اهمیت ویژگی های ظاهری در ازدواج| نکات طلایی

نوشته شده برای at 7:47 ب.ظ
361 0

ویژگی های ظاهری در امر ازدواج تا چه حد مهم و تاثیرگذار می باشد؟ ظاهر همسر چقدر برای شما مهم می باشد و چقدر به ویژگی های ظاهری او اهمیت می دهید؟ ازدواج یک امر بسیار مهم می باشد که فرد بر اساس معیارهای شخصی اش آن را انتخاب می کند و معیارهای هر کس برای این تصمیم با دیگران متفاوت می باشد.

برخی از افراد در ازدواج به ویژگی های ظاهری بیش تر اهمیت می دهند و برای افرادی سوال پیش می آید که در ازدواج، ویژگی های ظاهری تا چه حد مهم می باشد و آیا این ویژگی ها بر روی کیفیت و دوام ازدواج اثر می گذارد یا خیر. در این شرایط باید آگاهی خود را در معیارهای مهم ازدواج و تاثیر ویژگی های ظاهری در ازدواج افزایش دهید و از مشاور قبل از ازدواج کمک بگیرید تا در این خصوص شما را راهنمایی کنند و با اطمینان بیش تری تصمیم به ازدواج بگیرید.

به خاطر داشته باشید که اهمیت ویژگی های ظاهری برای هر فرد متفاوت می باشد و باید با توجه به آن به آن پرداخته شود.

ویژگی های ظاهری در ازدواج

در  اوایل ازدواج و در شروع رابطه، زیبایی و جذابیت های ظاهری نقش پررنگ تری دارد،  در صورتی که فرد مورد نظرتان ویژگی های ظاهری مطلوبی داشته باشد راحت تر می توانید به سایر ویژگی های فرد مقابل تان توجه کند، در حقیقت ظاهر نمونه ای از مولفه های ابتدایی در برقراری ارتباط میان دو جنس مخالف می باشد.

مسئله زیبایی باعث جذب افراد به سمت یکدیگر می شود آیا این مسئله بر روی دوام زندگی آن ها هم تاثیر دارد یا خیر؟ جواب این سوال همیشه مثبت نمی باشد، شما برای این که رابطه رضایت بخشی داشته باشید و بتوانید رابطه تان را به مدت طولانی مدتی حفظ کنید در این شرایط باید به ملاک ها ومعیارهای خود توجه کنید و تا حد متوسطی به ملاک های ظاهری اهمیت دهید.

در صورتی که به طور متوسط نسبت به ویژگی های ظاهری رضایت داشته باشید به این معنا نمی باشد به در طولانی مدت، این زیبایی ظاهری بر روی دوام زندگی شما اثر می گذارد و آن رابطه را تضمین می کند، بلکه با گذشت زمان ویژگی های دیگری بر روی دوام رابطه اثر می گذارد که شامل موارد زیر می شوند:

  • ویژگی های شخصیتی
  • سبک های رفتاری
  • مهارت های ارتباطی
  • مهارت های سازگاری

ویژگی های ظاهری بر روی رضایت کلی اثر می گذارند و در صورتی به این ملاک های ظاهری توجه نشود بر روی کیفیت زندگی اثر می گذارد اما در طولانی مدت عوامل مهم تری بر روی کیفیت زندگی اثر می گذارد و نقش و تاثیرگذاری به سزایی دارد.

سخت گیری در معیارهای ظاهری در ازدواج

ویژگی های ظاهری معمولا بر روی تمایلات جنسی اثر می گذارند و در صورتی که فرد نسبت به ویژگی های ظاهری ناراضی باشد،  تمایل جنسی او کم می شود، کاهش تمایلات جنسی و ناراضی بودن از رابطه جنسی بر روی کیفیت زندگی زوجین اثر می گذارد، به همین دلیل توجه به ویژگی های ظاهری برای برخی از افراد نقش مهمی در زندگی آن ها ایفا می کند و بر روی کیفیت زندگی زناشویی آن ها تاثیر می گذارد.

قبل از ازدواج فرد باید به شناخت دقیقی از خودش برسد و ملاک های دقیق قبل از ازدواج را برای خود تعریف کند و باید قبل از ازدواج به این نتیجه برسد که زیبایی ظاهری تا چه اندازه برای او مهم می باشد و شامل چه ویژگی هایی است، در این شرایط بسیاری از افراد به خاطر کمبود مهارت خودآگاهی و عدم شناخت کافی از ملاک ها ومعیارهای خود نمی توانند انتخاب درستی داشته باشند و به همین دلیل بدون شناخت، انتخاب اشتباهی را انجام می دهند و بعدا پشیمان شده و احساس رضایت کافی ندارند، به عنوان مثال اختلاف قد یکی از مهم ترین معیارهای ظاهری به شمار می آید.

در صورتی که در مورد ظاهر طرف مقابل تان دچار شک و تردید شده اید باید از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید تا در این خصوص شما را راهنمایی کند و به شناخت بهتری نسبت به ملاک های مهم خود برسید در این شرایط احتمال انتخاب اشتباه برای شما کم می شود و می توانید انتخاب دقیق تر و صحیح تری داشته باشید.

نکاتی که در زمینه ظاهر همسر باید به آن توجه کنید

متخصصان مشاوره ازدواج برای ویژگی های ظاهری به چند نکته طلایی اشاره کرده که در زمان ازدواج باید به آن توجه داشته باشید و با در نظر گرفتن آن ها بتوانید انتخاب صحیح و درستی داشته باشید، در ادامه این مقاله 3 نکته از ویژگی های ظاهری همسر را بیان می کنیم:

1. زیبایی مفهومی نسبی است

توجه به ویژگی های ظاهری برای هر شخص یک مفهوم متفاوتی دارد و امری مطلق نمی باشد و به همین دلیل همه افراد نمی توانند در مورد آن نظر خاصی داشته باشند، زمانی که می خواهید در مورد ازدواج تصمیم بگیرید باید ملاک های خودتان را به خوبی بشناسید و توجه داشته باشید آن چه برای دیگران اهمیت دارد شاید برای شما هیچ اهمیتی نداشته باشد و نظراتان را در مورد شخص مورد نظر تغییر ندهد، پس در امر ازدواج معیارهای خودتان را در اولویت قرار دهید زیرا هر کس دیدگاه و نظر خاصی در مورد زیبایی دارد و این دیدگاه ها منحصر به فرد است.

2. ویژگی های ظاهری، ظاهر همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید

مقایسه کردن همسرتان با اشخاص دیگر کار اشتباهی می باشد، هرگز همسرتان را از نظر ویژگی های ظاهری و رفتاری با دیگران مقایسه نکنید زیرا تاثیر مخربی بر روی فرد مقابل می گذارد زیرا با مقایسه کردن، به اعتماد به نفس او ضربه می زنید و ارتباط عاطفی میان شما و همسرتان دچار مشکل می شود و آسیب زیادی به آن وارد می شود.

به خاطر داشته باشید که نباید زندگی یا ویژگی همسرتان را با کسی مقایسه کنید زیرا همان طور که می گویند شما حقیقت زندگی دیگران را نمی دانید.

3. نسبت به سایر ویژگی های همسرتان شناخت کسب کنید

در صورتی که فرد نسبت به طرف مقابل به شناخت بیشتری برسد نکات مثبت تری در مورد او کشف خواهد کرد و این نکات مثبت باعث می شود تا ویژگی های ظاهری برای آن شخص کم رنگ تر شود و زیاد برای او اهمیت نداشته باشد به همین دلیل سعی کنید در کنار توجه به ویژگی های ظاهری به شناخت دقیق و جامعی در مورد شخص مورد نظر برسید توجه به ویژگی های شخص بر روی دوام و کیفیت روابط شما اثر می گذارد و نتیجه آن مثبت و رضایت بخش خواهد بود. پس قبل از ازدواج سعی کنید به شناخت کافی در مورد خود و طرف مقابل تان برسید.

شناخت کافی می تواند با کمک مشاور یا روانشناس حاصل شود.

اهمیت ویژگی های ظاهری در ازدواج

تاثیر خدمات روانشناسی بر ازدواج موفق

بر اساس مطالبی که بیان شده است توجه به ویژگی های ظاهری نقش بسیار مهمی در امر ازدواج دارد اما توجه داشته باشید، ویژگی های ظاهری تنها معیار ازدواج نمی باشند و در صورتی که بیش از اندازه به آن توجه کنید باعث غفلت و بی توجهی به سایر ابعاد ازدواج می شود در این شرایط توصیه می شود تا از روانشناس کمک بگیرید تا ویژگی های مربوط به ازدواج را مورد بررسی قرار دهند در این راستا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان خدماتی را به صورت حضوری و غیرحضوری در اختیار شما قرار می دهند و شما را یاری می کنند.

منبع : اهمیت ویژگی های ظاهری در ازدواج| نکات طلایی 

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: اهمیت ویژگی های ظاهری در ازدواج| نکات طلایی. آخرین ویرایش: دسامبر 4, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=7962

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *