پیدا کردن همسر مناسب پس از طلاق

نوشته شده برای at 1:21 ب.ظ
319 0

از سرگیری دیدارهای مجدد پس از طلاق کمی دشوار است، چون به احتمال زیاد به مشکل دچار خواهید شد. ممکن است علت جدایی شما خیانت فرد مقابل بوده باشد و از عهدها و قول و قرارهای زمان ازدواج تان ناامید شده باشید و احساس کنید که دیگر نمی توانید به کسی اعتماد کنید. برای برطرف کردن این مشکل این مقاله را از دست ندهید.

در این هنگام احساس می کنید که برای همیشه تنها خواهید ماند و قرار نیست با کس دیگری ازدواج کنید یا دوباره طعم خوشبختی را کنار کسی بچشید.

در این هنگام چه کاری می توانید انجام دهید که نتیجه متفاوتی به همراه داشته باشد؟

وقتی احساس می کنید که به بن بست رسیده اید. رفتن به درمانگر و مراجعه به یک متخصص می تواند مفید باشید. خالی کردن بارهایی که بر دوش دارید و دردهایی که متحمل شده اید پیش از شروع رابطه جدید اهمیت بسیار زیادی دارد. قانون جذب را به خاطر داشته باشید« هر انرژی را از خود ساطع کنید همان را جذب می کنید.»

بنابراین قبل از این که به دنبال فرد مناسب برای خودتان بگردید از خود بپرسید که چه انتظاری از رابطه آینده خود دارید؟ چه چیزی را حاضرید در این رابطه با همسرتان به اشتراک بگذارید؟ چه اشتباهاتی را دیگر حاضر نیستید تکرار کنید؟ چه ملاک های جدیدی را برای انتخاب همسر مناسب دارید؟

اهداف خودتان را بنویسید و همیشه به خودتان یادآوری کنید که شما شایستگی بهترین زندگی را دارید و باید برای رسیدن به آن تلاش کنید.

10 قانون برای ازدواج دوم موفق

1. آسیب پذیر باشید

منطقی است که هنگام ازدواج دوم آسیب پذیر باشید و سعی کنید آن را مخفی کنید، اما بیان نکردن درونی ترین احساسات، افکار و خواسته های ما می تواند رابطه را بیشتر در معرض خطر قرار دهد زیرا با این آسیب پذیری اعتماد و صمیمیتی را از دست می دهیم.

2. انتظارات واقع بینانه داشته باشید

بپذیرید که در ازدواج مجدد فراز و نشیب های اجتناب ناپذیری وجود دارد. عشق جدید احساسی شگفت انگیز است، اما نه درد طلاق را جبران می کند و نه به طور خودکار خانواده را به وضعیت قبلی خود باز می گرداند. بنابراین پیش از ازدواج انتظارات خود را در حد منطقی کاهش دهید و به خاطر داشته باشید که با ازدواج مجدد مشکلات شما بهبود نمی یابد.

به همین منظور توصیه می شود مشکلات خود را با مراجعه به روانشناس و مشاور به طور ریشه ای بر طرف کنید و پیش از شروع زندگی جدید اختلالات  موجود را از بین ببرید.

پیدا کردن همسر مناسب پس از طلاق

3. ارتباط موثری داشته باشید

یادگیری راه های برقراری ارتباط موثر می تواند به سلامت و بهبود رابطه ای که می خواهید بسازید کمک کند، بسیاری از مواقع طلاق به دلیل عدم یادگیری و استفاده از این مهارت ها می باشد بنابراین به شما توصیه می شود که پیش از ازدواج مجدد حتما این مهارت ها را بیاموزید و در رابطه با همسرتان از آن ها استفاده کنید. این مهارت ها شامل:

  • گوش دادن موثر
  • توجه به زبان بدی
  • استفاده از لحنی آرام
  • دوری از درگیری و استفاده از آرامش
  • و موارد دیگر

4.بخشش داشته باشید

بسیاری از افراد تصمیم می گیرند که در زندگی جدید خود به نوع دیگری رفتار کنند و بخشش کم تری داشته باشند یا سخت گیر تر شوند تا بتوانند همسر خود را کنترل کنند. اما این امر یک اشتباه بزرگ است، همه ما خطاهایی دارید و نمی توان انسانی را پیدا کرد که هیچ ایراد و مشکلی نداشته باشد. بنابراین سعی کنید اشتباهات همسرتان را بپذیرید و دید مثبتی نسبت به بهبود رفتار های او داشته باشید.

اگر دچار بدبینی شده اید و نمی توانید خوبی ها و نکات مثبت همسرتان را ببینید حتما از مشاور کمک بگیرید زیرا این امر به تنهایی می تواند زندگی جدید شما را به سیاهی بکشاند. حتما در این مورد دقت داشته باشید و منطقی نسبت به ویژگی های خود و همسرتان تصمیم بگیرید.

5.مشاور

حتما پیش از ازدواج از مشاور کمک بگیرید، مشاوره ازدواج می تواند کمک زیادی به شما کند. اگر مشکل احتمالی در آینده رابطه شما وجود داشته باشد مشاور می تواند آن را شناسایی کنید و راهکارهای لازم برای درمان آن را به شما ارائه می دهد.

6.به بچه ها فکر کنید

اگر شما یا همسر آینده تان از ازدواج قبلی خود بچه ای دارید باید با دقت بیش تری تصمیم به ازدواج بگیرید. بچه ها به راحتی آسیب می بینند طلاق به اندازه کافی به آن ها آسیب می زند بنابراین هنگام ورود یک شخص جدید به زندگی آن ها باید بسیار محتاط باشید، کودکان معمولا مشکلات خود را مانند بزرگسالان بیان نمی کنند برای همین حتما باید از متخصص کمک بگیرید و اگر آن ها موافق ازدواج شما نیستند یا ازدواج شما به آن ها آسیب می زند برای مدتی دست نگه دارید تا آمادگی بیش تری کسب کنند.

7. اشتراکات

سعی کنید پیش از ازدواج لیستی از اشتراک های میان خود و همسرتان بنویسید. این اشتراک ها به شما کمک می کنند تا راحت تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنید و بهتر می توانید تصمیم بگیرید.

8.امور مالی

حتما باید در مورد مسائل مالی و کار و مواردی که مربوط به مسائل مالی می شود اطلاعات زیادی کسب کنید این امر باعث می شود که بتوانید با چشم باز تر انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که در ازدواج دوم باید همه موارد را به دقت بررسی کنید و به هیچ عنوان تصمیم عجولانه ای نگیرید زیرا شکست در ازدواج دوم از شکست اولیه بسیار سخت تر خواهد بود.

البته این بدین معنی نیست که باید از هر رابطه جدیدی دوری کنید اما باید بیش تر مواظب باشید تا اشتباهی که قبلا کرده اید تکرار نشوید زیرا متاسفانه افراد یک الگو در ذهن خود دارند که ممکن است اشتباه باشد.

الگوی انتخاب اشتباه در ازدواج

الگوی انتخاب همسر معمولا در دوران کودکی شکل می گیرد، بسیاری از افراد هنگامی که در کودکی مشاهده می کردند که پدرشان مادرشان را کتک می زند همین الگو را به عنوان یک مرد در نظر می گیرند. این الگوهای اشتباه آثار مخرب زیادی را در پی دارد.

برای این که بتوانید چنین افراد نامناسبی را شناسایی کنید به هفت ویژگی زیر توجه کنید:

1.تنها به خودشان اهمیت می دهند:

این افراد تنها به خواسته ها و اهداف خودشان اهمیت می دهند. آن ها هرگز توجهی ندارد که آیا شما دوست دارید با آن ها به گردش بروید یا خیر. چون آن ها از این کار لذت می برند به این معنی است که شما هم باید از این کار لذت ببرید. افراد زیادی به این دسته تعلق دارند.

2.به حرف شان عمل نمی کنند

فرد نامناسب به شما می گوید که در جشن تولدتان شرکت خواهد کرد، اما در آخرین لحظه حضور پیدا نمی کند. عمل نکردن به قول و قرارها اغلب باعث دلشکستگی شما می شود. اگر به چنین موردی برخورد کردید فرار را بر قرار ترجیح دهید، ماندن در این رابطه آسیب زیادی به شما می زند.

3.به احساسات شما اهمیت نمی دهد

شما در حال گریه کردن برای یکی از دوستانتان هستید که به فرض دو ساعت پیش تصادف کرده است، اما او به راحتی فیلم کمدی می بیند و می خندد و دقیقا زمانی که به کمک و حمایت او نیاز دارید جا می زند.

 

4.اعتماد به نفس بسیار پایینی دارند

این افراد نسبت به خودشان احساس خوبی ندارند و به گونه مختلفی می خواهند این احساس را نشان دهند و که این شما را آزار خواهد داد. برای مثال مردی که دارای اعتماد به نفس پایین است شاید در ورزش خودنمایی کند و شما را نادیده می گیرد و به راحتی به شما توهین می کند. به عنوان مثال شما حرفی زده اید که بی منظور به او احساس حقارت داده اید او این کار را یک توهین بزرگ به خودش می داند. این ویژگی بسیار خطرناک است و به محض اینکه با این ویژگی مواجه شدید از رابطه دوری کنید.

5. با دیگران بدرفتاری می کنند

شما می توانید چیزهای زیادی درباره افراد با توجه به نوع رفتار آن ها با دیگران یاد بگیرید. رفتار آن ها با دوستان، افراد خانواده، فامیل و حتی غریبه ها همیشه نکات آموزنده زیادی را در بر دارند، به آن ها توجه کنید. ممکن است شما با شما به خوبی رفتار کند اما با پیشخدمت با بی ادبی و بی احترامی رفتار کند یا به خواهرش دشنام دهد، هنگام رانندگی دعوا کند و موارد دیگر. خود واقعی او را در رفتارش با دیگران شناسایی کنید نه رفتارش با شما.

6. تنها حرف هایی را می شنوند که دوست دارند

اینگونه افراد به طور معمول جواب نه را نمی پذیرند. او کسی است که وقتی شما علاقه ای به رابطه جنسی ندارید شما را وادار به این کار می کند یا هر خواسته دیگری که دارید را نادیده می گیرد و به حرف های شما توجهی ندارد. برای مثال از او می خواهید که آرام تر صحبت کند ولی او به حرف شما گوش نمی دهد. احساس می کند که همیشه حق با او است و نمی تواند خلاف آن را بپذیرد. همیشه باید انتظارات او برآورده شود و هرگز نمی تواند خلاف خواسته هایش قدم بگذارد و با شما کنار بیاید در واقع همیشه این شما هستید که باید با او کنار بیایید.

7.دروغ می گویند

این گونه افراد همه نوع دغل کاری و ریاکاری را بلد هستند از تقلب در امتحان گرفته تا داستان پردازی برای لغو کردن قرارهایشان با شما، چون ممکن است قرار بهتری برای او پیش آمده باشد. شاید ظاهر او جذاب باشد اما نمی توانید حرف های او را باور کنید شما هرگز نمی فهمید که جایگاه شما در زندگی این افراد کجا است و باید برای جایگاه خود بجنگید. اگر احساس می کنید که نمی توانید سر از کار او در بیاورید ممکن است بخاطر دروغگویی و پنهان کاری فرد باشد. از این رو شما هیچ گاه نمی توانید حقیقت و واقعیت وجود و زندگی او را درک کنید.

تمرین: زنگ خطری برای افراد نامناسب

برای آنکه از افراد نامناسب دور شوید و هنگام ملاقات با آن ها متوجه این افراد شوید تمرین زیر را انجام دهید. گفت و گوی خود با این افراد را یادداشت کنید. بعد از دیدار با او چه نشانه ها و علامت هایی را متوجه شده اید؟  آیا می توانید دوباره با این شخصیت روبرو شوید؟ اگر پیش از آن چنین تجربه ای را داشته اید می توانید بی درنگ این افراد را شناسایی کنید، به احساسات خود اعتماد کنید و از این افراد دور شوید. به خاطر داشته باشید که بهترین کار در این راه استفاده از مشاور و روانشناس می باشد.

منبع : پیدا کردن همسر مناسب پس از طلاق

بازنشر(Cite this article as):
دکتر ندا. تاپ نیوز: پیدا کردن همسر مناسب پس از طلاق. آخرین ویرایش: می 8, 2021. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=5832

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *