LSD مرز بین تجربه ی خود و دیگران را مختل می کند

LSD مرز بین تجربه ی خود و دیگران را مختل می کند

800 0

LSD مرز بین تجربه ی خود و دیگران را کاهش می دهد و در نتیجه بر تعاملات اجتماعی تأثیر می گذارد. محققان دانشگاه زوریخ در حال حاضر دریافتند که گیرنده سروتونین 2A در مغز انسان به شدت در این مکانیزم های روانشناختی در هم آمیخته است. این دانش می تواند به ایجاد درمان های جدید برای اختلالات روانی مانند اسکیزوفرنی یا افسردگی کمک کند.

تقریبا تمام اختلالات روانشناختی با مشکلات روابط بین فردی روبرو می شوند که در بلند مدت منجر به پیشرفت بیماری می شود. محدودیت های مربوط به سلامت و اجتماعی تنها با استفاده از روش های فعلی درمان می تواند تا حدودی بهبود یابد. یکی از دلایل این امر این است که تحقیقات بسیار کمی در مورد اصول اولیه عصب شناختی و به ویژه مکانیسم های عصبی شیمیایی این نوع اختلالات انجام شده است. یکی دیگر از علائم اختلالات روانپزشکی مختلف، تحریف تجربه خود است. افرادی که از اختلالات روانی رنج می برند، اغلب احساس خودکفایی یا ضعف دارند.

محققان در بیمارستان دانشگاه روانپزشکی زوریخ در حال حاضر ارتباط بین تغییرات در احساس خود و تغییرات در تعامل اجتماعی و مکانیسم های دارویی ایفا می کنند که در این فرایندها نقش دارند.

LSD بر محدوده خود تاثیر می گذارد

کاترین پرتلر توضیح می دهد: “LSD مرزهای بین خود و دیگران را در طول تعاملات اجتماعی تار می کند. او رهبری گروه تحقیقاتی گروه عصب روانشناسی و مغز تصویربرداری را با پروفسور فرانتس وولنوایدر رهبری کرد و در این مطالعه با موسسه روانپزشکی ماکس پلانک در مونیخ همکاری کرد. در حالی که در یک اسکنر MRI دروغ می گوید، شرکت کنندگان در مطالعه با یک علامت مجازی با استفاده از حرکات چشم پس از مصرف دارونما، LSD در ترکیب با کت سنرین ارتباط برقرار می کنند.

تغییرات در تعامل اجتماعی

Preller می گوید: “این به ما اجازه داد تا نشان دهد که مناطق مغزی که برای تشخیص بین خود و دیگران مهم هستند تحت تاثیر LSD کمتر فعال هستند. همچنین این تعاملات اجتماعی را تغییر داد. محققان همچنین توانستند نشان دهند که تغییرات ناشی از LSD بوسیله کیتانسرین مسدود شده است که نشان می دهد که گیرنده سروتونین 2A (گیرنده 5-HT2A) در این مکانیسم نقش حیاتی دارد.

روشی برای داروهای جدید

این یافته ها نشان می دهد که تجربه ی خود و تعامل اجتماعی با هم ارتباط دارند. اختلالات متفاوتی از این فرآیندهای متقابل می تواند ناشی از انتقال اطلاعات ناشی از سیستم گیرنده 5-HT2A باشد. این می تواند برای توسعه درمان های دارویی جدید مهم باشد. برای مثال، مسدود کردن این گیرنده در بیماران مبتلا به یک احساس غریب از خود، مانند اسکیزوفرنی، علائم و توانایی های اجتماعی آنها را بهبود می بخشد. از سوی دیگر، تحریک این گیرنده می تواند به بیماران مبتلا به افزایش تمرکز خود مثلا در مورد افسردگی کمک کند.

منبع:

موارد ارائه شده توسط دانشگاه زوریخ 

بازنشر(Cite this article as):
دکتر دلارام رسولی مکرمی. تاپ نیوز: LSD مرز بین تجربه ی خود و دیگران را مختل می کند. آخرین ویرایش: اکتبر 1, 2018. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=4264

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *