Microglia مدافع اصلی در برابر بیماری های پریون است

Microglia مدافع اصلی در برابر بیماری های پریون است

644 0

بیماری های پریون، بیماری های مغزی دژنراسیون مغزی هستند که در افراد و پستانداران مختلف رخ می دهد. هیچ واکسن یا درمان وجود ندارد و این بیماری ها تقریبا همیشه مرگبار هستند. دانشمندان شواهد کمی از پاسخ ایمنی محافظ به عفونت های پریون پیدا کرده اند. علاوه بر این، microglia سلول های مغزی که معمولا در سطح اولی از دفاع میزبان در برابر عفونت های مغز دخیل هستند و به نظر می رسید که این بیماری ها را با ترشح مولکول های سمی که می تواند سلول های عصبی را آسیب برساند، بدتر می کند.

در حال حاضر، دانشمندان از یک داروی تجربی PLX5622 استفاده کرده اند تا نقش میکروگلیا را در مقابل اسکار لیتیوم، بیماری پیاون گوسفندان آزمایش کنند. PLX5622 به سرعت سریع ترین میکروگلاییا را در مغز می کشد. هنگامی که محققان دارو را به موشهای آلوده به اسکرویی دادند، میکروگلای ها از بین می رفتند و موش ها یک ماه سریعتر از موش های درمان نشده مواجه شدند. نتایج، که در مجله ویروس شناسی منتشر شده توسط محققان موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی در موسسات ملی سلامت، نشان می دهد که microglia می تواند در مقابل عفونت پریون محافظت کند و در نتیجه روند بیماری را کُند می کند. دانشمندان بر این باورند که گله های میکروگلای و پروتئین پریون جمع شده ای که موجب آسیب مغزی می شوند را از بین می برند.

یافته ها حاکی از آن است که داروهایی که فعالیت مفید میکروگلاییا را افزایش می دهند، ممکن است نقش مهمی در کاهش پیشرفت بیماری های پریون داشته باشند. محققان در حال مطالعه جزئیات این است که چگونه میکرگلای ممکن است بتواند پریون ها را در مغز تخریب کند. دانشمندان می گویند microglia می تواند یک اثر مفید مشابه را در دیگر بیماری های نورودنراتیو همراه با تجمع پروتئین مانند بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون داشته باشد.

منبع:

موارد ارائه شده توسط NIH / موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی .

بازنشر(Cite this article as):
دکتر دلارام رسولی مکرمی. تاپ نیوز: Microglia مدافع اصلی در برابر بیماری های پریون است. آخرین ویرایش: سپتامبر 20, 2018. https://psychology.e-teb.com/?post_type=post&p=3835

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *