT حشره کش پرداختند .

DDT (dichlorodiphenyltrichloroethane) یک بار به طور گسترده در ایالات متحده استفاده شد، اما در سال 1972 توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تحت ریچارد نیکسون بعد از آن توسط رئیس جمهور ممنوع شد زیرا به نظر می رسید که برای محیط زیست، حیوانات و شاید انسان ها مضر است.

پس چرا براون زمان مطالعه یک اسپری  را که حدود پنج دهه قبل در ایالات متحده غیرقانونی بود، صرف می کند؟

او گفت که از آنجا که DDT در زنجیره غذایی ادامه دارد. این می تواند تا چندین دهه طول بکشد تا بتواند آن را از بین ببرد، و در نتیجه ارتباط مستمر خود با انسانها، از جمله مادران باردار است.

مطالعه براون و تیم بین المللی آن در مورد بیش از یک میلیون حاملگی در فنلاند ارتباط بین سطوح بالاتری از متابولیت DDT در خون زنان باردار و افزایش خطر ابتلا به اوتیسم در کودکان آنها را نشان می دهد.

نتایج حاصل از این مطالعه، توسط براون و دیگر محققان در دانشکده پستچی دانشگاه کلمبیا بهداشت و گروه روانپزشکی منجر شد، امروز در مجله آمریکایی روانپزشکی منتشر شود.

این مطالعه با همکاری محققان دانشگاه تورکو و مؤسسه ملی بهداشت و رفاه فنلاند انجام شده است. این مطالعه برای اولین بار برای اتصال یک حشره کش به خطر ابتلا به اوتیسم با استفاده از نشانگرهای زیستی مادری قرار گرفته است.

این مطالعه همچنین بررسی قرار گرفتن مادران در برابر PCB ها (بیفنیل های پلی کربنات)، کلاس دیگری از آلودگی های محیطی را انجام داد و نتیجه گرفت که هیچ ارتباطی بین این مواد و اوتیسم وجود ندارد.

براون گفت که تیم او 778 مورد از کودکان مبتلا به اوتیسم را در میان کودکان متولد شده از سال 1987 تا 2005 شناسایی کرده است تا زنان شرکت کننده در زایمان فنلاند، یعنی 98 درصد زنان باردار در فنلاند را مورد ارزیابی قرار دهد.

آنها این جفت مادر و کودک را با گروه کنترل فرزندان مادران و فرزندان بدون اوتیسم همسان کردند.

خون مادر در دوران بارداری اولیه برای DDE، متابولیت DDT و PCB مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

محققان اظهار داشتند که احتمال ابتلا به اوتیسم با اختلالات عقلی در فرزندان بیش از دو برابر برای مادرانی که سطح DDE را در بالاترین سطح قرار می دهند افزایش یافت.

برای نمونه کلی موارد اوتیسم، شانس تقریبا یک سوم بیشتر در میان فرزندان در معرض سطح بالای DDE مادران بود.

یافته ها پس از تعدیل عوامل متعددی مانند سن مادر و سابقه روانپزشکی مورد بررسی قرار گرفتند. براون گفت، هیچ ارتباطی بین PCB مادران و اوتیسم وجود ندارد.

براون به Healthline گفت: “این مطالعه به ما یک فاکتور خطر جدید که در محیط زیست رایج است و می تواند اقلیتی از موارد را تشکیل دهد، اما نه یک اقلیت کوچک از نظر ریسک.

متاسفانه، براون گفت، این مواد شیمیایی هنوز در محیط موجود هستند و در خون و بافت ما هستند.

او گفت: “در زنان باردار، آنها به جنین منتقل می شوند.” یافته های ما نشان می دهد که همراه با عوامل ژنتیکی و دیگر عوامل محیطی، قرار گرفتن در معرض توکسین DDT ممکن است باعث شود که اوتیسم ایجاد شود. ”

تیم براون دو دلیل برای مشاهدۀ خود ارائه داد که قرار گرفتن در معرض مادران به DDE مربوط به اوتیسم بود در حالی که قرار گرفتن در معرض PCB مادران نبودند.

PCBs یا bifenyls مشتقات پلی کربنات، محصولات صنعتی یا مواد شیمیایی هستند که در سال 1979 در ایالات متحده ممنوع شد.

اول، تیم براون توضیح داد، DDE مادر با وزن کم وزن همراه است که یک عامل خطر تکراری برای اوتیسم به حساب می آید. در مقابل، قرار گرفتن در معرض PCB مادری به وزن کم مربوط نیست.

دوم، تیم براون به گیرنده آندروژن، یک فرآیند کلیدی برای توسعه عصبی اشاره می کند.

مطالعه ای در موش های صحرایی نشان داد که DDE مهار اتصال گیرنده های آندروژنی است و نتیجه ای نیز در یک مدل موش مبتلا به اوتیسم دیده می شود.

در مقابل، PCB ها باعث افزایش رونویسی گیرنده های آندروژن می شوند.

دانشمندان دیگر می گویند :همانند بیشتر تحقیقات مربوط به اوتیسم، این مطالعه برخی اختلاف نظرهای محترم را در بین کارشناسان به ارمغان می آورد.

تریسی وودراف، دکترا، MPH، که بهداشت باروری و محیط زیست در دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو را مطالعه می کند، گفت مجله Nature امروز که مطالعه “واقعا شگفت انگیز است.”

او گفت که تحت تاثیر تعداد و کیفیت نمونه در پایگاه اطلاعاتی فنلاند قرار گرفته و ارتباط بین DDT و اوتیسم قابل توجه است. “این فقط تایید می کند که ممنوعیت [DDT] یک ایده خوب بود.”

اما توماس فریزر، دکترا، افسر ارشد علمی اوتیسم، کمی نسبت به این مطالعه مشتاق بود. او آن را مهم دانسته اما پیشگام نیست.

او گفت: “این نشان می دهد یکی دیگر از عوامل خطر زیست محیطی، DDT،  همچنین یک عامل خطر شناخته شده قبلی، PCBs را تکرار نمی کند،” او به Healthline گفت. “این نشان دهنده نیاز به تکرار نمونه های بزرگ، به خصوص برای عوامل خطر اوتیسم است.”

Frazier گفت که مکانیزمی که DDT ممکن است اوتیسم را افزایش دهد “شناخته نشده است و ممکن است ارزش آن را نداشته باشد تا این یافته تکرار شود. ممکن است DDT به عنوان یک سم بر بیان ژن در مغز در حال رشد تاثیر بگذارد. ”

Frazier افزود: “مهمترین پیش بینی مهم در این مطالعه، این است که ارتباط به معنای علیت نیست. در حالی که نویسندگان کار خوبی را در شناسایی موارد مشابه و کنترل و تنظیم برای عوامل مربوطه انجام دادند، ممکن است دیگر توضیحات را رد نکنیم. ”

Frazier گفت: “خط پایین: این مطالعه پیشگام نیست، اما این کار به خوبی انجام شده است و نیاز به تکرار و نگاه دقیق به DDT در آینده را نشان می دهد.

براون گفت که او با بسیاری از آنچه فرازیر گفت، موافق است، اما نه همه آن.

براون گفت: “من موافقم که نیاز به تکرار وجود دارد، اما آیا این مطالعه پیشگامانه است یا خیر، این اولین مطالعه مبتنی بر زیست شناسی است و قابل توجه است.”

براون گفت: مطالعه برای مطالعات بیشتر استدلال می کند که به مکانیزم های دیگر و سایر مواد شیمیایی مانند سایر حشره کش ها نگاه می کنند.

براون گفت: “این، همراه با شواهد دیگر، به ما کمک خواهد کرد که زیست شناسی اوتیسم را بهتر درک کنیم.” “ما هر روز یاد می گیریم و امیدواریم مطالعات بیشتری انجام دهیم”.

براون گفت: که اکثریت زنان حتی با سطوح بالایی از متابولیت DDT فرزندان مبتلا به اوتیسم را ندارند.

این نشان می دهد که برای ایجاد اوتیسم باید ترکیبی از عوامل دیگر خطر، از جمله جهش های ژنتیکی ممکن باشد.

او گفت که “ممکن است که شما به نوعی از خویشتن داری ژنتیکی همراه با قرار گرفتن در معرض محیط زیست برای دریافت اوتیسم نیاز داشته باشید”

براون گفت: این نوع تحقیق در نهایت منجر به درمان با شناسایی یک زیر مجموعه از افراد با عوامل ژنتیکی خاص می شود.

براون گفت: “کلید این است که یک هدف دقیق را شناسایی کنیم که این امر به سمت پزشکی دقیق حرکت می کند.”

او اضافه کرد که شواهدی نیز وجود دارد که در اوتیسم یک جزء از سیستم ایمنی “ممکن است تحت کنترل باشد”.

اوتیسم و سیستم ایمنی بدن

یکی دیگر از مطالعات جدید اوتیسم جدید که فقط چند هفته پیش منتشر شد، نتیجه گرفت که در حال رشد اوتیسم در حین بارداری توسط میکروبیوم مادر باردار تعیین می شود.

یافته های دانشمندان در دانشکده پزشکی دانشگاه ویرجینیا (UVA) احتمال ابتلا به برخی از اشکال اوتیسم را از بین می برد.

در یک مطالعه منتشر شده در ماه گذشته در مجله ایمونولوژی، دانشمندان نتیجه گرفتند که میکروارگانیسم های مادر در طول بارداری واکنش های اینترلوکین 17A (IL-17A) را کالیبره می کنند که به عنوان یک عامل کلیدی در ایجاد اختلال اوتیسم مانند عمل می کنند.

اینترلوکین 17A مولکولی التهابی تولید شده توسط سیستم ایمنی بدن است.

محققان UVA نتیجه گرفتند که اثرات میکروبیوم بر پیشرفت اوتیسم می توانند از طریق اصلاح میکروبیوم مادر حامله از طریق بهبود رژیم غذایی مادر، ارائه مادر باردار به مکمل های پروبیوتیک یا انجام پیوند مدفوع جلوگیری شود.

راه دیگر این است که مستقیما سیگنالینگ IL-17A را مسدود کند، اما این مشکل تر خواهد بود.

“ما تعیین کردیم که میکروبیوم یکی از مهمترین عوامل تعیین حساسیت به اختلالات اوتیسم است، بنابراین پیشنهاد می کند که شما می توانید میکروبیوم مادر یا این مولکول التهابی، IL-17A را هدف قرار دهید،” جان لکنز، پژوهشگر سرب، از گروه علوم انسانی UVA.

لوکنس به Healthline گفت: “شما همچنین می توانید این [IL-17A] را به عنوان نشانگر زیستی برای تشخیص زود هنگام استفاده کنید.

او توضیح داد که میکروبیوم می تواند مغز در حال رشد را به روش های مختلف شکل دهد.

او گفت: “این میکروبیوم واقعا برای کالیبراسیون سیستم ایمنی فرزند پس از پاسخ به عفونت، آسیب یا استرس بسیار مهم است.”

مطالعات لوقن نشان می دهد که در حالی که یک میکروبیوم ناسالم در مادر می تواند فرزندان ناخوشی خود را حساس به اختلالات عصبی توسعه دهد، می توان میکروبیوم را به آسانی تغییر داد.

این روشها به دنبال ایجاد یک تعادل سالم در میان میکروارگانیسم های مختلفی است که در روده زندگی می کنند، اگر چه محقق هنوز توصیه های غذایی خاصی را ارائه نکرده اند.

مسدود کردن IL-17A همچنین ممکن است راهی برای جلوگیری از مبتلا شدن به اوتیسم باشد، اما لوقنس گفت که این مسیر خطر بسیار بیشتری را به همراه دارد.

او گفت: “اگر شما درباره بارداری فکر می کنید، بدن اساسا بافت خارجی را جذب می کند که یک کودک است.” در نتیجه، حفظ سلامتی جنین نیازمند تعادل پیچیده تنظیم مقررات ایمنی است، به طوری که مردم تمایل دارند تا از دستکاری سیستم ایمنی در دوران بارداری خجالت بکشند.”

IL-17A قبلا در شرایطی مانند آرتریت روماتوئید، مولتیپل اسکلروز و پسوریازیس دخیل بوده است. در حال حاضر مواد مخدر موجود است که آن را هدف قرار می دهند.

اما لوکینز اشاره کرد که مولکول هدف مهمی در متوقف کردن عفونت ها، به خصوص عفونت های قارچی است.

او گفت، مسدود کردن آن می تواند شما را به همه انواع عفونت حساس کند. و انجام این کار در طول دوران بارداری می تواند موجب اثرات پیچیده در توسعه کودک شود .

آسیب هایی که حشره کش ها و علف کش ها به انسان ها وارد می کنند، مدت هاست بحث شده است.

DDT، که برای اولین بار در سال 1874 ساخته شد، در ابتدا توسط ارتش در جنگ جهانی دوم برای کنترل مالاریا، تیفوس، جوش های بدن و طاعون بابون مورد استفاده قرار می گرفت.

کشاورزان از DDT در انواع محصولات غذایی در ایالات متحده و سراسر جهان استفاده می کردند و DDT نیز در ساختمان ها برای کنترل آفات استفاده می شد.

در سراسر جهان، DDT هنوز در مقادیر کم در کشورها به عنوان یک قاتل موثر از پشه ها، از جمله کسانی که مالاریا را حمل می کنند، استفاده می شود.

DDT بسیار محبوب بود زیرا آن برای تولید نسبتا ارزان و طولانی مدت در محیط زیست موثر است.

سازمان بهداشت جهانی در سال 2006 از آفت کش ها به عنوان راهی برای کنترل مالاریا حمایت کرد.

برخی از گروه های زیست محیطی از استفاده محدود DDT برای رسیدگی به بحران مالاریا حمایت می کنند، اما گروه های دیگر می گویند پاشش DDT مضر است.

بعضی از، مانند موسسه کاتو می خواهند DDT را در ایالات متحده بیاورند .

اما مطالعات نشان داده است که انواع مختلف اثرات بهداشتی مرتبط با DDT و متابولیت آن DDE شامل سقط جنین و وزن کم هنگام تولد، سیستم عصبی و آسیب کبدی، سرطان سینه و دیگر، تاخیر رشد و ناباروری مردان است.

حشره کش ها در مونسانتو قرار دارند

مونسانتو، شرکت شیمیایی که در چندین مورد از محصولات شیمیایی خود  از PCB ها به هورمون رشد گاو تا پلی استایرن تا عامل Orange (دیوکسین) یکی از اولین تولیدکنندگان DDT بوده است، درگیر شده است.

مونسانتو برای دهه ها اصرار داشت که DDT امن باشد. در حال حاضر علف کش دیگری از مونسانتو در معرض آتش سوزی قرار گرفته است.

این هفته گذشته، یک هیئت منصفه سان فرانسیسکو تصریح کرد که مونسانتو Roundup، که قصد فروش علفهای هرز بهترین در جهان را دارد، به لنفوم غیر هودکین در زمینۀ مدرسه سابق آموزش داده شد.

Dewayne جانسون، که اکنون گزارش شده که از سرطان رنج می برد، 289 میلیون دلار به خسارت اعطا شد.

پس از حکم، مونسانتو یک بیانیه صادر کرد که می گوید با مطالعات خاص که نشان می دهد Roundup باعث ایجاد سرطان نمی شود.

معاون رئیس جمهور مونسانتو، اسکات پاربریدس، معاون رئیس جمهور مونسانتو گفت: “ما این تصمیم را مورد تجدید نظر قرار خواهیم داد و به شدت از این محصول دفاع خواهیم کرد، که 40 سال سابقه استفاده بی خطر است و همچنان یک ابزار حیاتی، موثر و مطمئن برای کشاورزان و دیگران است.”

پیروزی جانسون می تواند یک هزار و سیزده مورد دیگر ادعا کند که علف کش محبوب مونسانتو باعث ایجاد لنفوم غیر هوچکین می شود.

پرونده جانسون اولین کسی بود که به دلیل محکوم شدن به دادگاه محاکمه شد. در کالیفرنیا، شاکیان مرگ می توانند درخواست های سریع را درخواست کنند.

مونسانتو یک دفاع مشابهی برای عامل نارنجک ، علف کش متمایز دانست که وزارت امورخارجه در حال حاضر اذعان کرده است به ده ها هزار جانباز جنگی آمریکایی آسیب رسانده است.

شرکت مونسانتو سابق DDT را از سال 1944 تا سال 1957 تولید کرد، زمانی که تولید را به دلایل اقتصادی متوقف کرد، شرکت در وب سایت خود می نویسد.

“این توقف خیلی زود پیش از آنکه نگرانی های محیط زیستی به میز تحویل داده شود، تا به امروز تولید و توزیع آن نشده است. با این حال، چیزی برای گفتن به نفع DDT وجود دارد. سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت که DDT یک اقدام پیشگیرانه موثر برای مالاریا است، که یک بیماری پشه است که هر سال میلیون ها زندگی را می گیرد. ”

مونسانتو اخیرا خریداری شده توسط بایر، شرکت دارویی جهانی که تصویب اداره غذا و دارو در سال گذشته می باشد ، به بازار یکی از جدیدترین و امیدوار کننده ترین داروهای خود، دریافت Aliqopa  که رفتار لنفوم غیر هوچکین می باشد، عرضه کرده است.

منبع:تاپ نیوز،1397

بازنشر(Cite this article as):
سارا نظری مقدم. تاپ نیوز: DDT که ممنوع شده است برای چندین دهه ممکن است هنوز تحت تاثیر اوتیسم قرار گیرد. آخرین ویرایش: آگوست 17, 2018. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=2479

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *