مادر شوهر خود را بشناسید و رام کنید

نوشته شده برای at آوریل 20, 2021
430 0

مادر شوهر خود را بشناسید و رام کنید

ارتباط مناسب با مادر شوهر

مادران همسران، نقش مهمی در زندگی زوج ها دارند، اگر می خواهیم رابطه بهتری با مادر همسرمان داشته باشیم باید بتوانیم تفاوت ها را ببینیم در این مقاله با انواع مادر شوهر آشنا خواهید شد آیا مادر همسر شما در این لیست جای می گیرد؟ اگر نه، مادر همسر شما چه ویژگی هایی دارد؟

نکته هایی برای ارتباط بهتر با مادر شوهر

مادران همسر نقش بسیار مهمی در زندگی زوجین دارند به همین دلیل لازم است آن ها را بیشتر شناخت و در مورد آن ها بیشتر صحبت کرد تا بتوان با ویژگی های آن ها آشنا شد و ارتباط بهتری با او برقرار کرد.

به خصوص زمانی که در مورد یادگیری مهارت های ارتباطی و مهارت های زندگی حرف می زنیم و می خواهیم زندگی با کیفیتی داشته باشیم حتما باید در مورد نقش پر رنگ مادران همسر در زندگی اطلاعاتی کسب کنیم و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

قدم اول این است که با ویژگی ها و شخصیت های مادر همسر آشنا شویم زیرا هر کدام ویژگی خاص خودشان را دارند و نمی توانیم با عنوان مادر شوهر و مادر زن همه را در یک دسته قرار دهیم، اگر می خواهیم ارتباط بهتری با مادر همسر بر قرار کنیم باید تفاوت های آن ها ببینیم و آن ها را بپذیریم.

در این مقاله با انواع مادر شوهر آشنا شوید.

مادر شوهر همیشه ناراضی

احتمال دارد مادر شوهر شما شخصیتی ایده آل گرا داشته باشد و به طور مداوم از کار شما ایراد بگیرد در این صورت شما مطمئن باشید که رفتار او فقط نمود ظاهری دارد و به خاطر اضطراب درونی می باشد پس بهتر است با او وارد جر و بحث نشوید.

در این هنگام جمله طلایی در پاسخ به حرف های مادر همسرتان می تواند این باشد : « من شما را مثل مادرم دوست دارم و سعی می کنم به اندازه توانایی ام برای شما کار کنم .»

مادر شوهر خود خواه

مادر شوهری که شخصیت او خود خواه است در مورد همه چیز نظر می دهد او در مورد امور مالی گرفته تا رفتار با دیگران و شیوه نظافت منزل و تربیت فرزندان نظرات خودش را بیان می کند. سیاستی که در مقابل مادر همسر پر توقع و مغرور باید داشته باشید این است که سعی نکنید از خودتان دفاع کنید بلکه باید نسبت به حرف هایش بی توجه باشید و آن ها را نادیده بگیرید.

زمانی که نظر می دهد اگر آرام بمانید، بی توجهی کنید و مسئله را رها کنید دیگر خرده نظراتی که بیان می کند مسئله ساز نخواهد شد و مشکل به وجود نمی آورد همچنین به هیچ عنوان زندگی خود را مطابق میل مادر شوهرتان نسازید زیرا راه پایانی ندارد و فقط باعث می شود تا در میان شما اختلاف خانوادگی به وجود آید.

مادر شوهر کنترل گر

این مادر شوهر نیتش خیر است و می خواهد به فرزند کمک کند و همیشه مواظب او باشد اما یاد نگرفته تا زوج را به حال خودشان رها کند و به همین دلیل مادر همسر کنترل گر با رفتار خود رابطه را خراب می کند، شخصیت او در ابتدا عالی به نظر می رسد و در خرج و مخارج زندگی کمک بسیاری به شما می کند اما ممکن است شما را نمک گیر کند و در ازای کار هایی که برای شما انجام می دهد چیز های از شما بخواهد.

شما باید قبل از قبول کردن هر کمکی از سوی خانواده شوهر بهایی که می خواهید بپردازید را در نظر بگیرید، بعد نسبت به پذیرفتن کمک تصمیم بگیرید.

مادر شوهر پر توقع

این مادر همسر همیشه بی پول است و مشکلات مالی دارد و در پی قرض گرفتن و وام می باشد، در این صورت پسرش احساس مسئولیت می کند و می خواهد به  او کمک کند اما در این جا شما باید نکته مهمی را در نظر بگیرید و محدودیت هایی را تعیین کنید.

به طور کلی شما باید او را ملاقات کنید و در مورد مشکلات مالی از او بپرسید شاید به این نتیجه برسید که او به کمک شما احتیاج دارد. به هر حال شما باید در این صورت حد و مرز هایی را در رفتار ب مادر همسر پر توقع تعیین کنید.

مادر شوهر غرغرو

وقتی اوضاع خلاف نظر مادر همسر ایراد گیر پیش می رود مدام غر غر می کند، در این هنگام شما باید مراقب زندگی خود باشید و راهی را پیدا کنید تا رفتار او مشکلاتی در زندگی مشترک شما ایجاد نکند.

در صورتی که شما و شریک زندگی تان خواسته های مادر شوهرتان را بپذیرید و تسلیم آن ها شوید رابطه شما به نابودی کشیده خواهد شد، در رابطه شما باید حرف خودتان بر حرف والدین اولویت داشته باشد و اجازه دخالت به دیگران ندهید.

تنها زمانی که غرغر ها بر حق باشد واکنش نشان دهید  و یکدیگر را با شوخی و محبت کردن به آرامش دعوت نمایید.

مادر شوهر همیشه مریض

ممکن است مادر همسر شما با کوچک ترین مشکل خودش را در بستر بیماری بندازد و از شما انتظار مریض داری داشته باشد اول باید این نکته را در نظر بگیرید که این رفتار ممکن است کاملا نا خود آگاه باشد و هیچ قصد و قرضی در پشت آن نباشد و دوم این که این رفتار مشخصه توجه طلبی می باشد.

یعنی کافی است در مواقعی که شما توانایی لازم را دارید به مادر شوهرتان رسیدگی کنید و دل او را به دست آورید تا توقعات او متعادل شود .

مادر شوهر سر آشپز

اگر مادر شوهر شما از آن خانم هایی می باشد که در حال تدارک دیدن بهترین سفره شام و بهترین دسر هاست و سعی می کند به بهترین نحو از شما پذیرایی کند در این صورت به شما و همسرتان حسابی خوش می گذرد.

اما شما باید این نکته را در نظر بگیرید که او احتمالا به زبان نیاورد ولی از شما هم توقع این چنین پذیرایی دارد پس تا جایی که می توانید پذیرایی خوبی را انجام دهید و دل مادر همسر خود را به دست آورید.

مادر شوهری که قهر می کند

نه تنها مادر همسر، بلکه همه آن هایی که اهل قهر کردن هستند منتظرند شما هم مقابله به مثل کنید تا قهر خود را ادامه دهند در این صورت بهتر است شما بر عکس آن ها رفتار کنید و اصلا به روی خودتان نیاورید که با او قهر کرده اید و سعی کنید با او عادی رفتار کنید تا از لاک خودش بیرون آید و با شما آشتی کند، به قهرش پایان دهد.

مادر شوهر تعطیلات خراب کن

بعضی از مادران دوست دارند که فرزندشان تمام تعطیلات را در کنار آن ها باشد این مادر ها با بیان کردن گلایه و توقعات زیاد، استقلال زندگی پسرشان را از او می گیرند، بهترین راه این است که یک بار پیشنهاد او را رد کنید و سعی کنید با کمال خونسردی و ادب به او جواب منفی بدهید تا گلایه و دلخوری پیش نیاید.

اما در موقعیت های مناسب دیگر او را همراهی کنید تا خیالش راحت شود تنهایش نمی گذارید و درک کند که شما بعضی وقت ها نمی توانید به دل او راه بیایید.

مادر شوهری که خیلی نوه دوست دارد

ممکن است مادر شوهر شما خیلی زیاد نوه دوست داشته باشد و همیشه به شما این مساله را گوشزد کند که زودتر بچه دار شوید، اگر شما بر روی این موضوع حساس باشید کارتان کمی سخت تر خواهد شد.

اگر در مورد زمان بچه دار شدن با همسرتان هم عقیده هستید از او کمک بخواهید تا در مورد این مسئله با مادرش حرف بزند در غیر این صورت بدون دلخوری و با خونسردی مسئله را با او در میان بگذارید و شرایط و موقعیت خود را برای او بیان کنید که فعلا قصد بچه دار شدن ندارید.

مادر شوهر

مادر شوهر دخالت کن

این مدل از مادر همسر به احتمال زیاد ناله بسیاری از افراد را در آورده است. این گروه مادر شوهر هایی هستند که به همه چیز کار دارند و در مورد رنگ مو و مدل ابرو گرفته تا ساعت خواب، بیداری، دست پخت، تربیت بچه و رفتار با فامیل های خودتان نظراتی می دهند و دخالت می کنند.

در صورتی که فکر می کنید با جنگ و دعوا و تلافی و لجبازی می توانید مشکلتان را حل کنید صد در صد اشتباه می کنید چون زندگی تان به جهنم تبدیل خواهد شد راهش این است که آرام باشید و نسبت به حرف هایش زیاد توجه نکنید.

شما لازم نیست نسبت به همه چیز عکس العمل نشان دهید و جواب بدهید شما کار خودتان را بکنید و با زبان چرب و نرم حرف هایتان را بزنید به این روش احتمالش بیشتر است که دست از سرتان بردارد و چون شما با او خوش رفتاری کرده اید گلایه ای هم نمی تواند بکند.

مادر شوهر مقایسه کن

کنار آمدن با مادر همسر مقایسه کن کار آسانی نمی باشد، زیرا همیشه ناراضی است و دائم در حال مقایسه است مثلا ممکن است شما را با خودش مقایسه کند و انتظار دارد هر کار پسرش برای شما انجام می دهد برای او هم انجام دهد یا عروسش را با عروس یا دختر دیگران مقایسه می کند.

این مقایسه به صورت مرغ همسایه غاز است می باشد و شما باید در چنین وضعیت هایی خون سردی خود را حفظ کنید و با مادر شوهرتان درگیر بحث و مشاجره نشوید ، چشم باز کنید می بینید تمام برنامه زندگی شما شامل ثابت کردن خود به مادر شوهرتان می باشد و در حال رقابت کردن و حرص خوردن هستید.

مادر شوهری که می خواهد بهترین دوست شما باشد

بعضی از مادر شوهر ها از نعمت دختر محروم هستند و زمانی که عروس دار شدند می خواهند مثل دخترشان او را دوست داشته باشند، اگر مادر شوهر شما جز این گروه می باشد سعی کنید با او رابطه خوبی داشته باشید و باید رفتار های او را مادرانه در نظر بگیرید و همین حس را در خودتان تقویت کنید که او هم می تواند مثل مادر شما مهربان و دلسوز باشد.

مادر شوهری که دوست داشته شما عروسش بشوید

هنوز هم مادرانی پیدا می شوند که از سال های قبلی دختری را به عنوان عروس شان در نظر گرفته باشند و به اصطلاح موقع زن گرفتن پسرشان از آن دختر خواستگاری کنند، اگر شما از آن دسته از عروس ها می باشید به احتمال زیاد محبوب مادر شوهرتان هستید.

اما باید حواستان را جمع کنید که با رفتار های ناپخته خودتان را از چشم او نیندازید و جایگاه شیرینی که دارید از دست ندهید.

مادر شوهر با انصاف

بعضی از مادر شوهر ها این نقطه قوت را دارند که به دور از احساسات مادرانه شان رابطه شما و همسرتان را منصفانه قضاوت می کنند، این دسته از مادر شوهرها بسیار دوست داشتنی می باشند و در صورتی که اختلافی میان شما به وجود آید داور های خوبی خواهند بود.

شما باید حواستان را جمع کنید که موقع درد و دل کردن و یا شکایت از همسرتان زیاده روری نکنید تا احساسات مادرانه او تحریک نشود و باید شما کلاه خود را قاضی کنید و جانب انصاف را در نظر بگیرید.

مادر شوهری که فقط مهربانی می کند

بعضی از مادر شوهر ها به صورت ذاتی مهربان و دلسوز هستند و مهربانی آن ها آنقدر زیاد است که هیچ رفتاری جز مهربانی بلد نیستند، دور از انصاف است که این مادر شوهر های مهربان و دوست داشتنی را در گروه مادر شوهران بداخلاق قرار داد و لطف و محبت آن ها را نادیده گرفت.

این مادر شوهر ها درک بسیار بالایی دارند و به شما در کار ها کمک کرده و دلگرم تان می کنند تنها چیزی که باید به آن توجه کنید قدر این مادر شوهر ها را باید بدانید و به آن ها محبت کنید.

مادر شوهر حامی

بعضی عروس ها بسیار خوش شانس هستند و مادر شوهرهایی دارند که دائما به آن ها سرویس می دهند، برایشان ترشی درست می کنند، مربا درست می کنند، سبزی آماده می کنند و همچنین  از بچه ها مراقبت می کنند.

شاید اطرافیان شما با هزار و یک دلیل به شما بگویند که این رفتار ها نیت خوبی ندارد و مادر همسر حتما قصد خاصی از انجام این کارها دارد، اما شما به حرف آن ها اهمیت ندهید و لذتش را ببرید.

چه اشکالی دارد شما هم با کار هایتان چیز هایی که مادر شوهرتان دوست دارد او را غافل گیر کنید؟

مادر شوهر عروس لوس کن

این نوع مادر شوهر ها حسابی حسادت بر انگیز هستند و به عروس شان بیشتر از پسرشان می رسند و در همه مواقع جانبداری عروس شان را می کنند و مراقب هستند که هیچ کس نازک تر از گل به عروس شان نگوید.

شاید دلیلش این است که می دانند زندگی با پسرشان ساده نیست و از این طریق می خواهند دل عروس شان را به دست آورند تا خیالشان راحت شود که با پسرشان رفتاری خوبی دارد و پسرشان زندگی شادتر و آرامی خواهد داشت.

دلیلش هر چه باشد مهم نیست شما به آرامش زندگی تان توجه کنید و چیز دیگری را در نظر نگیرید.

جملاتی که نباید به مادر شوهرتان بگویید

اگر به تازگی ازدواج کرده اید و دوست دارید در دل مادر همسرتان جا باز کنید و دلبرانه رفتار نمایید نباید از برخی کلمات و جملات نامناسب استفاده کنید، برخی از صحبت ها که میان شما و مادر شوهرتان گفته می شود باعث دلخوری و فاصله و کدورت می شود پس طرز صحبت کردن بسیار مهم می باشد و باید کلماتی را که بیان می کنید بشناسید و بدانید کدام کلمات سبب تیره و تار شدن روابط مادر شوهر و عروس می شود.

در این مقاله جملاتی بیان شده است که نباید به مادر شوهرتان بگویید.

از مادر شوهرتان غول نسازید:

قبل از این که جملاتی که نباید به مادر شوهرتان بگویید را در مقاله ذکر کنیم لازم است به این نکته توجه کنید که نباید از مادر شوهرتان غول نسازید، او مانند تمام مادران دیگر مهربان است و عمری برای فرزندش که همسر و عشق شما است زحمت کشیده است.

پس سعی کنید تمام پیش زمینه های ذهنی که دیگران در مورد مادر همسر بیان می کنند را از ذهن تان دور کنید و سعی کنید در مورد مادر شوهر از همان ابتدا مثبت فکر کنید و به او احترام بگذارید و به او محبت کرده و عشق و محبت تان را به او نشان دهید. بنابراین بهتر است هر چند وقت یک بار به دیدنش بریم و در کار ها به او کمک کنید.

جملاتی که عروس ها نباید به مادر شوهرشان بگویند

اخلاق پسرت هم مانند شماست

زمانی که میان شما و همسرتان مشکلات خانوادگی و زناشویی  به وجود می آید شما و همسرتان باید این مسائل را مورد بررسی قرار دهید و آن ها را حل کنید و در صورتی که خانواده ها و مادر شوهرتان را وارد مشکلات زندگی خود کنید مشکلات شما دو چندان خواهد شد.

پس سعی کنید هیچ گاه جلوی مادر شوهرتان در مورد عیوب همسرتان حرف نزنید و از رفتار او گله نکنید و مادر شوهرتان را مسئول عیوب همسرتان ندانید، این موضوع باعث می شود او در جریان مسائل زندگی شما قرار گیرد و شوهرتان مسئولیت کارهایش را به درستی بر عهده نمی گیرد.

اولویت من خانواده ام هستند

طبیعی می باشد که خانواده خودتان بیشتر از خانواده همسرتان برای شما اهمیت دارد اما در ظاهر هم شده به خانواده همسر و مادر شوهرتان نشان دهید که آن ها هم برای شما مهم هستند و با خانواده شما فرقی نمی کنند.

پس سعی کنید در روز های تعطیل به خانواده همسرتان سر بزنید، با همسرتان مشورت کرده و تصمیم گیری کنید که در ایام تعطیل به دیدن کدام خانواده بروید، اگر همسرتان تمایل داشت زمان بیشتری را با خانواده اش باشد اشکال ندارد به او این فرصت را بدهید تا زمانی را با آن ها تنها بگذراند.

در مواقع نیاز به کمکتان می آیم

سعی نکنید به خانواده شوهرتان قول هایی بدهید که عمل کردن به آن برای شما مشکل خواهد بود مثلا به خانواده همسر و مادر شوهرتان نگویید: اگر چیزی نیاز داشتید روی کمک من حساب کنید زیرا در این صورت عمل نکردن به قول هایتان باعث خواهد شد نزد آن ها بی اعتبار شوید و محبوبیت خود را از دست بدهید.

به جای قول دادن سعی کنید زمانی را برای دیدن آن ها اختصاص دهید و هر زمان که وقت داشتید و آن ها نیاز به کمک داشتند برای کمک کردن اقدام کنید.

من خودم برای زندگیم تصمیم می گیرم

مادر همسر شما دوست دارد تا بهترین زندگی مشترک را داشته باشید پس با دید منفی به او ننگرید و از صحبت های او برداشت منفی نکنید.

ممکن است حرف های مادر شوهر به شما حس دخالت کردن بدهد اما شما باید مثبت بیندیشید و نیت او را خوب در نظر بگیرید و از او نسبت به راهنمایی هایش تشکر کنید و کار خودتان را انجام دهید.

اگر او برخی از نظراتش را به شما تحمیل کرد از شوهرتان کمک بگیرید و با کمک همسرتان به مادر او بگویید که برخی از رفتار هایش را نمی پسندید و دوست ندارید.

شما چیزی از مذهب و سیاست نمی دانید

برای این که خانواده همسرتان با شما به مشکل نخورد هیچ گاه وارد بحث های سیاسی و مذهبی نشوید، زیرا این مباحث در بعضی از خانواده ها بسیار پر اهمیت می باشد و روی این مسائل بسیار حساس هستند و شما سعی کنید در مورد این موضوعات حساس نظر خود اعلام نکنید زیرا اگر نظر مخالفی با خانواده همسرتان داشته باشید روابط شما با آن ها تیره و تار خواهد شد و یک شام خانوادگی تبدیل به صحنه جنگ می شود.

در این هنگام اگر این بحث ها جر و بحث و مشاجره را به وجود آورد هیچ کس برنده نخواهد شد.

امیدوارم طلاهایت به من برسد

اگر خانواده همسرتان ثروتمند است و شما در مضیقه مالی هستند نباید در مورد سهم الارث با آن ها صحبت کنید و طلب ارثیه نمایید زیرا این صحبت نشان می دهد که شما منتظر مرگ خانواده همسر و مادر شوهرتان می باشید و این موضوع باعث دلخوری می شود.

این نکته را در نظر بگیرید که شما هیچ حقی بر دارایی مادر شوهرتان ندارید و گفت و گو در مورد ارث باید بین شوهرتان، خواهر و بردار هایش و پدر و مادر انجام گیرد و شما هرگز نباید این بحث ها را پیش بکشید.

برای دیدن شما وقت ندارم

اگر واقعا مشغله های زندگی شما زیاد است و وقتی برای دیدن مادر شوهرتان ندارید هرگز به او نگویید که برای دیدنت وقت ندارم بلکه باید با شوهرتان هماهنگ شوید و با مهربانی در مورد این موضوع با مورد شوهرتان حرف بزنید.

با محبت می توانید به او بگویید که من می توانم در زمان محدودی به دیدن شما بیایم و هر زمان که فرصتی رخ داد به دیدن تان خواهم آمد تا او هم توقعاتش را پایین بیاورد و ناراحت نشود و هر زمانی که فرصت کردید حتما به دیدنش بروید.

کافیست پسرتان به دیدن شما آید

هرگز به مادر شوهرتان نگویید که پسرتان به تنهایی به دیدن شما بیاید کافی می باشد و شما تمایل ندارید با او ارتباط برقرار کنید، شما باید با خانواده شوهرتان ارتباط برقرار کنید تا شوهرتان از این که وسط ماجرا باشد احساس بیزاری نکند و این رفتار برای او ناراحت کننده نباشد.

همچنین در آینده فرزند شما از شما تبعیت می کند و رفتاری مشابه شما خواهد داشت.

از دخترت طرفداری نکن

زمانی که با خواهر شوهرتان به مشاجره بر می خیزید هرگز توقع نداشته باشید مادر شوهرتان در دعوای عروس و خواهر شوهر از شما طرفداری کند، زیرا در بیشتر مواقع مادرها طرف دخترشان را می گیرند. بنابراین هرگز در دعوای خود و خواهرشوهرتان، مادر شوهرتان را دخالت ندهید و سعی کنید این دعواها را بین خودتان حل و فصل نمایید. زیرا اگر مادر شوهرتان دخالت کرده ئ طرف یک نفر را بگیرد و جر و بحث بدتر می شود.

لازم نیست نوه هایتان را ببینید

اگر با مادر شوهرتان اختلاف دارید هرگز بچه ها را وارد این مشاجره ها نکنید و آن ها را از خانواده همسرتان دور نگه ندارید، خانواده همسرتان نیز مانند خانواده شما حق دارند نوه هایشان را ببینند.

اگر رفتار پدر شوهر و مادر شوهرتان نامناسب است و می ترسید که بچه ها آن رفتار را یاد بگیرند و به همین دلیل پدر و مادر شوهرتان را از دیدن نوه هایشان محروم می کنید، ابتدا برای حل این مشکل شما و شوهرتان از آن ها بخواهید تا از این رفتار دست بکشند و گرنه نمی توانند نوه هایشان را ببینند.

مطمئن باشید آن ها به خاطر نوه هایشان هم شده این رفتار را تکرار نمی کنند زیرا آن ها را دوست دارند و می خواهند در کنار نوه هایشان باشند.

رفتار با مادر شوهر

در این مقاله توصیه هایی بیان شده است که باعث تقویت روابط بین شما و مادر شوهرتان می شود :

زمانی که مادر شوهر به خانه شما می آید کنارش بنشینید و با او حرف بزنید و به او اجازه دهید تا در کار ها به شما کمک کند.

سعی کنید از همان ابتدا در مورد مادر شوهرتان مثبت فکر کنید.

در هر شرایط و موقعیتی به مادر شوهرتان احترام بگذارید.

به او فرصت دهید تا در نگهداری از فرزند تان به شما کمک کند.

بزرگ تر و کوچک تری را رعایت کنید و منتظر نباشید او پیش قدم شود.

دلخوری های به ظاهر کوچک را با همسرتان در میان بگذارید.

خودتان را به جای مادر شوهرتان بگذارید و سعی کنید قضایا را از طرف او ببینید.

در مناسبت های مختلف برای مادر شوهرتان هدیه بخرید و جملات محبت آمیزی به او بگویید.

به ایده های او احترام بگذارید و در مقابل نصیحت هایش گارد نگیرید.

روز تولد مادر شوهرتان را فراموش نکنید و به او تبریک بگویید.

هنگامی که مادر شوهرتان کاری برای شما انجام داد از او تشکر کنید و قدردانش باشید.

بدی هایی که به شما شده است را فراموش کنید و هرگز جلوی همسرتان در مورد خانواده اش بدگویی نکنید.

در ابراز محبت به خانواده همسرتان به خصوص مادرش منتظر پاسخ مثبت نباشید.

از کنار بعضی حرف ها راحت بگذرید و نسبت به آن ها زیاد حساس نشوید.

بین دو خانواده به صورت متعادل رفت و آمد کنید و دیدن هر دو خانواده بروید.

منبع : مادر شوهر خود را بشناسید و رام کنید

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: مادر شوهر خود را بشناسید و رام کنید. آخرین ویرایش: آوریل 20, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=5669

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *